Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Firma Usługowo-Handlowa "PROJBUD" Tomasz Dąbrowski

Wartość umowy
11 867 000 zł
Umowa zawarta
24 maja 2024
Okres realizacji
od 1 lipca 2024 do 30 lipca 2025
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 11 867 000 zł – 12 042 684 złodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa przedszkola samorządowego wraz ze żłobkiem i częścią administracyjną Urzędu Gminy Łącko

Zamawiający Gmina Łącko (Łącko, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa przedszkola samorządowego wraz ze żłobkiem i częścią administracyjną Urzędu Gminy…”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Budowlano-Handlowa "KOMPLEX-BUD" Łukasz Wójcik. Wartość umowy: 11 867 000 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina ŁąckoŁącko, Małopolskie (powiat Nowosądecki →)opublikowano 3 czerwca 2024
Wartość umowy
11 867 000 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    29 lutego 2024

    Termin ofert: 5 kwietnia 2024 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 czerwca 2024

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Firma Budowlano-Handlowa "KOMPLEX-BUD" Łukasz Wójcik (Czerniec), wspólnie z: Firma Usługowo-Handlowa "PROJBUD" Tomasz Dąbrowski.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 11 867 000,00 zł (umowę zawarto 24 maja 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 11 867 000,00 zł do 12 042 684,00 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 lipca 2024 r. do 30 lipca 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łącko

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892423

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łącko 445

1.5.2.)Miejscowość

Łącko

1.5.3.)Kod pocztowy

33-390

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

184140710

1.5.8.)Numer faksu

184140740

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@lacko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lacko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/lacko

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa przedszkola samorządowego wraz ze żłobkiem i częścią administracyjną Urzędu Gminy Łącko

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-91d60d8d-d631-11ee-8305-7e4937eb936d

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00348573

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-06-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00039926/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Budowa przedszkola samorzadowego wraz ze żłobkiem i częścią administracyjną Urzędu Gminy Łącko

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Program Rozwoju Instytucji Opieki nad Dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2022-2029

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00226239

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIR.271.1.7.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z budowa przedszkola samorządowego wraz ze żłobkiem i częścią administracyjną Urzędu Gminy Łącko, na zasadach określonych w SWZ. Zadanie realizowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji strategicznych oraz w ramach Programu Rozwoju Instytucji Opieki nad Dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2022-2029. Zamówienie obejmuje:
 Przygotowanie terenu pod budowę
 Roboty rozbiórkowe
 Wykonanie robót stanu surowego
 Wykonanie robót ogólnobudowlanych i wykończeniowych;
 Zagospodarowanie terenu
 Wykonanie robót instalacji wod. kan, co., wentylacji, klimatyzacji,
 Wykonanie przyłącza wody, kanalizacji,
 Wykonanie zewnętrznej kanalizacji deszczowej
Podczas prowadzonych prac należy zapewnić dojście i dojazd do istniejących obiektów, ograniczając do niezbędnego minimum uciążliwości spowodowane pracami budowlanymi.
Materiały z rozbiórki należy zakwalifikować jako gruz lub materiał nadający się do powtórnego użytku. Gruz zostanie wywieziony przez Wykonawcę z placu budowy do miejsca zutylizowania, a materiały nadające się do powtórnego użytku Wykonawca wywiezie z placu budowy w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja – zał. nr 4, zapisy SWZ, Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, stanowiąca zał. nr 10 do SWZ Zamawiający dołącza również przedmiar robót stanowiący zał. nr 9. z zastrzeżeniem, że ma one jedynie charakter poglądowy i informacyjny oraz należy go traktować w sposób pomocniczy do dokumentacji projektowej i STWiOR, przy określeniu rzeczywistego zakresu robót składających się na przedmiot zamówienia.
Warunki realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

42416100-6 - Windy

45313100-5 - Instalowanie wind

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45321000-3 - Izolacja cieplna

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

11867000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

12042684,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

11867000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Firma Budowlano-Handlowa "KOMPLEX-BUD" Łukasz Wójcik

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Firma Usługowo-Handlowa "PROJBUD" Tomasz Dąbrowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7343510112

7.3.4)Miejscowość

Czerniec

7.3.5)Kod pocztowy

33-390

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-05-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

11867000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2024-07-01 do 2025-07-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łącko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łącko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 11 867 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Budowlano-Handlowa "KOMPLEX-BUD" Łukasz Wójcik (Czerniec). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.