Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 096 069 zł
Umowa zawarta
2 sierpnia 2024
Okres realizacji
14 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 1 096 069 zł – 2 373 285 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji na roboty budowlane oraz zamontowane materiały i urządzenia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa parkingu w centrum miejscowości Leśnej Podlaskiej

Zamawiający Gmina Leśna Podlaska (Leśna Podlaska, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa parkingu w centrum miejscowości Leśnej Podlaskiej”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budexpol Damian Lewczuk. Wartość umowy: 1 096 069 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina Leśna PodlaskaLeśna Podlaska, Lubelskieopublikowano 2 sierpnia 2024
Wartość umowy
1 096 069 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budexpol Damian Lewczuk (Biała Podlaska), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 096 068,72 zł (umowę zawarto 2 sierpnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 1 096 068,72 zł do 2 373 285,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA LEŚNA PODLASKA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 030237598

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Bialska 30

1.5.2.)Miejscowość

Leśna Podlaska

1.5.3.)Kod pocztowy

21-542

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL811 - Bialski

1.5.7.)Numer telefonu

833450720

1.5.8.)Numer faksu

833450721

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@lesnapodlaska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

lesnapodlaska.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-72e6c7ef-2c99-11ef-86d2-4e696a6d8c25

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa parkingu w centrum miejscowości Leśnej Podlaskiej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-72e6c7ef-2c99-11ef-86d2-4e696a6d8c25

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00442911

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-08-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00021727/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa parkingu w centrum miejscowości Leśnej Podlaskiej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00372424

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.5.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1243270,00

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie dokumentacji projektowej oraz wykonanie na jej postawie budowy parkingu w centrum miejscowości Leśna Podlaska, realizowanej w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.
Zakresem zamówienia objęto budowę nowego parkingu zlokalizowanego na działce o nr ewid. 45/10, z 85 miejscami postojowymi dla samochodów osobowych, drogami manewrowymi oraz z włączeniem do drogi powiatowej nr 1022L zlokalizowanej na działce o nr ewid. 192.

Planowany parking znajduje się w strefie pośredniej ochrony konserwatorskiej.

Wykonawca robót w ramach ceny umownej zobowiązany będzie do:
- opracowania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę,
- wykonania robót budowlanych zgodnie z warunkami umowy, zgodnie
z wytycznymi Programu Funkcjonalno Użytkowego oraz zgodnie z opracowaną przez siebie i zatwierdzoną przez Zamawiającego dokumentacją projektową.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
- opracowanie dokumentacji projektowej na budowę parkingu wraz z włączeniem do drogi powiatowej, oświetleniem terenu, małą architekturą oraz zielenią,
- uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji, opinii i uzgodnień dokumentacji projektowej,
- uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę,
- wykonanie na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej, robót budowlanych związanych z budową parkingu wraz z włączeniem do drogi powiatowej, oświetleniem terenu, małą architekturą oraz zielenią,
- wykonanie niezbędnych badań i pomiarów potwierdzających dobrą jakość wykonanych robót, będących podstawą do odbiorów częściowych oraz odbioru końcowego,
- wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.

Na Charakterystyczne parametry parkingu do zaprojektowania i wykonania:
- liczba miejsc postojowych dla samochodów osobowych: 85 szt.
- wymiary miejsc postojowych: min. 2.60 m x 5.00 m
- wymiary miejsc postojowych zastrzeżonych: min. 3.60 m x 5.00 m
- szerokość jezdni manewrowych: 6.00 m
- oświetlenie: 4 słupy typu parkowego
- zieleń: nasadzenia drzew 18 szt., nasadzenia krzewów ok. 600 szt.
- mała architektura: ławki 2 szt., kosze na śmieci 2 szt.

Szczegółowy zakres robót stanowi Program Funkcjonalno – Użytkowy (dalej zwany również PFU) – załącznik nr 1 do SWZ oraz Projekt umowy – załącznik nr 2 do SWZ.

Pomocniczo załączono Szacunkowe przedmiary robót. Wykonawca musi liczyć się z sytuacją, że rodzaje robót i ilości podane w szacunkowych przedmiarach robót mogą ulec zmianie na etapie opracowania dokumentacji projektowej. Szczegółowe rozwiązania techniczne wpływające na zwiększenie zakresu robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą traktowane, jako roboty dodatkowe. Pomimo podania w przedmiarach robót szacunkowych wartości wskaźnikowych zakresu prac należy dane te traktować wyłącznie jako szacunkowe, a Wykonawca jest zobowiązany skalkulować cenę ofertową zgodnie z postanowieniami SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1096068,72 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2373285,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1096068,72 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budexpol Damian Lewczuk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

385430162

7.3.3)Ulica

Warszawska 100

7.3.4)Miejscowość

Biała Podlaska

7.3.5)Kod pocztowy

21-500

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-08-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1096068,72 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45223300-9Roboty budowlane w zakresie parking…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
396 701 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
268 744 zł1 056 911 zł
Rozstęp międzykwartylowy
788 167 zł
Źródło próbki
CPV 45223· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
268 744 zł
Mediana
396 701 zł
Górny kwartyl
1 056 911 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Leśna Podlaska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Leśna Podlaska.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 096 069 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45223300-9 (Roboty budowlane w zakresie parkingów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budexpol Damian Lewczuk (Biała Podlaska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.