Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Mechaniczne odnowienie oznakowania poziomego na drogach Powiatu Bialskiego w 2024r utrzymywanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej.

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej (Biała Podlaska, Lubelskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Mechaniczne odnowienie oznakowania poziomego na drogach Powiatu Bialskiego w 2024r…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zarząd Dróg Powiatowych w Białej PodlaskiejBiała Podlaska, Lubelskieopublikowano 13 sierpnia 2024
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 637 394 zł
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W BIAŁEJ PODLASKIEJ

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 030238741

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Sidorska 90A

1.4.2.)Miejscowość

Biała Podlaska

1.4.3.)Kod pocztowy

21-500

1.4.4.)Województwo

lubelskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL811 - Bialski

1.4.7.)Numer telefonu

+48 833437975

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

krzysztof.salak@gmail.com

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zdpbp.bip.lubelskie.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-445acc07-134f-11ef-9381-e6cc5d6d04e5

2.3.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00455191

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2024-08-13

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00326069

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Mechaniczne odnowienie oznakowania poziomego na drogach Powiatu Bialskiego w 2024r utrzymywanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej.

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest mechaniczne odnowienie oznakowania poziomego na drogach Powiatu Bialskiego w 2024r., utrzymywanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej, o powierzchni około 9 396,75m2.
Zakres rzeczowy robót obejmuje między innymi: 1) wykonanie oznakowania poziomego cienkowarstwowego jezdni farbą białą przy użyciu urządzenia do natrysku wysokociśnieniowego bezpowietrznego. Farby nakładane warstwowo od 0,3 mm do 0,8 mm. 2) ofertowa cena jednostkowa obejmuje wszystkie prace konieczne do właściwego wykonania przedmiotu zamówienia, m.in.: a) prace pomiarowe, roboty przygotowawcze i oznakowanie robót, b) przygotowanie i dostarczenie materiałów, c) oczyszczenie podłoża (nawierzchni), d) przedznakowanie, e) naniesienie powłoki znaków na nawierzchnię drogi o kształtach i wymiarach zgodnych z instrukcją o znakach drogowych poziomych, określonych w załączniku nr 2 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z 2019 r. poz. 2311 ze zm.), f) ochrona znaków przed zniszczeniem przez pojazdy w czasie prowadzenia robót.

3.8.)Główny kod CPV

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

3.9.)Dodatkowy kod CPV

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2024-06-19

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

50 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Produkcyjno -Usługowe Drogownictwa Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

PL5932221073

4.3.3.)Ulica

Woskrzenice Duże 132

4.3.4.)Miejscowość

Biała Podlaska

4.3.5.)Kod pocztowy

21-500

4.3.6.)Województwo

lubelskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

137540,24 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2024/BZP 00372612/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2024-07-18

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

w międzyczasie doszło do zatarcia istniejącego oznakowania poziomego zwiększając w następstwie zakres robót

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

zwiększono zakres robót o ok. 1782,75 m2

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

26094,10

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233221-4Malowanie nawierzchi
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
637 394 zł
Próbka: 867 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 435 zł1 626 016 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 320 582 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 435 zł
Mediana
637 394 zł
Górny kwartyl
1 626 016 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Biała Podlaska.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233221-4 (Malowanie nawierzchi). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.