ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

„Remont dachu przy ul. Ogrodowej 28/30 w Warszawie, w tym: naprawa pokrycia dachowego oraz remont kominów i wymiana rynien”.

Zamawiający Miasto Stołeczne Warszawa (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Remont dachu przy ul. Ogrodowej 28/30 w Warszawie, w tym: naprawa pokrycia dachowego…”. Termin składania ofert minął 2 maja 2024, 10:30. Wadium: 4000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto Stołeczne WarszawaWarszawa, Mazowieckieopublikowano 17 kwietnia 2024
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Wadium
4000 zł
Termin składania ofert
2 maja 2024, 10:30
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Skrócenie okresu wykonania przedmiotu zamówienia20%Wydłużenie okresu gwarancji i rękojmi udzielonych na przedmiot zamówienia20%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Skrócenie okresu wykonania przedmiotu zamówienia 20%, Wydłużenie okresu gwarancji i rękojmi udzielonych na przedmiot zamówienia 20%.

  • 2

    WarunkiWarunek doświadczenia: co najmniej 1 robota drogowa lub leśna o wartości min. 200 000,00 zł brutto w ostatnich 5 latach.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Remont dachu przy ul. Ogrodowej 28/30 w Warszawie, w tym: naprawa pokrycia dachowego oraz remont kominów i wymiana rynien.

  • 4

    RyzykoWadium: 4 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Mienia m.st. Warszawy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 015259640

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Jana Kazimierza 62

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

01-248

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.)Numer telefonu

0222770349

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

Eburza@zmw.waw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zmw.waw.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

Zarządzanie i administrowanie mieniem Miasta Stołecznego Warszawy.

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Remont dachu przy ul. Ogrodowej 28/30 w Warszawie, w tym: naprawa pokrycia dachowego oraz remont kominów i wymiana rynien”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-92f7ca86-fca5-11ee-885b-8267c0608453

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00289303

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-04-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00056307/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Remont dachu budynku przy ul. Ogrodowej 28/30.

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zmw-waw.ezamawiajacy.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://zmw-waw.ezamawiajacy.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Komunikacja w niniejszym
postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń
między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy
zakupowej pod adresem https://zmw-waw.ezamawiajacy.pl zwanej dalej Platformą lub Systemem.
2. Przekazanie oferty wymaga od Wykonawcy zarejestrowania się i zalogowania na Platformie, zgodnie z poniższą kolejnością.
3. Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl,
gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub założenia bezpłatnego konta. Rejestracja Wykonawcy na Platformie
następuje automatycznie poprzez weryfikację adresu e-mail podanego przez Wykonawcę w formularzu rejestracyjnym. W
uzasadnionych przypadkach (np. wprowadzenie danych niezgodnych z danymi rejestrowymi) weryfikacja danych Wykonawcy może
trwać maksymalnie do 2 dni roboczych. Mając to na uwadze, Zamawiający zaleca Wykonawcom uwzględnienie czasu niezbędnego
na rejestrację w procesie złożenia Oferty w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej.
4. Niezbędne wymagania sprzętowo- aplikacyjne, które musi spełniać komputer Wykonawcy:
• Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s na komputer;
• komputer PC/MAC z aktualnym systemem operacyjnym wspieranym przez producenta;
• Zainstalowana przeglądarka wspierana przez producenta: MS Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub MS Edge;
• Zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf;
5. Dopuszczalne wielkości i formaty przesyłanych danych
• Wielkość pojedynczego pliku zamieszczanego w systemie nieprzekraczająca 100 MB;
• Dopuszczalne formaty plików: txt, rtf, pdf ,xps, odt, ods, odp, doc, xls, ppt, docx, xlsx, pptx, csv, jpg, jpeg, tif, tiff, geotiff, png, svg,
wav, mp3, avi, mpg, mpeg, mp4, m4a, mpeg4, ogg, ogv, zip, tar, gz, gzip, 7z, html, xhtml, css, xml, xsd, gml, rng, xsl, xslt, TSL,
XMLsig, XAdES, CAdES, ASIC, XMLenc
Pozostałe zapisy dostępne w SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o danych) (Dz. U. UE L119 z dnia 4 maja 2016 r., str. 1; zwanym dalej „RODO”) informujemy, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zarząd Mienia m.st. Warszawy, ul. Jana Kazimierza 62, 01-248 Warszawa.
2) administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym można się kontaktować pod adresem e-mail: auditor@auditorsecurity.pl
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego.
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2023 r. poz.1605 z późn. zm.) – dalej PZP.
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 PZP przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisanych ustawy PZP, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO.
8) posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących (w przypadku, gdy skorzystanie z tego prawa wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego wysiłku może zostać Pani/Pan zobowiązana do wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu albo sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia;
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych;
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
9) nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO;
10) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych przez administratora. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

