Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
306 874 zł
Umowa zawarta
23 lipca 2024
Okres realizacji
od 23 lipca 2024 do 17 października 2026
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawę testów BioFire (BCID2) do szybkiej diagnostyki zakażeń i wykrywania genów oporności na antybiotyki w aparacie typu FilmArray BioFire Torch 2_WR

Zamawiający Szpital Joannitas w Pszczynie samorządowa spółka z o.o. w restrukturyzacji (Pszczyna, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawę testów BioFire (BCID2) do szybkiej diagnostyki zakażeń i wykrywania genów…”, wybierając ofertę wykonawcy bioMerieux Polska Spółka z o. o. Wartość umowy: 306 874 zł.

Wartość umowy
306 874 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~5,5 ofert
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 lipca 2024

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy bioMerieux Polska Spółka z o. o. (Warszawa), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 306 874,21 zł (umowę zawarto 23 lipca 2024 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: od 23 lipca 2024 r. do 17 października 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szpital Joannitas w Pszczynie samorządowa spółka z o.o. w restrukturyzacji

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276581253

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul.dr. W. Antesa 11

1.5.2.)Miejscowość

Pszczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

43-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@szpital.pszczyna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.szpital.pszczyna.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Sp. z o.o.

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawę testów BioFire (BCID2) do szybkiej diagnostyki zakażeń i wykrywania genów oporności na antybiotyki w aparacie typu FilmArray BioFire Torch 2_WR

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-67eef56a-9194-4958-b3b7-55349938a693

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00429645

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-07-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Wybór trybu podyktowany jest koniecznością zakupienia testów BioFire (BCID2) do szybkiej diagnostyki zakażeń i wykrywania genów oporności na antybiotyki w aparacie typu FilmArray BioFire Torch 2 otrzymanego w ramach darowizny z WOŚP na podstawie umowy darowizny nr 71/2023/31 dedykowanych do tego urządzenia.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/15/2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Testy Biofire (BCID2), które wykorzystywane są do szybkiej diagnostyki zakażeń dróg oddechowych, krwi, układu nerwowego, układu pokarmowego i zakażeń około protezowych/stawów, a także do wykrywania genów oporności na antybiotyki w aparacie typu FilmArray BioFire Torch 2 otrzymanego w ramach darowizny z WOŚP na podstawie umowy darowizny nr 71/2023/31.

4.5.3.)Główny kod CPV

33124130-5 - Wyroby diagnostyczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

bioMerieux Polska Spółka z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5270203342

7.3.3)Ulica

ul. gen. Józefa Zajączka 9

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

01-518

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

306874,21 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2024-07-23 do 2026-10-17

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33124130-5Wyroby diagnostyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
500 000 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
266 923 zł642 934 zł
Rozstęp międzykwartylowy
376 011 zł
Źródło próbki
CPV 33124· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
266 923 zł
Mediana
500 000 zł
Górny kwartyl
642 934 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).