Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
24 186 zł
Umowa zawarta
19 sierpnia 2024
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 24 186 zł – 576 000 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sprzątanie wewnątrz i na zewnątrz obiektów Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Akrobatów Lotniczych 30 oraz 32. Znak sprawy: IA1.283.36.2024.EK

Zamawiający Politechnika Śląska (Gliwice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Sprzątanie wewnątrz i na zewnątrz obiektów Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul.…”, wybierając ofertę wykonawcy Michał Ławacz prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą USŁUGI PORZĄDKOWE KARWIKOL MICHAŁ ŁAWACZ. Wartość umowy: 24 186 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Politechnika ŚląskaGliwice, Śląskieopublikowano 19 sierpnia 2024
Wartość umowy
24 186 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Michał Ławacz prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą USŁUGI PORZĄDKOWE KARWIKOL MICHAŁ ŁAWACZ (Gliwice), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 24 186,24 zł (umowę zawarto 19 sierpnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 24 186,24 zł do 576 000,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Politechnika Śląska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001637

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Akademicka 2A

1.5.2.)Miejscowość

Gliwice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

32/ 237-13-34, 237-13-35

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

IA1@polsl.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.polsl.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sprzątanie wewnątrz i na zewnątrz obiektów Politechniki Śląskiej w Gliwicach
przy ul. Akrobatów Lotniczych 30 oraz 32. Znak sprawy: IA1.283.36.2024.EK

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c10d39fe-b1f9-4fff-b983-95e4608df288

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00460794

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-08-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00039281/15/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.30 Sprzątanie wewnątrz i na zewnątrz obiektów Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Akrobatów Lotniczych 30 oraz 32 (Gr. U134)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00416863

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IA1.283.36.2024.EK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

830211,35 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

31500,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegającą na sukcesywnym sprzątaniu wewnętrznym oraz zewnętrznym (sprzątanie - zamiatanie utwardzonego terenu wokół budynków (chodniki) w obiektach Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Akrobatów Lotniczych 30 oraz 32.
2. Termin wykonywania zamówienia: do 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy lub do wyczerpania ceny umowy, o której mowa w § 2 ust. 1 Projektowanych Postanowień Umowy, w zależności od tego co nastąpi wcześniej, z zastrzeżeniem § 2 ust. 10 pkt 1) i ust. 11 oraz § 6 ust. 3 pkt 2) lit. e) Projektowanych Postanowień Umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

24186,24 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

576000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

24186,24 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Michał Ławacz prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą USŁUGI PORZĄDKOWE KARWIKOL MICHAŁ ŁAWACZ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 969 123 01 37

7.3.3)Ulica

Główna 20

7.3.4)Miejscowość

Gliwice

7.3.5)Kod pocztowy

44-109

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-08-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

24186,24 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

1. Wartość podana w pkt 4.3.1.) niniejszego ogłoszenia tj. 31.500,00 zł. dotyczy wyłącznie zamówienia podstawowego. Wartość zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji (100%) wynosi 63.000,00 zł.
2. wartość podana w pkt 8.2)niniejszego ogłoszenia jest to cena umowy bez opcji. Maksymalna wartość umowy wraz prawem opcji wynosi: 48372,48 zł. brutto.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90910000-9Usługi sprzątania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
553 000 zł
Próbka: 144 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
226 398 zł1 461 462 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 235 063 zł
Źródło próbki
CPV 90910000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
226 398 zł
Mediana
553 000 zł
Górny kwartyl
1 461 462 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Politechnika Śląska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gliwice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 24 186 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90910000-9 (Usługi sprzątania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Michał Ławacz prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą USŁUGI PORZĄDKOWE KARWIKOL MICHAŁ ŁAWACZ (Gliwice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.