Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Uporządkowanie gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy Kruszwica

Zamawiający Gmina Kruszwica (Kruszwica, Kujawsko-Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Uporządkowanie gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy Kruszwica”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina KruszwicaKruszwica, Kujawsko-Pomorskie (powiat Inowrocławski →)opublikowano 24 września 2024
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA KRUSZWICA

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092350777

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Nadgoplańska 4

1.4.2.)Miejscowość

Kruszwica

1.4.3.)Kod pocztowy

88-150

1.4.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

um@kruszwica.um.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://platformazakupowa.pl/pn/gminakruszwica

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-45e4f62e-ad2d-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.2.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00513135

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2024-09-24

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00096962

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Uporządkowanie gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy Kruszwica

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wspólny Słownik Zamówień:
CPV 45332000-3 Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne


Termin realizacji zamówienia:
15 miesięcy licząc od dnia zawarcia umowy z zastrzeżeniem, że Etap I przedmiotu umowy należy wykonać w terminie do 15 listopada 2023 roku

1. Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest:
- Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ul. Poznańskiej w Kruszwicy
- Budowa sieci wodociągowej w ul. Poznańskiej w Kruszwicy
- Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Wspólnej w Kruszwicy
- Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kruszwica - ul. Włocławska i Zielna.

Zadanie jest realizowane z udziałem środków Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.
Wysokość dofinansowania wg Promesy inwestycyjnej przyznanej Zamawiającemu przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi 5.000.000,00 zł

Zadanie zostało podzielone na dwa etapy.
Etap I obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ul. Poznańskiej w Kruszwicy, budowę sieci wodociągowej w ul. Poznańskiej w Kruszwicy oraz rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Wspólnej w Kruszwicy. Warunki płatności zostały zawarte we wzorze umowy.
Etap I (rok 2023) obejmuje:
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ul. Poznańskiej w Kruszwicy
Kanalizacja deszczowa:
- rura PVC SN8 (8,0 kN/m2) Dn 400mm - 138 m
- rura PVC SN8 (8,0 kN/m2) Dn 315mm - 109,5 m
- rura PVC SN8 (8,0 kN/m2) Dn 200mm - 49,0 m
- rura PVC SN8 (8,0 kN/m2) Dn 160mm - 141,0 m
- studnie żelbetowe Dn 1200mm - 9 szt.
- studnie żelbetowe rozprężne Dn 1200mm - 1 szt.
- osadnik piasku V=5,0m3 Dn2000 - 1 szt.
- separator substancji ropopochodnych 30/300 Dn1500 - 1 szt.
- wpust uliczny ściekowy z osadnikiem Dn500 - 12 szt.
- wylot betonowy Dn400 - 1 szt
Kanalizacja sanitarna:
- rura PVC SN8 (8,0 kN/m2) Dn 200mm - 290,5 m
- rura PVC SN8 (8,0 kN/m2) Dn 160mm - 169,5 m
- rurociąg PE Dn 90mm SDR 17, PN10 - 6,0 m
- rurociąg PE Dn 50mm SDR 17, PN10 - 45,0 m
- rurociąg PE Dn 40mm SDR 17, PN10 - 21,0 m
- studnie żelbetowe rozprężne Dn 1200mm - 2 szt.
- studnie żelbetowe Dn 1200mm - 11 szt.
- studnie PP Dn425mm - 10 szt.
- przepompownia ścieków strefowa - 1 szt.
- przepompownie zagrodowe - 1 szt.
Budowa sieci wodociągowej w ul. Poznańskiej w Kruszwicy
Podstawowe dane:
- rurociąg PE Dn 160mm SDR 17, PN10 - 257,0 m
- rurociąg PE Dn 110mm SDR 17, PN10 - 4,5 m
- rurociąg PE Dn 90mm SDR 17, PN10 - 9,0 m
- rurociąg PE Dn 50mm SDR 17, PN10 - 63,5 m
- rurociąg PE Dn 50mm SDR 17, PN10 - 57,0 m
- hydrant pożarowy nadziemny HP-80 - 2 szt.
- hydrant pożarowy podziemny HP-80 - 1 szt.

Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Wspólnej w Kruszwicy
Kanalizacja sanitarna:
- rurociąg PVC - U SN8 Dn 200mm - 274,40 m
- rurociąg Ø 63 PE 100 SDR11 RC 63x5,8 – 75,80m
- rurociąg PVC - U SN8 Dn 160mm - 86,30 m
- studnie żelbetowe Dn 1200mm - 3 szt.
- studnie PP Dn 600mm - 4 szt.
- studnie PP Dn 425mm - 6 szt.
- przepompownia ścieków - 1 szt.

Etap II (rok 2024) obejmuje:

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kruszwica - ul. Włocławska i Zielna.
Podstawowe dane:
- rura PVC SN8 (8,0 kN/m2) Dn 200mm - 895,5 m
- rura PVC SN8 (8,0 kN/m2) Dn 160mm - 156,0 m
- rurociąg PE100-RC Dn90mm SDR 17 typ 3, PN10 - 60,0 m
- rurociąg PE Dn 90mm SDR 17, PN10 - 624,5 m
- rurociąg PE Dn 40mm SDR 17, PN10 - 35,0 m
- r.o. stalowa Dn355,6x10,0mm - 48,5 m
- r.o. stalowa Dn323,9x10,0mm - 103,0 m
- r.o. PE Dn160mm SDR 17, PN10 - 21,5 m
- r.o. PE Dn 90mm SDR 17, PN10 - 15,5 m
- studnie żelbetowe rozprężne Dn 1200mm - 1 szt.
- studnie żelbetowe Dn 1200mm - 16 szt.
- studnie PP Dn425mm - 12 szt.
- przepompownia ścieków strefowa - 1 szt.
- przepompownie zagrodowe - 3 szt.

2. Dokładny opis i zakres prac przedstawiony jest w dokumentacji projektowej:

a) Projekt budowlany „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ul. Poznańskiej w Kruszwicy ”.
b) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ul. Poznańskiej w Kruszwicy ”.
c) Projekt zagospodarowania terenu „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej
w ul. Poznańskiej w Kruszwicy”. ( w pasie drogi krajowej)
d) Projekt budowlany „Budowa sieci wodociągowej w ul. Poznańskiej w Kruszwicy”.
e) Projekt zagospodarowania terenu „Budowa sieci wodociągowej z przyłączem
w ul. Rynek w Kruszwicy”. ( w pasie drogi krajowej)
f) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót „Budowa sieci wodociągowej
w ul. Poznańskiej w Kruszwicy ”.
g) Projekt budowlany „Rozbudowa sieci kanalizacyjnej w miejscowości Kruszwica
ul. Wspólna”.
h) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót „Rozbudowa sieci kanalizacyjnej
w miejscowości Kruszwica ul. Wspólna”.
i) Projekt budowlany „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Grodztwo
ul. Włocławska i ul. Zielna”
j) Projekt zagospodarowania terenu „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej miejscowości Kruszwica ul. Radziejowska”. ( w pasie drogi krajowej nr 62)
k) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Grodztwo ul. Włocławska i ul. Zielna”

Dokumentacja w formie papierowej zostanie przekazana protokolarnie po zawarciu umowy

3. Finansowanie zadania:
Zadanie jest realizowane z udziałem środków Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.
(...)
n) Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania i umieszczenia przy każdym z realizowanych odcinków tablicy promocyjnej (łącznie 3 szt.) zgodnie z załączonym wzorem. Dane dotyczące właściwej kwoty zostaną przekazane wykonawcy po zawarciu umowy. Wymiary tablicy 180cm x120 cm. Tablica informacyjna zawiera:
1. barwy Rzeczypospolitej Polskiej i wizerunek godła Rzeczypospolitej Polskiej;
2. informację o finansowaniu lub dofinansowaniu zadania
3. rodzaj dotacji budżetowej lub nazwę programu lub funduszu
4. nazwę zadania.
Tablice należy wykonać z materiału trwałego na blasze stalowej oraz zamontować w sposób trwały dwóch słupkach stalowych na wysokości 2,00 m. od poziomu terenu.
o) Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wszelkie czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie umowy o pracę. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z pracami budowlanymi w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia w ilości osób niezbędnej do realizacji przedmiotu zamówienia, w tym:
1) pracownik budowy – prace instalacyjne (budowa kanalizacji deszczowej, sanitarnej, gazowej, elementów oświetlenia i kanału technologicznego)
jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w rozumieniu przepisów kodeksu pracy, o ile czynności te nie będą wykonywane przez osobę w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2023-04-05

