Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Sp. z o. o.· Rybnikmikrofirma
Wartość umowy
239 850 zł
Umowa zawarta
29 kwietnia 2024
Okres realizacji
do 31 sierpnia 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 233 700 zł – 479 700 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 2,6% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie Inspektora Nadzoru Inwestorskiego w branży kanalizacyjnej – Koordynatora Nad20%Doświadczenie Inspektora Nadzoru Inwestorskiego w branży drogowej20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Pełnienie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji pn. Budowa kanalizacji sanitarnej na osiedlu Farskie Pola w Knurowie

Zamawiający Gmina Knurów (Knurów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Pełnienie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji pn. Budowa…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Sp. z o. o. Wartość umowy: 239 850 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina KnurówKnurów, Śląskie (powiat Gliwicki →)opublikowano 29 kwietnia 2024
Wartość umowy
239 850 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 marca 2024

    Termin ofert: 27 marca 2024 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    29 kwietnia 2024

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Sp. z o. o. (Rybnik), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 239 850,00 zł (umowę zawarto 29 kwietnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 233 700,00 zł do 479 700,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 sierpnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Knurów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257587

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dr. Floriana Ogana 5

1.5.2.)Miejscowość

Knurów

1.5.3.)Kod pocztowy

44-190

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

32 235 10 17

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@knurow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.knurow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3ed7cd48-e14f-11ee-a01e-f641a8763d5f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Pełnienie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji pn. Budowa kanalizacji sanitarnej na osiedlu Farskie Pola w Knurowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3ed7cd48-e14f-11ee-a01e-f641a8763d5f

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00306675

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-04-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00009436/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.3.7 Pełnienie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji pn

Budowa kanalizacji sanitarnej na osiedlu „Farskie Pola” w Knurowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00249106

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.18.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

245513,27 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonania zamówienia pn

Pełnienie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji pn.: „Budowa kanalizacji sanitarnej na osiedlu Farskie Pola w Knurowie”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje pełnienie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej na osiedlu Farskie Pola w Knurowie”, w oparciu o dokumentację projektową oraz specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót, zgodnie z Prawem budowlanym, obowiązującymi przepisami oraz wymaganiami określonymi we wzorze umowy, w nw. Branżach: 1) branża kanalizacyjna, 2) branża drogowa, 3) branża elektryczna. 3. Zakres robót i usług objętych nadzorem inwestorskim obejmuje: 1) budowę kanalizacji sanitarnej wraz z remontem istniejącej kanalizacji deszczowej na osiedlu Farskie Pola w Knurowie, w tym: a) wykonanie Etapu I obejmującego budowę kanalizacji sanitarnej na osiedlu Farskie Pola w Knurowie w pasie drogi wojewódzkiej DW921, w tym: a.1.) budowę metodą bezwykopową kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej (sieć) z rur przeciskowych kamionkowych glazurowanych o średnicy 200 mm, a.2.) budowę metodą bezwykopową sięgaczy do posesji z rur przeciskowych kamionkowych glazurowanych o średnicy 150 mm, a.3.) budowę metodą wykopową kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej (sieć) z rur PVC-U litych o średnicy 200 mm, a.4.) budowę metodą wykopową sięgaczy do posesji z rur PVC-U litych o średnicy 160 mm, a.5.) budowę metodą wykopową i bezwykopową przewodu tłocznego z rur PE 100SDR17 PN10 o średnicy 110 mm, a.6.) zabudowę studni kanalizacyjnych, w tym: studni betonowych DN2000 (zapuszczanych), DN1200, DN1000 i studzienek PE/PP DN425, a.7.) odtworzenie nawierzchni jezdni pasa drogowego DW 921 wraz z podbudową, b) wykonanie Etapu II obejmującego budowę kanalizacji sanitarnej na osiedlu Farskie Pola w Knurowie w obrębie działek GDDKiA, w tym: b.1.) budowę metodą wykopową przewodu tłocznego z rur PE 100SDR17 PN10 o średnicy 110 mm, b.2.) zabudowę studni czyszczakowej betonowej DN1200, b.3.) odtworzenie nawierzchni w pasie prowadzonych robót, c) wykonanie Etapu III obejmującego budowę kanalizacji sanitarnej na osiedlu Farskie Pola w Knurowie (z wyłączeniem I i II Etapu), w tym: c.1.) budowę metodą bezwykopową kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej (sieć) z rur przeciskowych kamionkowych glazurowanych o średnicy 200 mm, c.2.) budowę metodą wykopową kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej (sieć) z rur PVC-U litych o średnicy 250 mm i 200 mm, c.3.) budowę metodą wykopową sięgaczy do posesji z rur PVC-U lite o średnicy 200 mm i 160 mm, c.4.) budowę metodą wykopową i bezwykopową przewodu tłocznego z rur PE 100SDR17 PN10 o średnicy 110 mm i 63 mm, c.5.) zabudowę tłoczni ścieków DN 2500 wraz z wykonaniem zagospodarowaniem terenu oraz zasilania w energię elektryczną - 2 kpl. c.6.) zabudowę pompowni ścieków sanitarnych DN1200 wraz z wykonaniem zagospodarowaniem terenu oraz zasilania w energię elektryczną – 1 kpl. c.7.) zabudowę studni kanalizacyjnych, w tym: studni betonowych DN2000 (zapuszczanych), DN1200, DN1000 i DN800 oraz studzienek PE/PP DN800, DN600 oraz DN425 c.8.) odtworzenie nawierzchni jezdni pasa drogowego ulic Rybnej, Poprzecznej, Granicznej, Stanisława Wyspiańskiego, Emilii Plater, Dębowej, Astrów i Kruczej, d) opracowanie projektów tymczasowej organizacji ruchu wraz z uzyskaniem zatwierdzenia ww. projektów zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz w oparciu o nieaktualne projekt/y organizacji ruchu na czas prowadzenia robót przekazane przez Zamawiającego, e) wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem opracowanym przez Wykonawcę lub dostarczonym przez Zamawiającego oraz usunięcie ww. oznakowania po odbiorze docelowej organizacji ruchu, f) odtworzenie istniejącej docelowej organizacji ruchu oraz oznakowania poziomego, g) zapewnienie nadzoru ornitologicznego nad wykonaniem prac związanych z wycinką drzew, h) roboty towarzyszące (roboty rozbiórkowe, zabezpieczenie istniejących kabli rurami ochronnymi, regulacja studzienek, odtworzenie nawierzchni i trawników uszkodzonych w trakcie prowadzenia robót, wykonanie poboczy, wycinka zieleni, zabezpieczenie drzew na czas prowadzenia robót itp.). i) wykonanie Etapu IV obejmującego remont istniejącej kanalizacji deszczowej. 2) Szczegółowy zakres robót objętych nadzorem inwestorskim określa dokumentacja projektowa oraz Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, wyszczególniona w § 3 ust. 1 wzoru umowy. 4. Szczegółowy zakres świadczonych usług określa wzór umowy, stanowiący załącznik do SWZ. Wykonawca obowiązany jest zapoznać się z SWZ i jej załącznikami i zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach w nich opisanych.

