Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Przebudowa drogi gminnej nr 180096K na odcinku I – w km 0+000,00 do km 0+215,00, na odcinku II – w km od 0+223,00 do km 0+365,00 w miejscowości Hubenice, Gmina Gręboszów

Zamawiający Gmina Gręboszów (Gręboszów, Małopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Przebudowa drogi gminnej nr 180096K na odcinku I – w km 0+000,00 do km 0+215,00, na…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina GręboszówGręboszów, Małopolskie (powiat Dąbrowski →)opublikowano 2 sierpnia 2024
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 792 122 zł
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA GRĘBOSZÓW

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851660832

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Gręboszów

1.4.2.)Miejscowość

Gręboszów

1.4.3.)Kod pocztowy

33-260

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@greboszow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.greboszow.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0b914b0e-cccc-11ee-875e-a22221c84ba7

2.3.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00443586

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2024-08-02

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00207244

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi gminnej nr 180096K na odcinku I – w km 0+000,00 do km 0+215,00, na odcinku II – w km od 0+223,00 do km 0+365,00 w miejscowości Hubenice, Gmina Gręboszów

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa drogi gminnej nr 180096K; odcinka I dotyczy drogi usytuowanej na działce nr 288 w miejscowości Hubenice o długości 215 m, odcinka II dotyczy drogi usytuowanej na działce nr 289/1 o długości 142 m w miejscowości Hubenice. Początek odcinka przebudowywanej drogi w km 0+000,00 na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1303K Zawierzbie -Szczucin (działka nr 553/1 obręb Hubenice) a koniec odcinka w km 0+365,00 przedmiotowej drogi. Projektowana szerokość jezdni 5,00 m, poboczy po 0,50 m.
Przebudowa drogi obejmuje wykonanie następujących robót:
1) Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe – obejmujące roboty pomiarowe, roboty związane z rozebraniem istniejącej konstrukcji jezdni, zjazdów i poboczy, rozebranie przepustów, wywóz materiałów z rozbiórki;
2) Roboty ziemne – usunięcie humusu, korytowanie na poszerzeniach oraz pod pobocza, transport urobku, formowanie i zagęszczanie nasypów;
3) Podbudowa – profilowanie i zagęszczanie podłoża mechanicznie pod warstwy konstrukcyjne, stabilizacja istniejącego podłoża mieszanką betonową zagęszczaną mechanicznie grub. 25 cm, podbudowa z kruszyw łamanych 0/63 mm grubości 20 cm po zagęszczeniu;
4) Nawierzchnia – warstwa ścieralna AC 11S z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych grub.4 cm po zagęszczeniu, warstwa wiążąca AC 16W z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych grub. 8 cm po zagęszczeniu:
5) Pobocza – profilowanie i zagęszczanie podłoża mechanicznie, stabilizacja istniejącego podłoża mieszanką betonową zagęszczaną mechanicznie grub. 25 cm, skropienie nawierzchni drogowej emulsją asfaltową, podbudowa z kruszyw łamanych 0/63 mm grubości 20 cm po zagęszczeniu, nawierzchnia wiążąca AC 16W z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych grub. 8 cm po zagęszczeniu, nawierzchnia ścieralna AC 11S z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych grub.4 cm po zagęszczeniu;
6) Odwodnienie korpusu drogowego – odmulenie rowów z wyprofilowaniem dna i skarp, montaż studzienki ściekowej fi 500 mm, ścieki uliczne z kostki brukowej, kanał z rur PVC fi 200 mm, ubezpieczenie płytami ażurowymi;
7) Zjazdy publiczne – frezowanie istn. nawierzchni bitumicznej z wywozem urobku, nawierzchnia wiążąca z mieszanek mineralno- bitumicznych asfaltowych AC11W grub. 5 cm, nawierzchnia ścieralna z mieszanek mineralno - bitumicznych asfaltowych AC11S grub. 4 cm;
8) Zjazdy indywidualne – koryta głęb. 30 cm wykonane mechanicznie, warstwa dolna podbudowy z kruszyw łamanych 30/63 grub. 25 cm, warstwa górna podbudowy z mieszanki kruszywa łamanego 0,31 mm, grubość po zagęszczeniu 8 cm, skropienie naw. emulsja asfaltową, nawierzchnia ścieralna z mieszanek mineralno bitumicznych AC11 o grub. 6 cm, przepusty pod zjazdami z rur PVC ze ściankami czołowymi betonowymi;
9) Roboty wykończeniowe – plantowanie, humusowanie skarp z obsianiem trawą;
10) Oznakowanie – montaż pionowych znaków drogowych na słupkach, oznakowanie poziome naw. bitumicznych za pomocą mas chemoutwardzalnych wykonywane mechanicznie.

3.8.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2024-04-03

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2024-08-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Kompleksowe Utrzymanie Dróg Mariusz Biedroński

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8711554636

4.3.3.)Ulica

św. Floriana 8B

4.3.4.)Miejscowość

Olesno

4.3.5.)Kod pocztowy

33-210

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

977771,98 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2024/BZP 00268813/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2024-07-22

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Po dokonanej odkrywce istniejących warstw nawierzchni i podbudowy zjazdu stwierdzono pod nim słabe podłoże tłuczniowe, które nie zapewnia wymaganej wytrzymałości, dlatego wymagane jest wykonanie robót uzupełniających.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zmiana dotyczy wykonania nowej podbudowy zjazdu wraz z nawierzchnią.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

27762,37

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 191 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
327 603 zł1 599 385 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 271 782 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
327 603 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 599 385 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gręboszów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gręboszów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.