4.2.)Okres realizacji zamówienia

15 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

PEGAZ90 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5571695937

4.3.3.)Ulica

ul. Niezłomnych 1

4.3.4.)Miejscowość

Mogilno

4.3.5.)Kod pocztowy

88-300

4.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

5239000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2023/BZP 00165552/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2024-07-05

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

4

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

1) konieczność poprawy technologii przepompowni w ul. Poznańskiej, Zielnej i Wspólnej
2) konieczność zmiany miejsca włączenia przyłącza P4 do posesji nr 36 [dz. nr 73/14], z powodu istniejącego już w innym miejscu wyprowadzenia ścieków sanitarnych z obiektu.
3) konieczność zmiany kierunku włączenia do przepompowni w ul. Wspólnej o około 7,0m w kierunku S11 celem uniknięcia blokowania napływu ścieków z kierunku S8-S11 z przyłączem P11 poprzez wybudowanie dodatkowej studni Dn425.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

a) na ul. Wspólnej
-w przepompowni zostanie zwiększona retencja poprzez pogłębienie o około 0,5m posadowienia korpusu z uwagi na brak kosza separacyjnego [nie zaprojektowano], który zostanie zamontowany w powstałej zwiększonej przestrzeni retencyjnej.
-zaprojektowano pompy wirowo-wyporowe serii ORKA NT, które nie występują w serwisie przyszłego Użytkownika [baza istniejących przepompowni jest na pompach Grundfos], w związku z tym zamieniono je na pompy Grundfos typu SEG.40.09.02.50B wraz z prowadnicami/stopami sprzęgającymi
-projekt nie przewidywał monitoringu przepompowni, a przyszły Użytkownik wszystkie przepompownie ma wyposażone w monitoring, w związku z tym należy doposażyć te przepompownie w monitoring GPRS (...)
b) na ul. Poznańskiej i Zielnej:
-w przepompowni zostanie zwiększona retencja poprzez pogłębienie o około 0,4m posadowienia korpusu, aby kosz separacyjny był zamontowany pod napływem ścieków, gdzie nastąpi prawidłowe odseparowanie części stałych (..)

5.4.6.)Wartość zmiany

44217,60

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W trakcie prowadzenia robót Wykonawca zgłosił konieczność zmiany w projekcie Biura Projektowego Pracownia Projektowo-Inwestycyjna Inżynieria Sanitarna, Sławomir Matuszak ul. Rynek 25, Chełmno], które wynikają z:
- braku możliwości wykonania odpływu grawitacyjnego z dz. nr 126 z powodu kolizji występującej z istniejącym uzbrojeniem, które należy zastąpić dodatkową przepompownią PSZ z rurą tłoczną PE dn50 włączoną do S9, zgodnie z projektem
- konieczności ułożenia na warstwie wiążącej siatki wzmacniającej o wytrzymałości min. 120/120 kN/m, zgodnie z zaleceniem ZDP w Inowrocławiu w piśmie nr ZDP-T/1786/2023
- konieczności podłączenia zasilania w wodę posesji: przy ul. Rynek 14, ul. Poznańska 1, ul. Poznańska 11a, które zostały pominięte w dokumentacji projektowej
- konieczności wykonania stabilizacji gruntu niespoistego, poprzez jego wymianę, występującego pod kanalizacją deszczową, a nie ujętego w dokumentacji projektowej
-konieczność zmiany terminu wykonania etapu I

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Inspektor nadzoru inwestorskiego oraz nadzór autorski wyrazili akceptację w/w zmian w oparciu m. innymi o:
- w/w rozwiązania technologiczne, w pełni uzasadnione w oparciu o wiedzę budowlaną,
- treść pisma z ZDP w Inowrocławiu nr ZDP-T/1786/2023 z dnia 03.10.2023r.
Szczegółowy zakres kosztów robót zamiennych przedstawiono w załącznikach nr 1-8, które stanowią kosztorysy ofertowe na roboty dodatkowe/zaniechane.
W związku z zaplanowanym remontem ciągów komunikacyjnych na 2024r. przy ul. Poznańskiej w Kruszwicy przez Zarząd Dróg Powiatowych w Inowrocławiu oraz wykonaniem przez Wykonawcę niezbędnych prac odtworzeniowych nawierzchni jezdni zaleconych przez w/w zarządcę (pismo ZDP-T/1786/2023), a także potwierdzonym badaniami występowaniem gruntów słabonośnych., Zamawiający wyraża zgodę na przesunięcie terminu prac określonych w umowie na:
-wykonanie prac sieciowych do dnia 12.12.2023r.
- wykonanie prac drogowych do dnia 30.05.2024r.

