Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Modernizacja infrastruktury sportowej Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu – sala gimnastyczna.

Zamawiający Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu (Racibórz, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja infrastruktury sportowej Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu – sala…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu

1.2.)Oddział zamawiającego

(dawniej: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa)

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 277719630

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Akademicka 1

1.4.2.)Miejscowość

Racibórz

1.4.3.)Kod pocztowy

47-400

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

joanna.russok@akademiarac.edu.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://akademiarac.edu.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c6b94463-2547-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.2.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00351173

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2024-06-04

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00314247

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Modernizacja infrastruktury sportowej Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu – sala gimnastyczna.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja infrastruktury sportowej Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu – sala gimnastyczna. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 10 do SWZ – przedmiar robót, dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2023-10-09

4.2.)Okres realizacji zamówienia

148 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Zakład Usługowo-Handlowy Kamil Duda

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7481517127

4.3.4.)Miejscowość

Kietrz

4.3.6.)Województwo

opolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

2998853,68 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2023/BZP 00435650/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2024-04-29

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

3

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wystąpiły roboty dodatkowe w czasie realizacji przedmiotowego zamówienia.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

1. Nadproża, skuwanie posadzki i wywóz materiału - brak w dokumentacji projektowej wymiany nadproży nad otworami drzwiowymi w celu dostosowania do obowiązujących wymogów. 2. Wykonanie impregnacji więźby - obmiar impregnacji więźby należy zwiększyć do 100% powierzchni dachu, gdyż po wykonaniu izolacji termiczną pianą PUR nie będzie możliwości w przyszłości impregnacji więźby dachowej. 3. Skuwanie tynków i zabezpieczenie okien - ze względu na zły stan techniczny tynków zewnętrznych odstąpiono od uzupełniania tych tynków w celu poprawnego montażu izolacji ścian ustalono ich 100% skucie.4. Zasilanie garaży - w momencie dokonania rozbiórki łącznika, zostało rozłączone zasilanie garaży. Należy wykonać nowe zasilenie. 5.Wykonanie odgromu - podczas prac związanych z odkopaniem ścian fundamentowych stwierdzono, że instalacja odgromowa jest w złym stanie technicznym i nie nadaje się do dalszej eksploatacji i należy ją zmienić na nową itd.

5.4.6.)Wartość zmiany

306827,79

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wystąpiły roboty dodatkowe w trakcie realizacji przedmiotowego zamówienia.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

1. Posadzki w ubikacji na parterze - należy wykonać odwodnienie liniowe ze zwiększonymi spadkami w celu odprowadzenia wody i poprawy bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych. 2. Doprowadzenie światłowodu do sali gimnastycznej - istniejąca trasa światłowodu dochodząca do budynku sali gimnastycznej przebiega napowierzchnie i wchodzi w strefę ocieplenia, co komplikuje prace przy ociepleniu. Trasa przewodu światłowodu jest połączona z basenem. Konieczny jest demontaż istniejącej trasy światłowodu , gdyż budynek basenu jest przewidziany do rozbiórki. 3. Sufity podwieszane z płyt GK na korytarzach i łazienkach - zaprojektowana ilość tras tworzy dużą pajęczynę rur, która ze względów funkcjonalnych powinna zostać zabudowana sufitem podwieszonym w celu prawidłowego zamontowania punktów świetlnych i instalacji monitoringu itd.

5.4.6.)Wartość zmiany

95088,74

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

3

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wystąpiły roboty dodatkowe podczas realizacji przedmiotowego zamówienia.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Przeróbka kanalizacji.

5.4.6.)Wartość zmiany

16791,50

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

3417561,70 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Racibórz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.