Wynik częściowy: umowy w 4 z 8 części, 4 unieważniono8 części
Łączna wartość umów
437 353 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Preparaty do dezynfekcji skóry i oczyszczania ran. CPV 33631600-8
    Wartość umowy
    223 944 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2Preparaty do dezynfekcji, leczenia i pielęgnacji ran na bazie oktenidyny. CPV 33631600-8
    Wartość umowy
    74 966 zł
    1 oferta
  3. Umowa zawarta
    Część 3Preparaty do dezynfekcji błon śluzowych, leczenia i pielęgnacji ran na bazie poliheksanidu i poloksameru. CPV 33631600-8
    Wartość umowy
    68 184 zł
    1 oferta
  4. Umowa zawarta
    Część 4Preparaty do dezynfekcji błon śluzowych, leczenia ran na bazie podchlorynów o stężeniu 40-60 ppm. CPV 33631600-8
    Wartość umowy
    70 260 zł
    2 oferty
  5. Unieważniona
    Część 5Preparaty do dezynfekcji błon śluzowych, leczenia ran na bazie podchlorynów o stężeniu 80 ppm. CPV 33631600-8
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
  6. Unieważniona
    Część 6Sterylne środki myjące i dezynfekcyjne do pomieszczeń czystych klasy ISO-5 i ISO-6. CPV 33631600-8
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
  7. Unieważniona
    Część 7Płyny i żele do jamy ustnej na bazie chlorheksydyny. CPV 33631600-8
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
  8. Unieważniona
    Część 8Preparaty do pielęgnacji ciała. CPV 33700000-7
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 8 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

TP-25/24 Dostawa preparatów do dezynfekcji skóry i ran.

Zamawiający Zachodniopomorskie Centrum Onkologii (Szczecin, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „TP-25/24 Dostawa preparatów do dezynfekcji skóry i ran”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 437 353 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Zachodniopomorskie Centrum OnkologiiSzczecin, Zachodniopomorskieopublikowano 19 sierpnia 2024
Łączna wartość umów
437 353 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 8 części
Konkurencyjność
~5,2 ofert
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 8 części: w 4 wybrano wykonawcę, 4 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy).

  • 2

    WykonawcyWybrano wykonawców: Aesculap Chifa sp. z o. o. (część 1); Schulke Polska sp. z o.o (część 2); Medilab sp. z o.o. (część 3); Kikgel Sp. z o.o. (część 4).

  • 3

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 437 353,31 zł.

  • 4

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zachodniopomorskie Centrum Onkologii

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000817391

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Strzałowska 22

1.5.2.)Miejscowość

Szczecin

1.5.3.)Kod pocztowy

71-730

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL424 - Miasto Szczecin

1.5.7.)Numer telefonu

914251409

1.5.8.)Numer faksu

914251406

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

szpital@onkologia.szczecin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://onkologia.szczecin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/947575

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

TP-25/24 Dostawa preparatów do dezynfekcji skóry i ran.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bd0881d5-2d41-11ef-86d2-4e696a6d8c25

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00460757

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-08-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00052011/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.28 Dostawa środków do dezynfekcji skóry (przez okres 2 lat).

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00398075

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TP-25/24 Dostawa preparatów do dezynfekcji skóry i ran.

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

768078,22 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Preparaty do dezynfekcji skóry i oczyszczania ran. CPV 33631600-8.

4.5.3.)Główny kod CPV

33631600-8 - Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne

4.5.5.)Wartość części

223799,50 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Preparaty do dezynfekcji, leczenia i pielęgnacji ran na bazie oktenidyny. CPV 33631600-8.

4.5.3.)Główny kod CPV

33631600-8 - Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne

4.5.5.)Wartość części

77626,92 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Preparaty do dezynfekcji błon śluzowych, leczenia i pielęgnacji ran
na bazie poliheksanidu i poloksameru. CPV 33631600-8.

4.5.3.)Główny kod CPV

33631600-8 - Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne

4.5.5.)Wartość części

67668,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Preparaty do dezynfekcji błon śluzowych, leczenia ran na bazie podchlorynów o stężeniu 40-60 ppm. CPV 33631600-8.

4.5.3.)Główny kod CPV

33631600-8 - Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne

4.5.5.)Wartość części

79692,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Preparaty do dezynfekcji błon śluzowych, leczenia ran na bazie podchlorynów o stężeniu 80 ppm. CPV 33631600-8.

4.5.3.)Główny kod CPV

33631600-8 - Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne

4.5.5.)Wartość części

6660,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sterylne środki myjące i dezynfekcyjne do pomieszczeń czystych klasy ISO-5 i ISO-6. CPV 33631600-8.

4.5.3.)Główny kod CPV

33631600-8 - Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne

4.5.5.)Wartość części

151807,20 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Płyny i żele do jamy ustnej na bazie chlorheksydyny. CPV 33631600-8.

4.5.3.)Główny kod CPV

33631600-8 - Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne

4.5.5.)Wartość części

54259,20 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Preparaty do pielęgnacji ciała. CPV 33700000-7.

4.5.3.)Główny kod CPV

33700000-7 - Produkty do pielęgnacji ciała

4.5.5.)Wartość części

106565,40 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

223943,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

453574,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

223943,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Aesculap Chifa sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7880008829

7.3.3)Ulica

Tysiąclecia 14

7.3.4)Miejscowość

Nowy Tomyśl

7.3.5)Kod pocztowy

64-300

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

223943,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-06-30

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

74965,81 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

74965,81 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

74965,81 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Schulke Polska sp. z o.o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5270010985

7.3.3)Ulica

Jerozolimskie 132

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-305

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

74965,81 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-06-30

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

68184,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

68184,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

68184,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Medilab sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5240408022

7.3.3)Ulica

Wysockiego 6c

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

03-371

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

68184,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-06-30

Sekcja 18

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 19

OFERTY (dla części 4)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

70260,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

90336,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

70260,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 20

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Kikgel Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7732478124

7.3.3)Ulica

Marii Curie-Skłodowskiej 7

7.3.4)Miejscowość

Ujazd

7.3.5)Kod pocztowy

97-225

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 21

UMOWA (dla części 4)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

70260,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-06-30

Sekcja 22

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Brak ofert

Sekcja 23

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 6)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Brak ofert.

Sekcja 24

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 7)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Brak ofert.

Sekcja 25

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 8)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Brak ofert.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33631600-8Środki antyseptyczne i dezynfekcyjn…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
497 318 zł
Próbka: 32 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
256 498 zł1 012 946 zł
Rozstęp międzykwartylowy
756 448 zł
Źródło próbki
CPV 33631600· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
256 498 zł
Mediana
497 318 zł
Górny kwartyl
1 012 946 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zachodniopomorskie Centrum Onkologii prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szczecin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 437 353 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33631600-8 (Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Aesculap Chifa sp. z o. o. (Nowy Tomyśl). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.