Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
609 016 zł
Umowa zawarta
29 lutego 2024
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sukcesywne dostawy paliwa i płynów eksploatacyjnych do Zachodniego Centrum Medycznego sp. z o.o. w Krośnie Odrzańskim

Zamawiający Zachodnie Centrum Medyczne sp. zo.o. (Krosno Odrzańskie, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Sukcesywne dostawy paliwa i płynów eksploatacyjnych do Zachodniego Centrum Medycznego sp.…”, wybierając ofertę wykonawcy Orlen S.A. Wartość umowy: 609 016 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
609 016 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    14 lutego 2024

    Termin ofert: 26 lutego 2024 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    07 marca 2024

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Orlen S.A. (Płock).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 609 016,42 zł (umowę zawarto 29 lutego 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zachodnie Centrum Medyczne sp. zo.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 366423412

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Piastów 3

1.5.2.)Miejscowość

Krosno Odrzańskie

1.5.3.)Kod pocztowy

66-600

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

68 419 75 80

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@szpitalzcm.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpitalzcm.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/887295

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywne dostawy paliwa i płynów eksploatacyjnych do Zachodniego Centrum Medycznego sp. z o.o. w Krośnie Odrzańskim

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a81f7983-ca60-11ee-875e-a22221c84ba7

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00234730

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-03-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00105498

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZCM - ZP.270.6.2024.TP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

589325,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1 Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny, bezgotówkowy zakup paliwa oraz płynów eksploatacyjnych na stacjach paliw dostawcy zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia w ilości i asortymencie wskazanym w dodatku nr 2 oraz na zasadach opisanych w Dodatku nr 4 do SWZ tj. we wzorze umowy. do SWZ.
4.2 Paliwo musi odpowiadać aktualnie obowiązującym wymaganiom jakościowym określonym w rozporządzeniu zgodnie z ustawą z dnia 25 sierpnia 2006r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (Dz. U. z 2022 r. poz. 1315, 1576, 1967 ze zm.)
4.3 Dodatkowo do oleju napędowego pobieranego w okresie zimowym Wykonawca będzie stosował olej napędowy o parametrach – zakresach dla olejów napędowych o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. Z 2023 poz. 1314)
4.4 Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia dokumentów i świadectw jakościowych paliwa na każde żądanie Zamawiającego.
4.5 Paliwa płynne oraz płyny eksploatacyjne będą zakupywane przez kierowców poszczególnych samochodów służbowych do zbiorników pojazdów w wybranej stacji paliw, a w przypadku zaopatrzenia sprzętu przez upoważnionych pracowników Zamawiającego w paliwo do kanistrów.
4.6 Wykonawca będzie zobowiązany do utrzymania dla Zamawiającego przez cały okres umowy niezmienionej stopy procentowej upusty do ceny paliwa.
4.7 Zamawiający musi mieć możliwość tankowania na wszystkich stacjach paliw Wykonawcy znajdujących się w Polsce, w każdy dzień roku, niezależnie od świąt i innych dni wolnych

4.5.3.)Główny kod CPV

09134100-8 - Olej napędowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

609016,42 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

609016,42 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

609016,42 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Orlen S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

774000154

7.3.4)Miejscowość

Płock

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-02-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

609016,42 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09134100-8Olej napędowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
332 560 zł
Próbka: 66 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
225 883 zł701 422 zł
Rozstęp międzykwartylowy
475 540 zł
Źródło próbki
CPV 09134100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
225 883 zł
Mediana
332 560 zł
Górny kwartyl
701 422 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zachodnie Centrum Medyczne sp. zo.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krosno Odrzańskie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 609 016 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09134100-8 (Olej napędowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Orlen S.A. (Płock). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.