Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
7 749 000 zł
Umowa zawarta
12 września 2024
Okres realizacji
15 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 7 749 000 zł – 12 782 916 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa oczyszczalni ścieków w m. Czarne wraz z budową węzła osadowego.

Zamawiający Gmina Czarne (Czarne, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa oczyszczalni ścieków w m. Czarne wraz z budową węzła osadowego”, wybierając ofertę wykonawcy BARTEX Sp. z o.o. Wartość umowy: 7 749 000 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina CzarneCzarne, Pomorskie (powiat Człuchowski →)opublikowano 16 września 2024
Wartość umowy
7 749 000 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BARTEX Sp. z o.o. (Dobrzejewice), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 7 749 000,00 zł (umowę zawarto 12 września 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 7 749 000,00 zł do 12 782 916,49 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Czarne

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 770979476

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Moniuszki 12

1.5.2.)Miejscowość

Czarne

1.5.3.)Kod pocztowy

77-330

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL637 - Chojnicki

1.5.7.)Numer telefonu

0598332079

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@czarne.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.czarne.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://czarne.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa oczyszczalni ścieków w m. Czarne wraz z budową węzła osadowego.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7f18ac69-9b92-4261-b467-2db79f7b1e5b

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00501573

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-09-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00033117/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Rozbudowa oczyszczalni ścieków w m. Czarne wraz z budową węzła osadowego. Dofinansowanie z programu rządowego POLSKI ŁAD.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00442953

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PPiZP.271.1.15.2024.RS

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

7220000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych i robót budowlanych dla potrzeb realizacji inwestycji pn. Rozbudowa oczyszczalni ścieków w m. Czarne wraz z budową węzła osadowego w formule „zaprojektuj i wybuduj” .
2. Zamówienie dofinansowane jest ze środków Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
3. Miejscem realizacji inwestycji jest istniejąca oczyszczalnia ścieków położona na terenie dz. nr 428, 3068/9, 3068/6 obręb 0001-49 Czarne, oraz planowana do przebudowy droga dojazdowa położona na terenie dz. nr 427 i 428 obręb 0001-49 Czarne.
4. Do obowiązków Wykonawcy należy także:
1) uzyskanie prawomocnej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji,
2) uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego,
3) uzyskanie wszystkich innych uzgodnień i opinii w celu prawidłowej realizacji inwestycji,
4) uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę,
5) wykonanie nieodpłatnego rozruchu technologicznego wykonanej inwestycji,
6) nieodpłatne szkolenie wyznaczonego składu osobowego PWK w Czarnem w zakresie obsługi wbudowanych urządzeń,
7) uzyskanie wszelkich wymaganych dokumentów i opinii w celu przeprowadzenia czynności odbiorowych wraz z uzyskaniem decyzji na użytkowanie obiektu,
8) nieodpłatny nadzór autorski wykonawcy dokumentacji projektowej w okresie realizacji robót budowlanych i na etapie odbioru końcowego robót.
5. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia został opisany za pomocą Programu Funkcjonalno-Użytkowego wraz z załącznikami stanowiący Załącznik Nr 10 do SWZ.
6. Przed złożeniem oferty Wykonawca powinien odbyć wizytację terenu budowy oraz jego otoczenia w celu oceny, na własną odpowiedzialność koszt i ryzyko, wszystkich czynników koniecznych do przygotowania jego rzetelnej oferty, obejmującej wszelkie niezbędne prace przygotowawcze, zasadnicze i towarzyszące zarówno do prowadzenia Robót budowlanych – montażowych jak i rozbiórkowych.
7. Zamawiający informuje, że w każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
8. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części z następujących względów:
1) przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót funkcjonalnie ze sobą związanych. Rozdzielenie robót groziłoby niedającymi się wyeliminować problemami organizacyjnymi związanymi z odpowiedzialnością za poszczególne elementy robót wykonywanych przez różnych Wykonawców. Zamówienie stanowi spójną całość, podzielenie zamówienia na części mogłoby spowodować wątpliwości w przypadku roszczeń gwarancyjnych oraz mogłoby zagrozić prawidłowemu wykonaniu zamówienia;
2) podział taki groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić należytemu i terminowemu wykonaniu zamówienia;
3) niedokonanie podziału zamówienia podyktowane było zatem względami technicznymi, organizacyjnym oraz charakterem przedmiotu zamówienia. Zastosowany ewentualnie podział zamówienia na części nie zwiększyłby konkurencyjności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw – zakres zamówienia jest zakresem typowym, umożliwiającym złożenie oferty
Wykonawcom z grupy małych lub średnich przedsiębiorstw. Brak podziału na części nie narusza zasady konkurencyjności.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45252127-4 - Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

7749000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

12782916,49 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

7749000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BARTEX Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9562350951

7.3.3)Ulica

Łążyn 46

7.3.4)Miejscowość

Dobrzejewice

7.3.5)Kod pocztowy

87-123

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Podwykonawcą robót budowanych w zakresie:
1) Cz. Robót sanitarnych jest: HUSAR Budownictwo Inżynieryjne S.A. z siedzibą we Wrocławiu.
2) Cz. Robót technologicznych jest: będą znani po etapie projektowania.
3) Cz. Robót budowanych jest: będą znani po etapie projektowania.
4) Cz. Robót drogowych jest: będą znani po etapie projektowania.
5) Cz. Robót elektrycznych - AKPiA jest: będą znani po etapie projektowania.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

7749000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czarne prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czarne.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 7 749 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BARTEX Sp. z o.o. (Dobrzejewice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.