Odnowa nawierzchni DW 269 na odc. Chodecz – Wola Adamowa od km 40 + 042 do km 45 + 540 dł. 5,498 km
Zamawiający Województwo Kujawsko - Pomorskie, Pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń (Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Odnowa nawierzchni DW 269 na odc. Chodecz – Wola Adamowa od km 40 + 042 do km 45 + 540…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 754 551 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4119, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
24 kwietnia 2023
Termin ofert: 12 maja 2023 09:45Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
27 lipca 2023
4 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
16 maja 2024
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Województwo Kujawsko - Pomorskie, Pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Zarząd Dróg Wojewódzkich, ul. Dworcowa 80, 85-010 Bydgoszcz |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 9561969536 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Dworcowa 80 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Bydgoszcz |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 85-010 |
| 1.4.4.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL613 - Bydgosko-toruński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 523705717 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@zdw-bydgoszcz.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://bip.zdw-bydgoszcz.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-363c1557-da8b-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2024/BZP 00325930 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2024-05-16 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00188306 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Projekt współfinansowany z EFRR w ramach RPO Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa V –Spójność wewnętrzna i dostępność zewnętrzna regionu, działanie 5.1 – Infrastruktura Drogowa |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Odnowa nawierzchni DW 269 na odc. Chodecz – Wola Adamowa od km 40 + 042 do km 45 + 540 dł. 5,498 km |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | W zakres niniejszego zadania wchodzą w szczególności następujące elementy robót | 1) Frezowanie nawierzchni, 2) Rozebranie konstrukcji jezdni, 3) Ścinka poboczy, 4) Wykonanie konstrukcji jezdni, 5) Naprawa krawędzi jezdni, 6) Wykonanie w-wy wyrównawczej MMA AC16W, 7) Ułożenie siatki przeciwspękaniowej szklanej, 8) Wykonanie w-wy wiążącej MMA AC16W, 9) Wykonanie w-wy ścieralnej SMA 8, 10) Odnowa i regulacja zjazdów na posesje i w pola, 11) Remont przepustów pod drogą wojewódzką, 12) Regulacja poboczy, 13) Reprofilacja rowów, 14) Odtworzenie oznakowania pionowego i poziomego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 5 oraz wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45233140-2 - Roboty drogowe |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-07-26 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 5 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | STRABAG Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 5210421928 |
| 4.3.3.) | Ulica | Parzniewska 10 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Pruszków |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 05-800 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 14813172,56 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2023/BZP 00327438/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-05-06 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Na podstawie § 19 ust. 2 pkt 1) umowy nr ZDW.N4.363.02.2023 z dnia 26.07.2023 r. Strony ustalają, że podpisanie aneksu nr 1 związane jest ze zmianą Kierownika Budowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1. | Treść § 9 ust. 1 umowy nr ZDW.N4.363.2.2023, brzmiała | Przedstawicielem i reprezentującym Wykonawcę na terenie budowy jest Kierownik Budowy – p. Mariusz Pietrow, tel. 728 429 774. 2. Treść § 9 ust. 1 umowy nr ZDW.N4.363.2.2023, otrzymuje brzmienie: Przedstawicielem i reprezentującym Wykonawcę na terenie budowy jest Kierownik Budowy – p. Jakub Radwan, tel. 696 515 777. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Na podstawie § 19 ust. 2 pkt 1) umowy nr ZDW.N4.363.02.2023 z dnia 26.07.2023 r. Strony ustalają, że podpisanie aneksu związane jest ze zmianą terminu realizacji przedmiotu umowy, w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, które uniemożliwiają technologicznie prawidłowe wykonywanie robót budowlanych. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1. | Treść § 2 ust. 1 umowy nr ZDW.N4.363.02.2023 z dnia 26.07.2023 r. brzmi | Termin realizacji przedmiotu umowy: 5 miesięcy. 2. Treść § 2 ust. 1 umowy nr ZDW.N4.363.02.2023 z dnia 26.07.2023 r. otrzymuje brzmienie: Termin realizacji przedmiotu umowy: 08.04.2024 r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Na podstawie § 19 ust. 2 pkt 1) i pkt 2) umowy nr ZDW.N4.363.02.2023 z dnia 26.07.2023 r. Strony ustalają, że podpisanie aneksu związane jest ze zmianą terminu realizacji przedmiotu umowy, w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, które uniemożliwiają wykonanie prac bitumicznych w następstwie wykonanie oznakowania poziomego oraz robót wykończeniowych oraz w związku z protestami rolników od 20.03.2024 r. do 23.03.2024 r., które powodowały brak możliwości dojazdu do miejsca budowy materiałów bitumicznych do wbudowania warstw bitumicznych. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1. | Treść § 2 ust. 1 umowy nr ZDW.N4.363.02.2023 z dnia 26.07.2023 r. otrzymuje brzmienie | Termin realizacji przedmiotu umowy: 22.04.2024 r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 14812806,89 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.