4.5.3.)Główny kod CPV

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

233700,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

479700,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

239850,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 271934474

7.3.3)Ulica

J. i F. Białych 5

7.3.4)Miejscowość

Rybnik

7.3.5)Kod pocztowy

44-200

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-04-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

239850,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-08-31

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin wykonania zamówienia:
1) rozpoczęcie - w dniu przekazania placu budowy dla inwestycji wymienionej w § 1 ust. 1 wzoru umowy,
2) zakończenie - w dniu podpisania przez Zamawiającego protokołu odbioru końcowego inwestycji wymienionej w Rozdz. 2
ust. 1 SWZ.
2. Po upływie okresu, o którym mowa w ust. 2 Wykonawca w ramach wynagrodzenia ustalonego w § 7 ust. 1 wzoru umowy zobowiązany jest do wykonania usług określonych w § 4 ust. 8 wzoru umowy do dnia upływu gwarancji udzielonej przez wykonawcę robót.
3. Planowany termin realizacji inwestycji, o której mowa w Rozdz. 2 ust. 1 SWZ:
1) rozpoczęcie robót: czerwiec 2024 r.
2) zakończenie robót: sierpień 2026 r.
4. Okres gwarancyjny dla robót budowlanych wynosi maksymalnie 84 miesiące od daty podpisania Protokołu Odbioru Końcowego inwestycji, o której mowa w Rozdz. 2 ust. 1 SWZ.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71520000-9Usługi nadzoru budowlanego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
184 750 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
49 927 zł371 889 zł
Rozstęp międzykwartylowy
321 963 zł
Źródło próbki
CPV 71520000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
49 927 zł
Mediana
184 750 zł
Górny kwartyl
371 889 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Knurów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Knurów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 239 850 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71520000-9 (Usługi nadzoru budowlanego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Sp. z o. o. (Rybnik). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.