Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Zimowe utrzymanie dróg pozostających w zarządzie gminy Sulechów w sezonie zimowym 2023-2024

Zamawiający Gmina Sulechów (Sulechów, Lubuskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zimowe utrzymanie dróg pozostających w zarządzie gminy Sulechów w sezonie zimowym…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina SulechówSulechów, Lubuskie (powiat Zielonogórski →)opublikowano 23 kwietnia 2024
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 708 300 zł
Konkurencyjność
~2,9 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Sulechów

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000526765

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Plac Ratuszowy 6

1.4.2.)Miejscowość

Sulechów

1.4.3.)Kod pocztowy

66-100

1.4.4.)Województwo

lubuskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.4.7.)Numer telefonu

683851100

1.4.8.)Numer faksu

683854686

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

um@sulechow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.sulechow.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-770f3e19-515d-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.2.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00296381

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2024-04-23

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00395841

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Zimowe utrzymanie dróg pozostających w zarządzie gminy Sulechów w sezonie zimowym 2023-2024

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia

1.1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usług polegających na zimowym utrzymaniu dróg pozostających w zarządzie gminy Sulechów w sezonie zimowym 2023-2024. 1.2. Zakres usług obejmuje: 1) czuwanie – tzn. odpłatną pełną dyspozycyjność sprzętu i pracowników do podjęcia usług zimowego utrzymania dróg i ulic oraz pełnienie całodobowych dyżurów dyspozytorskich, 2) całodobowe odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej na odcinku od węzła Sulechów przy trasie S-3 do granicy gminy Sulechów z gminą Świebodzin (były przebieg drogi krajowej nr 3), o łącznej długości ok. 9,6 km, poprzez odpłużanie jezdni na całej długości i szerokości z pozostawieniem śniegu na poboczu oraz posypywanie jezdni na całej długości i szerokości przy użyciu czystej soli zwilżonej roztworem wodno-solnym lub kruszywem uszorstniającym (tj. mieszanką soli i piasku w stosunku 1:1), 3) całodobowe: a) odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej z nawierzchni dróg utwardzonych na terenie miasta Sulechów i z wydzielonych odcinków dróg we wsiach Krężoły, Obłotne, Kruszyna, Cigacice, Górki Małe, Brzezie k. Sulechowa, Kalsk oraz drogi łączącej wsie Nowy Świat i Górzykowo, o łącznej długości ok. 45,4 km, poprzez odpłużanie jezdni na całej długości i szerokości oraz posypywanie jezdni przy użyciu czystej soli zwilżonej roztworem wodno-solnym lub posypywanie jezdni kruszywem uszorstniającym (tj. mieszanką soli i piasku w stosunku 1:1), b) odpłużanie z posypywaniem mieszanką soli z piaskiem lub piaskiem nawierzchni dróg gruntowych na terenie miasta Sulechów i wydzielonych odcinków na terenie wsi, o łącznej długości ok. 3,7 km, 4) interwencyjne odpłużanie i usuwanie śliskości zimowej z posypywaniem mieszanką soli z piaskiem lub piaskiem dróg na terenie gminy Sulechów. 1.3. Jezdnia musi być odpłużana, polewana roztworem wodno – solnym lub posypywana mieszanką soli z piaskiem, względnie posypywana piaskiem na całej długości i szerokości. 1.4. Luźny śnieg i zaspy oraz śliskość i lokalne utrudnienia dla samochodów mogą występować do 4 godzin po ustaniu opadów. 1.5. Wykonawca dostarczy materiały niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy na własny koszt i własnym transportem. 1.6. Szczegółowy wykaz odcinków dróg gminnych na terenie gminy Sulechów objętych zimowym utrzymaniem w sezonie 2023 – 2024 określa załącznik do niniejszego wniosku. 1.7. Zamawiający zastrzega, że łączna wartość netto za usługę czuwania nie może być wyższa niż 35% łącznej wartości netto za usługę całodobowego usuwania śliskości zimowej i całodobowego odpłużania tj. za zakres usług zimowego utrzymania dróg opisany w ppkt 1.2.2) i 1.2.3) powyżej. 1.8. Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres realizacji umowy do zatrudniania osób wykonujących czynności związane z realizacją przedmiotu umowy, o którym mowa w § 1 projektu umowy, wyłącznie na podstawie umów o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 1465).

3.9.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

3.10.)Dodatkowy kod CPV

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2023-10-10

4.2.)Okres realizacji zamówienia

152 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

ZUT Sulechów spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

523691841

4.3.3.)Ulica

Łochowska 2

4.3.4.)Miejscowość

Sulechów

4.3.5.)Kod pocztowy

66-100

4.3.6.)Województwo

lubuskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

361854,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00437437/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2024-03-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

189964,12 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90620000-9Usługi odśnieżania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
708 300 zł
Próbka: 81 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
244 140 zł1 768 745 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 524 605 zł
Źródło próbki
CPV 90620000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
244 140 zł
Mediana
708 300 zł
Górny kwartyl
1 768 745 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sulechów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sulechów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90620000-9 (Usługi odśnieżania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.