Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
12 869 490 zł
Umowa zawarta
6 marca 2024
Okres realizacji
36 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 12 869 490 zł – 14 328 280 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Przedłużenie okresu gwarancji i rękojmi za wady na roboty drogowe, budowlane, sanitarne, e20%Skrócenie terminu realizacji przedmiotu zamówienia (S)20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa ul. T. Chałubińskiego w Koszalinie na odcinku od ul. Marszałka J. Piłsudskiego do ul. Jutrzenki

Zamawiający Gmina Miasto Koszalin - Urząd Miejski (Koszalin, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa ul. T. Chałubińskiego w Koszalinie na odcinku od ul. Marszałka J. Piłsudskiego…”, wybierając ofertę wykonawcy DOMAR Kazimierz Domaracki. Wartość umowy: 12 869 490 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina Miasto Koszalin - Urząd MiejskiKoszalin, Zachodniopomorskieopublikowano 7 marca 2024
Wartość umowy
12 869 490 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DOMAR Kazimierz Domaracki (Tatów 3), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 12 869 490,00 zł (umowę zawarto 6 marca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 12 869 490,00 zł do 14 328 279,82 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 36 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Koszalin - Urząd Miejski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920802

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek Staromiejski 6-7

1.5.2.)Miejscowość

Koszalin

1.5.3.)Kod pocztowy

75-007

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.7.)Numer telefonu

+48 943488656

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

emilia.miszewska@um.koszalin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.koszalin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-74a9a58f-aec1-11ee-a681-52fe4aa7189e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa ul. T. Chałubińskiego w Koszalinie na odcinku od ul. Marszałka J. Piłsudskiego do ul. Jutrzenki

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-74a9a58f-aec1-11ee-a681-52fe4aa7189e

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00234548

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-03-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00022426

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP-8.271.1.1.2024.EM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

12540533,18 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ul. T. Chałubińskiego w Koszalinie na odcinku od ul. Marszałka J. Piłsudskiego do ul. Jutrzenki wraz z przebudową kanalizacji deszczowej, oświetlenia drogowego i budową kanału technologicznego.
Określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziale II SWZ wraz z załącznikami, w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz w projekcie umowy wraz z załącznikiem zawartym w Rozdziale V SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych

45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

12869490,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

14328279,82 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

12869490,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DOMAR Kazimierz Domaracki

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

330995705

7.3.4)Miejscowość

Tatów 3

7.3.5)Kod pocztowy

76-039

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-03-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

12869490,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

36 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.Termin realizacji zamówienia

36 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 2. Na dzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu nr 2024/BZP 00022426/01 z dnia 2024-01-09 Zamawiający nie dysponował sporządzonym planem postępowań na rok 2024, ponieważ nie upłynął jeszcze termin na jego sporządzenie. Zamawiający dysponował sporządzonym planem postępowań na dzień publikacji ogłoszenia o zmianie ogłoszenia nr 2024/BZP 00062935/01 z dnia 2024-01-24 - pozycja w planie dla przedmiotowego zamówienia to 1.1.1.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
788 292 zł
Próbka: 192 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
328 802 zł1 597 243 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 268 442 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
328 802 zł
Mediana
788 292 zł
Górny kwartyl
1 597 243 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Koszalin - Urząd Miejski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koszalin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 12 869 490 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DOMAR Kazimierz Domaracki (Tatów 3). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.