Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Poprawa dostępności komunikacyjnej terenów popegeerowskich gminy Podedwórze

Zamawiający Gmina Podedwórze (Podedwórze, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Poprawa dostępności komunikacyjnej terenów popegeerowskich gminy Podedwórze”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina PodedwórzePodedwórze, Lubelskie (powiat Parczewski →)opublikowano 13 września 2024
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 835 394 zł
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje o wykonaniu umowy

Podsumowanie
Brak danych w źródłach dla krytycznych faktów. Sprawdź oficjalne ogłoszenie i dokumenty.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Podedwórze

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 030237658

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Podedwórze

1.4.2.)Miejscowość

Podedwórze

1.4.3.)Kod pocztowy

21-222

1.4.4.)Województwo

lubelskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL811 - Bialski

1.4.7.)Numer telefonu

833795011

1.4.8.)Numer faksu

83379508

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@podedworze.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.gmina-podedworze.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3c92affc-addc-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

2.2.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00499330

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2024-09-13

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00098248

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Poprawa dostępności komunikacyjnej terenów popegeerowskich gminy Podedwórze

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.Zakres zamówienia obejmuje zrealizowanie robót budowlanych polegających na

3.1 Zadanie nr 1 : „Przebudowa drogi powiatowej nr 1095L” odcinek A-B od km 12+083,63 do km 13+083,63” w systemie zaprojektuj i wybuduj”. 1) Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej nr 1095L” odcinek A-B od km 12+083,63 do km 13+083,63 w systemie zaprojektuj i wybuduj, w tym w szczególności: a) Opracowanie Dokumentacji Projektowej zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym – dalej PFU (Zał. Nr 7a do SWZ) zawierającej: -projekt budowlany wszystkich wymaganych branż wraz ze wszystkimi opracowaniami towarzyszącymi opracowany zgodnie z ustawą Prawo budowlane, Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego - w formie papierowej (5 egzemplarzy) oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD (2 egzemplarze); - projekty wykonawcze dla całego zakresu zamówienia wraz ze wszystkimi opracowaniami towarzyszącymi opracowane zgodnie Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. poz. 2454). - w formie papierowej (5 egzemplarzy) oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD (2 egzemplarze); - kosztorys inwestorski opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym - w formie papierowej (2 egzemplarze) oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD (2 egzemplarze); - specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego – w formie papierowej (2 egzemplarze) oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD (2 egzemplarze). b) uzyskanie wymaganych prawem wszelkich decyzji, opinii, uzgodnień i sprawdzeń Dokumentacji Projektowej dla planowanego przedsięwzięcia, w tym wykonanie wszelkich niezbędnych dla realizacji inwestycji opracowań, zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym, w szczególności: uzyskanie pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (zgodnie z przesłankami wynikającymi z Prawa budowlanego), c) wykonanie prac budowlanych na podstawie wykonanej Dokumentacji Projektowej opracowanej zgodnie z PFU stanowiącym Załącznik Nr 7a do SWZ Przebudowa drogi powiatowej musi być zgodna z przepisami zawartymi w: - Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 1 sierpnia 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie, - Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 17 luty 2015r (Dz. U. Nr 43, poz. 329), - Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 7 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. Nr 220 poz. 2181 z 2003 r.) wraz z załącznikiem Nr 1-4, - ustawie z dnia 7 lipca 1994r.- Prawo budowlane z późniejszymi zmianami, - ustaleniami z Inwestorem na etapie projektowania, - warunkami technicznymi wydanymi przez właścicieli istniejącego uzbrojenia technicznego w przypadku konieczności jego przebudowy - innymi wytycznymi niezbędnymi do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia oraz pozwolenia wodnoprawnego lub dokonania zgłoszenia wodnoprawnego. Główne dane wyjściowe przebudowy drogi powiatowej : Kategoria drogi – powiatowa Klasa drogi – „Z” Prędkość projektowa Pp= 50 km/h Obciążenie ruchem nawierzchni – KR3 Obciążenie konstrukcji jezdni - 80 kN/oś Szerokość jezdni istniejącej - zmienna oscylująca w granicach 5,5 Rodzaj nawierzchni jezdni - beton asfaltowy Szerokość poboczy - 1 m Rodzaj nawierzchni poboczy - utwardzone Przebudowa drogi powiatowej nr 1095L zakłada poprawę parametrów geometryczno konstrukcyjnych istniejącej nawierzchni poprzez: - wykonanie poszerzeń oraz korekty przebiegu drogi dostosowując do istniejącego pasa drogowego, - budowę kanału technologicznego lub uzyskanie zgody od Ministra Cyfryzacji o zwolnienie z obowiązku budowy kanału technologicznego dla inwestycji - budowę i przebudowę zjazdów, - przebudowę istniejących skrzyżowań z drogami bocznymi, - przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej wraz z budową nowych elementów odwodnienia, - przebudowę/odtworzenie