5.4.6.)Wartość zmiany

80350,17

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

3

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W trakcie prowadzenia robót Wykonawca zgłosił zmiany w projekcie Biura Projektowego Pracownia Projektowo-Inwestycyjna Inżynieria Sanitarna, Sławomir Matuszak, które wynikają z:
a. braku możliwości odpływu grawitacyjnego z posesji na dz. nr 301/2, dz. nr 300/2, co powoduje konieczność wykonania dodatkowej kanalizacji tłocznej wraz z przepompowniami PS3, PS4, których nie uwzględniono w dokumentacji projektowej [załącznik nr 1 - kosztorys z rysunkiem]
b. braku odpływów grawitacyjnych, które zostały pominięte w dokumentacji projektowej:
-z posesji na dz. nr 257/2, dz. nr 322, dz. nr 261/7, dz. nr 227/3
-z posesji dz. nr 255/3
c. Inwestor poprzez rozmowy z ZDP w Kruszwicy uzyskał akceptację dodatkowego odtworzenia chodnika w zakresie [na wysokości] odtwarzanej jezdni z masy asfaltowej, którego wykonanie nie było przewidziane w dokumentacji projektowej. Zakres odtworzenia dotyczy działek o numerach ewidencyjnych 289 obręb 2 Kruszwica, 263 obręb 2 Kruszwica oraz 264 obręb 2 Kruszwica.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Nadzór Inwestorski i Nadzór autorski wyraził akceptację w/w zmian stwierdzając, że:
- w/w rozwiązania technologiczne, w pełni są uzasadnione i konieczne wykonania w oparciu o wiedzę budowlaną, aby ścieki bytowo-gospodarcze zostały prawidłowo odprowadzane podczas eksploatacji posesji
- konieczność odprowadzenia ścieków bytowo-gospodarczych dyktuje czynna eksploatacja istniejących obiektów budowlanych
- konieczność wykonania chodnika układanego w trakcie powstawania nowej nawierzchni z masy asfaltowej (...). W związku z realizacją w/w zadania stan nawierzchni chodników uległ znacznemu pogorszeniu. Wobec powyższego zachodzi konieczność pilnego odtworzenia chodników oraz krawężników (prawa/lewa strona) w ciągu drogi powiatowej nr 2581C Kruszwica – Włostowo – Krzywe Kolano przy ul. Poznańskiej w Kruszwicy ze względu na: ubytki kostki brukowej, nierówności kostki brukowej, spękania płyt chodnikowych, braki krawężników.
Zamawiający zmienia termin wykonania etapu I do 05.07.2024 r.

5.4.6.)Wartość zmiany

630237,18

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

4

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W trakcie prowadzenia robót Wykonawca zgłosił zmiany dotyczące:
a. przesunięcia włączenia istniejącej sieci wodociągowej do nowo wybudowanej sieci wodociągowej w pkt W4 w ul. Poznańskiej,
b. wykonania dodatkowo frezowania jezdni oraz jej odtworzenia,
c. wykonania fundamentów naświetli piwnicznych 5 szt.
W/w zmiany spowodowały powstanie robót dodatkowych, których wartość sumaryczna przedstawia tabela w pkt. 3.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Nadzór Inwestorski i Nadzór autorski wyraził akceptację na w/w zmiany dotyczące:
- ze względu na różnicę w istniejącej infrastrukturze wodociągowej zaistniała potrzeba przeprojektowania sieci wodociągowej w innej lokalizacji niż w projekcie technicznym.
- ze względu na przesunięcie włączenia sieci wodociągowej do nowo wybudowanej sieci należy wykonać dodatkowe frezowanie oraz odtworzenie nawierzchni.
-wykonania wzmocnień fundamentowych naświetli z uwagi na bardzo zły stan techniczny.

5.4.6.)Wartość zmiany

30195,96

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

6024000,91 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45332000-3Roboty instalacyjne wodne i kanaliz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →