Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Rozplantowanie tłucznia (pobocza dróg powiatowych) na terenie Powiatu Zielonogórskiego

Zamawiający Powiatowy Zielonogórski Zarząd Dróg (Sulechów, Lubuskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozplantowanie tłucznia (pobocza dróg powiatowych) na terenie Powiatu Zielonogórskiego”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiatowy Zielonogórski Zarząd DrógSulechów, Lubuskie (powiat Zielonogórski →)opublikowano 23 września 2024
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 305 200 zł
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zielonogórski Zarząd Dróg

1.2.)Oddział zamawiającego

Zamówienia Publiczne

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 97124700700011

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Górzykowo 1

1.4.2.)Miejscowość

Sulechów

1.4.3.)Kod pocztowy

66-100

1.4.4.)Województwo

lubuskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.4.7.)Numer telefonu

68 385 95 00

1.4.8.)Numer faksu

68 385 95 07

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@bip.pzzd.zgo.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.wrota.lubuskie.pl/pzzd_gorzykowo/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b8f5f90d-e1fc-11ee-a01e-f641a8763d5f

2.2.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00512058

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2024-09-23

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00245353

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Rozplantowanie tłucznia (pobocza dróg powiatowych) na terenie Powiatu Zielonogórskiego

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach bieżącego utrzymania dróg w celu poprawy ich przejezdności polegające na rozplantowaniu niesortu bazaltowego o frakcji 0/31,5 mm na poboczach dróg powiatowych, dostarczonego przez Zamawiającego, na wyznaczonych przez Zamawiającego odcinkach dróg powiatowych, położonych na terenie Powiatu Zielonogórskiego zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia.
2. Zakres robót obejmuje: - rozplantowanie przy użyciu równiarki samojezdnej, koparko-ładowarki, spycharki gąsienicowej kruszywa naturalnego łamanego o uziarnieniu 0/31,5 mm, spełniającego wymagania normy PN EN 13242 lub równoważnej oraz zagęszczenie nawierzchni drogi przy użyciu walca samojezdnego.
3. Zakres umowy obejmuje wykonanie robót na całym obszarze Powiatu Zielonogórskiego, a Zamawiający będzie wskazywał Wykonawcy konkretne odcinki dróg do rozplantowania materiału kamiennego.
4. Pełny zakres przedmiotu zamówienia określony jest w:
a) Przedmiarze robót, stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ.
b) Szczegółowej Specyfikacji technicznej stanowiącej załącznik nr 3a do SWZ;
5. Zakres rzeczowy wykonania zamówienia:
a) Mechaniczne plantowanie dostarczonego tłucznia- 20000 m2
b) Profilowanie i zagęszczanie warstwy tłucznia- 50000 m2
c) wiążąca dla stron jest cena jednostkowa oferowanych przez Wykonawcę robót,
d) cena oferowana winna obejmować kompletne wykonanie przedmiotu zamówienia. Ogólna cena ofertowa musi obejmować wszelkie koszty wykonania usługi oraz koszty w niej nie ujęte, a których wykonanie jest niezbędne do prawidłowego zrealizowania zakresu umowy,
e) Zamawiający nie ponosi kosztów dojazdu i powrotu sprzętu na wyznaczone miejsca prac.
6. Wykonawca zobowiązany jest do:
a) Roboty winny być realizowane sukcesywnie według potrzeb Zamawiającego na zgłoszenie pisemne, drogą mailową lub telefonicznie, w którym Zamawiający określać będzie lokalizację, rodzaj, zakres, kolejność i termin wykonania.
b) Wykonanie zleceń będzie odbywało się przy wykorzystaniu brygady wyposażonej w sprzęt typu równiarka samojezdna, walec samojezdny, koparko-ładowarki oraz spycharki gąsienicowej
c) Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia takiej organizacji robót, która zminimalizuje uciążliwości związane z wykonywanymi pracami dla okolicznych mieszkańców i firm oraz do uporządkowania terenu po zakończeniu robót ze szczególnym uwzględnieniem wjazdów do posesji.
d) Wykonawca ponosi wszelkie koszty dodatkowe związane z realizacją zamówienia. Są to między innymi pomiary geodezyjne, koszty badań, odbiorów, odtwarzania terenu do stanu pierwotnego, ewentualnych szkód poczynionych osobom trzecim, jakie mogą wyniknąć w trakcie realizacji robót oraz inne określone w ogólnych warunkach umowy.
