Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęła jedna oferta, której cena przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa części budynku (Środowiskowego Domu Samopomocy) wraz z dobudową windy w Krotoszynie, ul. Langiewicza, na działce nr 6316/2

Zamawiający Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie (Krotoszyn, Wielkopolskie) opublikował wynik postępowania „Przebudowa części budynku (Środowiskowego Domu Samopomocy) wraz z dobudową windy w…”. Złożono 1 ofertę.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęła jedna oferta, której cena przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250864391

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Floriańska 10

1.5.2.)Miejscowość

Krotoszyn

1.5.3.)Kod pocztowy

63-700

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.7.)Numer telefonu

627228891

1.5.8.)Numer faksu

627228892

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pcpr.krotoszyn@gmail.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pcprkrotoszyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/pcpr_krotoszyn

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ochrona socjalna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa części budynku (Środowiskowego Domu Samopomocy) wraz z dobudową windy w Krotoszynie, ul. Langiewicza, na działce nr 6316/2

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5ea2dc25-ea1b-11eb-b885-f28f91688073

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00236445

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-03-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00122498/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa części budynku (Środowiskowego Domu Samopomocy) wraz z dobudową windy w Krotoszynie, ul. Langiewicza, na działce nr 6316/2

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00122795/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.252.1.2021

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

564137,84 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa części budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Krotoszynie wraz z dobudową windy. Dobudowana winda zostanie połączona z klatką schodową i stanowić będą główne wyjście ewakuacyjne budynku.
Zakres robót do wykonania:
• Roboty rozbiórkowe:
- rozebranie znajdującej się od strony podwórza (południowej) przybudówki,
- demontaż stolarki okiennej i drzwiowej w przybudówce oraz w miejscach zaznaczonych w projekcie, przewidujących wymianę stolarki,
- likwidacja zbędnych ścianek działowych,
- wykonanie nowych otworów.
• Zaprojektowanie oddymianej klatki schodowej połączonej z windą.
• Wydzielenie nowych pomieszczeń.
• Dobudowa windy w miejscu rozebranej przybudówki.
• Osadzenie nowych okien i drzwi zewnętrznych.
• Roboty uzupełniające i wykończeniowe m. in. wykonanie nowych podłóg, tynków, osadzenie nowych drzwi wewnętrznych o odporności ogniowej EI30, malowanie wszystkich pomieszczeń.
• Montaż hydrantów.

Niniejszy przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z:
1) dokumentacją projektową,
2) Specyfikacją Warunków Zamówienia,
3) obowiązującymi przepisami prawa budowlanego i przepisami prawa dotyczącymi warunków technicznych oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej,
4) specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót (STWiOR),
5) decyzją Starosty Krotoszyńskiego nr 257/2019 z dnia 08.04.2021 r. udzielającą pozwolenia na budowę dla Powiatu Krotoszyńskiego, sprostowanej postanowieniem Starosty Krotoszyńskiego z dnia 07.05.2021 r. oraz zmienioną decyzją Starosty Krotoszyńskiego
nr 81/2021 z 07.07.2021 r.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45313100-5 - Instalowanie wind

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęła jedna oferta, której cena przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

993191,73 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

993191,73 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krotoszyn.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.