1/TP/2024

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Remont dachu przy ul. Ogrodowej 28/30 w Warszawie, w tym: naprawa pokrycia dachowego oraz remont kominów i wymiana rynien”.
1. Celem postępowania jest wyłonienie Wykonawcy, który wykona remont pokrycia dachu z papy wraz z wymianą obróbek blacharskich, rynien dachowych oraz remontem kominów i tynku muru ogniowego.
2. Zamawiający do postępowania udostępnia Wykonawcy przedmiary robót (Załącznik nr 1 do OPZ). Przedmiary mają charakter pomocniczy i w żaden sposób nie zwalniają Wykonawcy z dokonania prawidłowej wyceny wszystkich robót.
3. Istniejący budynek będzie użytkowany jako obiekt użyteczności publicznej.
4. W celu realizacji remontu Zamawiający udostępni dach budynku oraz część terenu działki nr 60/1 obręb 6-01-02 w dzielnicy Wola.

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45410000-4 - Tynkowanie

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

45 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Skrócenie okresu wykonania przedmiotu zamówienia

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Wydłużenie okresu gwarancji i rękojmi udzielonych na przedmiot zamówienia

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
2.Zamawiający wymaga od Wykonawców spełnienia niżej wymienionych warunków udziału w postępowaniu

1) W zakresie zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający dokonana oceny spełniania ww. warunku poprzez weryfikację wpisu w internetowych ogólnodostępnych i bezpłatnych bazach danych. Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca posiada wpis i prowadzi działalność gospodarczą. 2) W zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku. 3) W zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający wymaga posiadania dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej (OC) w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż: 300.000,00 zł. (trzysta tysięcy złotych) Zamawiający dokona oceny spełniania ww. warunku w oparciu o kopię złożonego dokumentu. 4) W zakresie zdolności technicznej lub zawodowej: 1. Wykonawca potwierdzi spełnienie warunku jeżeli wykaże, że: w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, realizował jako Wykonawca lub Podwykonawca co najmniej 1 robotę budowlaną o podobnym charakterze do przedmiotu zamówienia o wartości minimum 200 000,00 zł brutto tj. remont dachu pokrytego papą, budynku wielorodzinnego lub użytku publicznego, o minimum czterech kondygnacjach naziemnych. Na potwierdzenie spełnienia niniejszego warunku Wykonawca jest zobligowany do przedstawienia Oświadczenia - Wykaz robót budowalnych - Załącznik nr 4 do SWZ wraz z dowodami określającymi czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie. Zamawiający dokona oceny spełniania ww. warunku w oparciu o: Oświadczenie wykaz robót budowlanych – Załącznik nr 4 do SWZ.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

- Oświadczenie o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 roku o podatkach i opłatach lokalnych na dzień złożenia oferty (t.j. Dz. U. z 2023 poz. 70), Załącznik Nr 9 do SWZ.
- Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1689), z innym Wykonawcą, Załącznik nr 10 do SWZ.
- Oświadczenie o aktualności informacji - Załącznik nr 7 do SWZ
- Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP Załącznik nr 2 do SWZ;

