Przebudowa sieci wodociągowej na ul. Kościelnej w Markuszowie
Zamawiający Gmina Markuszów (Markuszów, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa sieci wodociągowej na ul. Kościelnej w Markuszowie”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 320 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4140, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,3 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyKluczowe informacje o wykonaniu umowy
- 1
ZakresWybrano ofertę firmy Usługi Sprzetem Zmechanizowanym Krzysztof Filipiuk (Chodel).
- 2
ZakresZamówienie realizowane w trybie podstawowym (art. 275 pkt 1 ustawy) o wartości poniżej progów unijnych (powyżej 130 000 zł).
- 3
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa sieci wodociągowej na ul. Kościelnej w Markuszowie, w tym budowa i wymiana przyłączy.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA MARKUSZÓW |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 431019603 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Marka Sobieskiego 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Markuszów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 24-173 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubelskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL815 - Puławski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gmina@markuszow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.markuszow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-68553dbf-f64f-11ee-ac52-ee29f86ffd4f |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2024/BZP 00371891 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2024-06-18 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00276972 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa sieci wodociągowej na ul. Kościelnej w Markuszowie |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem inwestycji jest przebudowa oraz rozbudowa istniejącej sieci wodociągowej na ul. Kościelnej w Markuszowie. Sieć wodociągowa zostanie wykonana z rur PEdn110mm wraz z przyłączami wodociągowymi z rur PEdn40. W zakresie przyłączy wchodzi budowa dwóch przyłączy, wymiana jednego przyłącza po istniejącej trasie oraz przełączenia istniejących przyłączy (3 szt) do nowo powstałej sieci. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-05-09 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2024-05-23 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Usługi Sprzetem Zmechanizowanym Krzysztof Filipiuk |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7171268523 |
| 4.3.3.) | Ulica | Majdan Borowski 24A |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Chodel |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 24-350 |
| 4.3.6.) | Województwo | lubelskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 142091,21 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00319277/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-05-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Niniejszy aneks zawarty został na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 i pkt 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.) oraz § 17 ust. 1 pkt 3, pkt 4 i pkt 10 łączącej strony umowy Nr 1/2024 na roboty budowlane z dnia 9 maja 2024 r., w związku z wystąpieniem kolizji budowanej w pasie drogi powiatowej sieci wodociągowej z nowo projektowanym ciągiem pieszym oraz kolizji wykonywanego na działce nr 1980 przyłącza wodociągowego ze starymi fundamentami, które nie zostały zinwentaryzowane i naniesione na dokumentację projektową, które to okoliczności przedstawione zostały w piśmie Wykonawcy z dnia 22 maja 2024 r. i znajdują odzwierciedlenie w dzienniku budowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Strony zgodnie postanawiają, że w łączącej je umowie Nr 1/2024 na roboty budowlane z dnia 9 maja 2024 r. w § 2 ust. 1 umowy otrzymuje brzmienie: |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 142091,21 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).