ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Odkomarzanie metodą agrolotniczą terenów zieleni wzdłuż rzeki Odry, Widawy, Ślęzy, Bystrzycy oraz terenów przyległych i pól irygowanych w obrębię Gminy Wrocław.

Zamawiający Gmina Wrocław - Urząd Miejski Wrocławia (Wrocław, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Odkomarzanie metodą agrolotniczą terenów zieleni wzdłuż rzeki Odry, Widawy, Ślęzy,…”. Termin składania ofert minął 20 czerwca 2024, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Wrocław - Urząd Miejski WrocławiaWrocław, Dolnośląskieopublikowano 12 czerwca 2024
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
20 czerwca 2024, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gotowość do wykonania zabiegu30%Klauzule społeczne10%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Gotowość do wykonania zabiegu 30%, Klauzule społeczne 10%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Odkomarzanie metodą agrolotniczą terenów zieleni wzdłuż rzeki Odry, Widawy, Ślęzy, Bystrzycy oraz terenów przyległych i pól irygowanych w obrębię Gminy Wrocław.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wrocław - Urząd Miejski Wrocławia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001094670

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Nowy Targ

1.5.2.)Miejscowość

Wrocław

1.5.3.)Kod pocztowy

50-141

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wzp.dz@um.wroc.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wroclaw.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odkomarzanie metodą agrolotniczą terenów zieleni wzdłuż rzeki Odry, Widawy, Ślęzy, Bystrzycy oraz terenów przyległych i
pól irygowanych w obrębię Gminy Wrocław.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a05afebe-2899-11ef-a458-c2a7c3d67e03

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00362978

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-06-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00044609/17/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.60 Odkomarzanie metodą agrolotniczą terenów zieleni wzdłuż rzeki Odry, Widawy, Ślęzy, Bystrzycy oraz terenów przyległych i Pól Irygowanych w obrębie Gminy Wrocław

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://portal.smartpzp.pl/umw

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://portal.smartpzp.pl/umw

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Określono w dziale X Specyfikacji
Warunków Zamówienia

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP/TP/47/2024/WSR

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na odkomarzaniu metodą agrolotniczą terenów zieleni wzdłuż rzeki Odry, Widawy, Ślęzy i Bystrzycy oraz terenów przyległych i pól Irygowanych w obrębie Gminy Wrocław. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ - Projekt umowy, przy czym:
- Zamawiający wymaga aby Wykonawca ubiegający się zamówienie dysponował sprzętem do aplikacji preparatów biobójczych wykorzystywanych w zwalczaniu form larwalnych komarów zaopatrzonym w system ULV o wielkości kropli w zakresie 30-400 μm.
- Zamawiający wymaga, aby wybrany Wykonawca przez cały okres realizacji umowy, posiadał ważne ubezpieczenie , tj. ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę ubezpieczenia w wysokości co najmniej 200 000 zł.

4.2.6.)Główny kod CPV

90670000-4 - Usługi w zakresie dezynfekcji oraz tępienia szkodników na obszarach miejskich lub wiejskich

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-10-25

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamówienia
polegającego na powtórzeniu podobnych usług zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego. Warunki, na jakich zostanie
udzielone zamówienie, zostaną ustalone w wyniku negocjacji. Zamówienie może dotyczyć całego zakresu zamówienia
podstawowego. Zamówienie zostanie udzielone na warunkach podobnych do warunków udzielenia zamówienia podstawowego

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gotowość do wykonania zabiegu

4.3.6.)Waga

30,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

aspekty społeczne, w tym integracja zawodowa i społeczna osób, o których mowa w art. 94 ust. 1 ustawy

4.3.5.)Nazwa kryterium

Klauzule społeczne

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający stwierdzi, iż Wykonawca spełnił warunek udziału w postępowaniu w zakresie:
1 uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, jeśli wykaże on, że posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania usług agrolotniczych (ustawa z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo Lotnicze – Dz.U. z 2023 r., poz. 2110 tj.), tj. posiada aktualny Certyfikat Usług Lotniczych lub inny równoważny.
2 zdolności technicznej lub zawodowej, jeśli wykaże on, że w zakresie wiedzy i doświadczenia, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał z należytą starannością co najmniej 3 usługi polegające na przeprowadzaniu zabiegów metodą agrolotniczą odkomarzania lub zwalczania szkodników na terenach zielonych użyteczności publicznej, polegających na aplikacji preparatów mikrobiologicznych i preparatów przy użyciu odpowiedniego sprzętu o wartości co najmniej 80 000 zł brutto każda,
3. zdolności technicznej lub zawodowej, jeśli wykaże on, że w zakresie potencjału technicznego dysponuje lub będzie dysponował niezbędnymi do wykonania zamówienia narzędziami i urządzeniami technicznymi, w tym co najmniej:
- samolotem lub helikopterem wyposażonym w GPS z możliwością zapisu trajektorii lotu podczas oprysku, oraz rezerwą sprzętową w postaci drugiego sprawnego samolotu/ helikoptera,
- lotniskiem/lądowiskiem bazowym, w obrębie miasta Wrocławia tj.: 30km od jego Centrum,
- sprzętem do aplikacji preparatów biobójczych wykorzystywanych w zwalczaniu komarów zaopatrzonym w system ULV o wielkości kropli od 30 – 400 μm,
4. zdolności technicznej lub zawodowej, jeśli wykaże on, że w zakresie potencjału osobowego dysponuje co najmniej trzema osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia, które posiadają uprawnienia lotnicze (zgodnie z przepisami ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo Lotnicze – Dz.U. z 2023 r., poz. 2110 tj.), w tym co najmniej dwoma osobami, które ukończyły szkolenie z zakresu stosowania środków ochrony roślin sprzętem agrolotniczym oraz które posiadają doświadczenie w zakresie odkomarzania lub zwalczania szkodników tj. minimum 3 razy wykonywała takie zabiegi.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 2) ustawy Pzp, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

a) aktualny certyfikat usług agrolotniczych (ustawa z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo Lotnicze – Dz.U. z 2023 r., poz. 2110 tj.) lub inny równoważny - potwierdzające spełnianie warunku określonego w dziale VIII pkt 2.1 SWZ;
b) wykazu usług (wzór stanowi Załącznik nr 5 do SWZ) wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy;
c) wykazu osób (wzór stanowi Załącznik nr 6 do SWZ), skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
d) wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych (wzór stanowi Załącznik nr 7 do SWZ) dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami,

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zmiana umowy może nastąpić wyłącznie w granicach unormowania art. 455 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo
zamówień publicznych i pod rygorem nieważności wymaga formy pisemnego aneksu, po podpisaniu przez obie Strony.
2. Zamawiający określił zmiany do umowy w § 17 Projektu umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2024-06-20 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

1. Ofertę składa się wyłącznie za pośrednictwem platformy zakupowej https://portal.smartpzp.pl/umw

8.3.)Termin otwarcia ofert

2024-06-20 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2024-07-19

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90670000-4Usługi w zakresie dezynfekcji oraz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 20.06.2024, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Wrocław - Urząd Miejski Wrocławia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90670000-4 (Usługi w zakresie dezynfekcji oraz tępienia szkodników na obszarach miejskich lub wiejskich). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.