ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Wykonanie robót wraz dokumentacją techniczną w zakresie zadania pn. „Dostosowanie wybranych sześciu pomieszczeń piwnicy w budynku nr 1 na magazyny broni” w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Zamawiający Akademia Wojsk Lądowych (Wrocław, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Wykonanie robót wraz dokumentacją techniczną w zakresie zadania pn. Dostosowanie…”. Termin składania ofert minął 18 października 2024, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Akademia Wojsk LądowychWrocław, Dolnośląskieopublikowano 17 września 2024
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 369 301 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
18 października 2024, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin gwarancji40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Termin gwarancji 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Wykonanie robót wraz dokumentacją techniczną w zakresie zadania pn. „Dostosowanie wybranych sześciu pomieszczeń piwnicy w budynku nr 1 na magazyny broni” w Akademii Wojsk Lądowych….

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Akademia Wojsk Lądowych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 930388062

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Czajkowskiego 109

1.5.2.)Miejscowość

Wrocław

1.5.3.)Kod pocztowy

51-147

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@awl.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.wojsko-polskie.pl/awl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie robót wraz dokumentacją techniczną w zakresie zadania pn. „Dostosowanie wybranych sześciu pomieszczeń piwnicy w budynku nr 1
na magazyny broni” w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-22bf5569-4367-4a46-a274-6ec9f9c4da7a

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00503110

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-09-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00012235/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.22 Dostosowanie pomieszczeń w piwnicy bud. nr 1 do wymagań na potrzeby pododdziałowych magazynów broni

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/982285

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/982285

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

WNP/753/BN/2024

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót oraz wykonanie dokumentacji technicznej, w tym inwentaryzacja stanu istniejącego w zakresie zadania pn. „Dostosowanie sześciu pomieszczeń piwnicy w budynku nr 1 na magazyny broni” w Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki.

4.2.6.)Główny kod CPV

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej:
Udział w postepowaniu przetargowym o udzielenie zamówienia mogą wziąć wyłącznie podmioty (Wykonawcy) posiadający ważne przez cały okres trwania umowy świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego I stopnia, potwierdzającego zdolność do ochrony informacji niejawnych o klauzuli minimum POUFNE lub przedstawienia świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego III stopnia, potwierdzającego zdolność do ochrony informacji niejawnych
o klauzuli minimum POUFNE oraz posiadania minimum:
• zatrudnionego w firmie pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych,
• kancelarii lub innej komórki organizacyjnej odpowiedzialnej za przetwarzanie materiałów niejawnych o klauzuli „ZASTRZEŻONE”,
• pomieszczenia do przetwarzania informacji niejawnych, spełniające wymagania przepisów z zakresu ochrony informacji niejawnych o klauzuli „ZASTRZEŻONE”,
• sprzętu komputerowego, posiadającego akredytację bezpieczeństwa teleinformatycznego do przetwarzania informacji niejawnych do klauzuli „ZASTRZEŻONE”,
• zatrudnionych osób pełniących funkcje inspektora bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz administratora systemu,
• zatrudnionych projektantów i kierowników robót/kierownika budowy posiadających poświadczenia bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli minimum POUFNE.

Zdolności technicznej lub zawodowej, tj. :
Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu jeżeli wykonał / wykonuje:
• co najmniej dwie (2) roboty o podobnym charakterze (związanych z przedmiotem niniejszego zamówienia oraz proporcjonalnych do niego) - polegających na wykonaniu dokumentacji wraz z robotami w zakresie obiektów użyteczności publicznych o wartości minimum 50.000,00 zł brutto każda;
Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu jeżeli dysponuje następującymi osobami, które skieruje do realizacji niniejszego zamówienia, tj.:
• co najmniej jedną (1) osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń;
• co najmniej jedną (1) osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń;
• co najmniej jedną (1) osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń;
• co najmniej jedną (1) osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń;
• co najmniej jedną (1) osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych bez ograniczeń;
• kierownikiem robót posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno- budowlanej bez ograniczeń;
• kierownikiem robót posiadającym uprawnienia budowlane w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych bez ograniczeń.
Uwaga:
W przypadku warunku zdolności technicznej lub zawodowej, w zakresie dysponowania osobami skierowanymi przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, Zamawiający uznaje wymagane uprawnienia określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane
(t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351) oraz uprawnienia obowiązujące wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawnych lub odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1646).

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 455 ustawy Pzp.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2024-10-09 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/982285

8.3.)Termin otwarcia ofert

2024-10-09 10:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2024-11-08

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45311000-0Roboty w zakresie okablowania oraz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
369 301 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
102 500 zł927 633 zł
Rozstęp międzykwartylowy
825 133 zł
Źródło próbki
CPV 45311· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
102 500 zł
Mediana
369 301 zł
Górny kwartyl
927 633 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 18.10.2024, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Akademia Wojsk Lądowych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45311000-0 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.