e) Powstający w wyniku równania wałek od strony krawędzi należy zlikwidować, aby na drodze nie gromadziła się woda.
f) Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia robót w terminie nie dłuższym niż 3 dni kalendarzowe od dnia przesłania zgłoszenia przez Zamawiającego.
7. Podany zakres rzeczowy jest orientacyjny. Zamawiający zastrzega możliwość zmian w ilości poszczególnych asortymentów robót.
8. Zastosowania materiałów oraz urządzeń posiadających aktualne dokumenty dopuszczające do stosowania w budownictwie (aprobaty techniczne, certyfikaty, deklaracje zgodności).
9. Obowiązki Wykonawcy:
a) Wykonawca składając ofertę winien dysponować sprzętem gwarantującym wykonanie przedmiotu zamówienia w postaci:
• 1 równiarki samojezdnej
• 1 walca drogowego
• 1 spycharki gąsienicowej
• 1 koparko- ładowarki ( lub koparki i ładowarki)
b) Wykonawca zobowiązany jest do telefonicznego informowania Zamawiającego każdego dnia roboczego o miejscu wykonywania usługi.
c) Wykonawca odpowiada za organizację i zagospodarowanie zaplecza wykonywanych robót,
d) po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązuje się uporządkować teren wykonywania robót,
e) pojazdy wykonujące roboty będące przedmiotem zamówienia muszą być prawidłowo oznakowane oraz muszą być wyposażone w ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej, widoczny ze wszystkich stron z dużej odległości,
f) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za utrzymanie oznakowania pojazdów i zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników dróg w trakcie wykonywania robót,
g) Wykonawca odpowiada za szkody powstałe w wyniku prowadzonych prac, zarówno w trakcie ich realizacji, jak i w wyniku zaniechania prac lub niewłaściwego ich wykonania,
h) na odcinku prowadzenia robót Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć wszystkie drzewa, krzewy oraz rośliny wieloletnie (ochrona również bryły korzeniowej), które znajdują się w miejscach, gdzie może nastąpić ich uszkodzenie oraz prowadzić prace w sposób ograniczający do minimum zniszczenie powierzchni biologicznie czynnej.
i) roboty będą prowadzone w terenie uzbrojonym, więc Wykonawca przed przystąpieniem do robót zobowiązany jest do powiadomienia właścicieli sieci o zamiarze prowadzenia robót. Należy wyegzekwować od właścicieli sieci oznaczenie wszystkich urządzeń znajdujących się w zasięgu objętej pracami w zakresie bieżącego utrzymania dróg o nawierzchni gruntowej na terenie powiatu zielonogórskiego. Wykonawca zobowiązany jest do regulacji odkrytych urządzeń do poziomu wykonywanej nawierzchni w uzgodnieniu z właścicielami urządzeń.
j) za stan sprzętu w trakcie wykonywania robót odpowiedzialny jest Wykonawca,
k) do odbioru, kontroli oraz kontaktowania się z wykonawcą, Zamawiający wyznaczy upoważnioną osobę.

3.9.)Główny kod CPV

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-04-08

4.2.)Okres realizacji zamówienia

160 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Budownictwo Drogowe Drog-Bit Małgorzata Kwapiszewska

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9251275064

4.3.3.)Ulica

Królewny Śnieżki

4.3.4.)Miejscowość

Zielona Góra

4.3.5.)Kod pocztowy

65-012

4.3.6.)Województwo

lubuskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

148338,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00282189/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2024-09-18

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

148337,92 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233141-9Roboty w zakresie konserwacji dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
305 200 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
179 770 zł407 071 zł
Rozstęp międzykwartylowy
227 300 zł
Źródło próbki
CPV 45233141· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
179 770 zł
Mediana
305 200 zł
Górny kwartyl
407 071 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zielonogórski Zarząd Dróg prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sulechów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233141-9 (Roboty w zakresie konserwacji dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.