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

- kopia dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej (OC) w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumą gwarancyjną nie mniejszą niż: 300.000,00 zł (trzysta tysięcy złotych).
- Oświadczenie wykaz robót budowlanych – Załącznik nr 4 do SWZ wraz z dowodami określającymi, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej Oferty wadium w wysokości 4 000,00 zł (słownie

cztery tysiące złotych 00/100) 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 462). 4. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto w Banku City Bank Handlowy nr rachunku 67103015080000000550041049 z dopiskiem „Wadium – Remont dachu – Ogrodowa 28/30”. Wadium musi być złożone lub wpłynąć na rachunek bankowy określony powyżej przed upływem terminu składania ofert. Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego. 5. Potwierdzenie wpłaty wadium należy dołączyć do oferty w postaci elektronicznej. 6. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania: Pozostałe zapisu dotyczące wadium opisano w Części XI Specyfikacji Warunków Zamówienia.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
5.Zamawiający dopuszcza, iż Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia i w takim przypadku

a) ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w przypadku jego uzyskania i do Oferty załączają stosowne Pełnomocnictwo; b) Pełnomocnictwo winno określać w szczególności: przedmiot postępowania którego dotyczy, dane Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, dane pełnomocnika, oraz zakres umocowania pełnomocnika; c) każdy z Wykonawców składa Oświadczenie, Załącznik Nr 2 do SWZ, celem potwierdzenia braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu; d) wszelka korespondencja prowadzona będzie przez Zamawiającego wyłącznie z Pełnomocnikiem, którego dane i adres należy wpisać w formularzu oferty lub wskazać w treści Oferty. 6. Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku określonego w ust. 2 pkt 4) ppkt 1 dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców. Zamawiający uzna spełnienie niniejszego wymogu jeśli, co najmniej jeden z Wykonawców wspólne ubiegających się o udzielenie zamówienia spełni niniejszy warunek i potwierdzi go złożonym Oświadczeniem, Załącznik nr 4 do SWZ 7. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, stosowanie do zapisu art.117 ust.4 PZP, dołączają do oferty Oświadczenie - Wykonawców Wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Załącznik nr 8 do SWZ z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni Wykonawcy.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany Umowy w stosunku do treści oferty Wykonawcy:
1) wstrzymania robót przez Zamawiającego, jeżeli wstrzymanie nie nastąpiło z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy;
2) wstrzymania robót na mocy decyzji organu administracji publicznej lub orzeczenia sądu, jeżeli wstrzymanie nie nastąpiło z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy;
3) wystąpienia konieczności przedłużenia okresu wykonywania Przedmiotu Umowy z uwagi na zmianę obowiązujących przepisów prawa;
4) wystąpienia konieczności zaniechania części zakresu Przedmiotu Umowy lub wystąpienia robót dodatkowych, w szczególności, jeżeli zaniechanie lub wystąpienie robót dodatkowych ma wpływ na termin i sposób wykonania Przedmiotu Umowy,
5) wystąpienia konieczności zmiany materiałów niezbędnych do wykonania Przedmiotu Umowy, pod warunkiem, że zmiana ta będzie korzystna dla Zamawiającego lub będzie wynikała z okoliczności niezależnych od Stron Umowy, takich jak niedostępność materiałów na rynku spowodowana zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku;
6) gdy zmiana terminu realizacji Przedmiotu Umowy będzie konieczna, na skutek okoliczności, których Strony nie mogły wcześniej przewidzieć;
7) gdy zmiany w zakresie Przedmiotu Umowy i/lub terminu realizacji Umowy są niezbędne do wprowadzenia na skutek działania siły wyższej;
8) gdy zmiany w terminie realizacji Umowy wynikają z okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi Zamawiający, w szczególności będą następstwem nieterminowego przekazania terenu budowy, konieczności zmiany Dokumentacji Projektowej w zakresie, w jakim ww. okoliczności będą miały wpływ na dotrzymanie Terminu Końcowego;
9) gdy zmiany w terminie realizacji Umowy spowodowane są wystąpieniem niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających prawidłowe wykonanie robót, w szczególności z powodu technologii realizacji prac określonej: umową, normami lub innymi przepisami, wymagającej określonych warunków atmosferycznych, jeżeli konieczność wykonania prac w tym okresie nie jest następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność;
10) określonych w art. 455 ustawy Prawo zamówień publicznych.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2024-05-02 10:30

8.2.)Miejsce składania ofert

https://zmw-waw.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2024-05-02 11:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2024-05-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 02.05.2024, 10:30. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Miasto Stołeczne Warszawa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Tak. Wadium określono na 4000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.