istniejących poboczy i zieleńców w granicy pasa drogowego, - wycinkę/pielęgnację drzew i wycinkę zakrzaczeń, - aktualizację i wymianę oznakowania. Przed rozpoczęciem procedury uzyskiwania wymaganych opinii i uzgodnień oraz przed złożeniem wniosku zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia robót budowlanych, Pozwolenie na budowę Wykonawca uzgodni nazwę zadania inwestycyjnego z organem właściwym Starostwa Powiatowego w Parczewie przy uwzględnieniu wymagań Zamawiającego. Projekt budowlany lub materiały do zgłoszenia przed złożeniem do Starostwa Wykonawca uzgodni z Zamawiającym. Należy opracować, uzgodnić z właściwymi organami oraz uzyskać zatwierdzenie projektu stałej i czasowej organizacji ruchu oraz wykonać to oznakowanie na odcinku objętym opracowaniem. Uwaga! Załącznikiem do niniejszego postępowania jest Program Funkcjonalno-Użytkowy opracowany dla przebudowy drogi powiatowej nr 1095L. W PFU zostało zaproponowane wyrównanie istniejącej nawierzchni warstwą wyrównawczą z betonu asfaltowego. Wykonawca opracowując dokumentację techniczną może wobec powyższego przyjąć rozwiązania odmienne od zawartych w PFU o ile nie będą one rozwiązaniami gorszymi – może np. zaprojektować wyrównanie istniejącej nawierzchni kruszywem łamanym. 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program funkcjonalno – użytkowy (PFU); 3) Zamówienie należy wykonać m.in. zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym stanowiącym załącznik nr 7a do SWZ 3.2 Zadanie nr 2: „Utwardzenie ciągów komunikacyjnych w m. Nowe Mosty wraz z oświetleniem solarnym na działkach ewidencyjnych o numerach: 14/19, 14/9, 14/35, 14/36. 1) Przedmiotem Inwestycji jest utwardzenie terenu działek należących do Inwestora, które stanowić będzie lokalny ciąg komunikacyjny wraz z montażem oświetlenia. Zakres prac: a) utwardzenie terenu objętym opracowaniem obejmuje: - Geodezyjne wytyczenie obiektu w terenie - Odhumusowanie całej szerokości działki ze złożeniem materiału na hałdzie - Wykonanie korytowania pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni utwardzenia za zożeniem materiału na hałdzie - Ustawienie (zgodnie z PS) oporników 12x25x100 jako krawędzi utwardzenia na ławie betonowej z „oporem” z betonu C8/10; - Wykonanie (zgodnie z PS) nowej konstrukcji utwardzeń - Montaż oświetlenia ulicznego - Odtworzenie zieleńców znajdujących się w granicach opracowania; b) Montaż oświetlenia ulicznego LED. Dane techniczne: - Moc 20-50 W - Strumień świetlny [lm] 2800-7000 lm - Wysokość 6 m - Akumulator 1x120Ah - Panel fotowoltaiczny 1x270 poli Autonomia (czas pracy w warunkach niekorzystnych) Do 4 dni Czas pracy 8-14h Czas autonomii do 4 dni Panel 1x270W - Akumulator żelowy 1x120h - Czujnik zmierzchowy + system ściemniania + programator czasu pracy. - Słup ośmiokątny - żywotność źródła światła do 50 000 godzin pracy. Wysięgnik lampy 1,5 m. Fundament w komplecie. 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają m.in.: a) dokumentacja projektowa; b) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych; c) przedmiar robót 3) Zadanie należy wykonać m.in. zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik nr 7b do SWZ 3.3 Zadanie nr 3 : „Budowa miejsc postojowych przy drodze gminnej nr 103792L w m. Nowe Mosty”. 1) Przedmiotem inwestycji jest budowa miejsc postojowych przy drodze gminnej nr 103792L w m. Nowe Mosty. Projektowany zakres obejmował będzie wykonanie 9 miejsc postojowych dla pojazdów osobowych o wymiarach 2,50x5,00m oraz jednego miejsca dla niepełnosprawnych o wymiarach 3,60x5,00 m. W środkowej części parkingu od strony budynku przewidziano do wykonania dojście dla pieszych szerokości 2,00 m. Założono następujące parametry techniczne miejsc postojowych: • długość parkingu - 26,10 m • szerokość parkingu – 5,00 m, • szerokość zieleńca – 1,15 m • szerokość dojścia – 2,00 m, • pochylenie poprzeczne parkingu - jednostronne 1%w kierunku jezdni, 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają m.in.: a) dokumentacja projektowa; b) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych; c) przedmiar robót 3) Zadanie należy wykonać m.in. zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik nr 7c do SWZ. 4. Wykonawca zadania udzieli rękojmi i gwarancji na wykonane prace na okres nie krótszy niż 3 lata i nie dłuższy niż lat 5 od daty podpisania przez Zamawiającego i Wykonawcę protokołu odbioru końcowego (okres gwarancji stanowi jedno z kryteriów oceny ofert opisane w Rozdziale 20 SWZ).

3.9.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2023-04-19

4.2.)Okres realizacji zamówienia

16 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Parczew Spółka Akcyjna

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5391401118

4.3.3.)Ulica

11 Listopada 170

4.3.4.)Miejscowość

Parczew

4.3.5.)Kod pocztowy

21-222

4.3.6.)Województwo

lubelskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

2531337,27 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2023/BZP 00203865/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2024-08-19

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

2531337,27 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
835 394 zł
Próbka: 64 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
380 714 zł1 860 538 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 479 824 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
380 714 zł
Mediana
835 394 zł
Górny kwartyl
1 860 538 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Podedwórze prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Podedwórze.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.