Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
588 224 zł
Umowa zawarta
29 marca 2024
Okres realizacji
do 31 października 2024
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 588 224 zł – 864 033 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%OKRES RĘKOJMI ZA WADY I GWARANCJI JAKOŚCI NA CAŁY ZAKRES ZAMÓWIENIA40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont zabytkowej elewacji budynku mieszkalno-usługowego (żłobek) w Izbicku przy ul. Powstańców Śląskich 18

Zamawiający Gmina Izbicko (Izbicko, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont zabytkowej elewacji budynku mieszkalno-usługowego (żłobek) w Izbicku przy ul.…”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Budowlana MS Sp. z o.o. Wartość umowy: 588 224 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina IzbickoIzbicko, Opolskie (powiat Strzelecki →)opublikowano 4 kwietnia 2024
Wartość umowy
588 224 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Budowlana MS Sp. z o.o. (Olesno), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 588 224,11 zł (umowę zawarto 29 marca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 588 224,11 zł do 864 033,19 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 października 2024 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA IZBICKO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531413219

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Powstańców Śląskich 12

1.5.2.)Miejscowość

Izbicko

1.5.3.)Kod pocztowy

47-180

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.7.)Numer telefonu

774617221

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@izbicko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.izbicko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8f9b300f-c1a9-11ee-a84d-d63fc4d19e65

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont zabytkowej elewacji budynku mieszkalno-usługowego (żłobek) w Izbicku przy ul. Powstańców Śląskich 18

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8f9b300f-c1a9-11ee-a84d-d63fc4d19e65

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00270475

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-04-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00087685/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Termomodernizacja budynku przy ul. Powstańców Śl. 18 w Izbicku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Inwestycja współfinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00088614

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

717886,18 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont zabytkowej elewacji budynku mieszkalno-usługowego (żłobek) w Izbicku przy ul. Powstańców Śląskich 18.
Adres Obiektu: ul. Powstańców Śląskich 18, działka 601/1; 47-180 Izbicko.
Zakres robót budowlanych przewiduje odtworzenie na elewacjach detali architektonicznych, szczególnie opasek drzwi wejściowych, gzymsów kordonowy czy gzymsów wieńczących. Wykonanie nowych tynków przewiduje się jako cienkowarstwowych o jak najmniejszym uziarnieniu, dostosowaniu ulegnie również kolorystyka elewacji.
Planuje się wymianę zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej oraz instalacji odgromowej. W ramach planowanych prac planuje się również wykonanie ocieplenia elewacji budynków oraz wymianę elementów konstrukcji i pokrycia dachowego.
Szczegółowy opis zamówienia zawiera załącznik nr 8 do SWZ (dokumentacja projektowa, przedmiar, STWiOR).

4.5.3.)Główny kod CPV

45211100-0 - Roboty budowlane w zakresie domów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych

45321000-3 - Izolacja cieplna

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262120-8 - Wznoszenie rusztowań

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45410000-4 - Tynkowanie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45320000-6 - Roboty izolacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

588224,11 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

864033,19 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

588224,11 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Budowlana MS Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5761588185

7.3.3)Ulica

ul. Wronczyńska 12,

7.3.4)Miejscowość

Olesno

7.3.5)Kod pocztowy

46-300

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-03-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

588224,11 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-10-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45211100-0Roboty budowlane w zakresie domów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
849 512 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
193 074 zł6 422 046 zł
Rozstęp międzykwartylowy
6 228 972 zł
Źródło próbki
CPV 45211· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
193 074 zł
Mediana
849 512 zł
Górny kwartyl
6 422 046 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).