ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawy produktu (roztworu) o zawartości 38% formaliny z 10% metanolem i stałych udziałach w proporcji do Instytutu Nafty i Gazu – Państwowego Instytutu Badawczego w Krakowie

Zamawiający Instytut Nafty i Gazu- Pań stwowy Instytut Badawczy (Kraków, Małopolskie) prowadził postępowanie „Dostawy produktu (roztworu) o zawartości 38% formaliny z 10% metanolem i stałych…”. Termin składania ofert minął 6 marca 2024, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
6 marca 2024, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawy produktu (roztworu) o zawartości 38% formaliny z 10% metanolem i stałych udziałach w proporcji do Instytutu Nafty i Gazu – Państwowego Instytutu Badawczego w Krakowie.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Instytut Nafty i Gazu- Pań stwowy Instytut Badawczy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000023136

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lubicz

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-503

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@inig.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.inig.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

Prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w dziedzinie nafty i gazu w ramach nauk przyrodniczych i technicznych.

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawy produktu (roztworu) o zawartości 38% formaliny z 10% metanolem i stałych udziałach w proporcji do Instytutu Nafty i Gazu – Państwowego Instytutu Badawczego w Krakowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b23f743b-d565-11ee-8305-7e4937eb936d

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00221415

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-02-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://inig.ezamawiajacy.pl/pn/inig/demand/149434/notice/public/details

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://inig.ezamawiajacy.pl/pn/inig/demand/149434/notice/public/details

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymagania określono w Rozdziale IX SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych określona została w Rozdziale XVIII SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DZ 2710-9/24

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są dostawy do siedziby Instytutu Nafty i Gazu – Państwowego Instytutu Badawczego w Krakowie przy ulicy Łukasiewicza 1, produktu (roztworu) formaliny z metanolem o stałych udziałach w proporcji i parametrach szczegółowo określonych w Załączniku nr 1 do SWZ.
Załącznik nr 1 do SWZ określa również warunki sukcesywnych dostaw i transportu oraz wymagania dodatkowe dotyczące surowca.
Zamawiający, zgodnie z zapisem art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji do niniejszego zamówienia.
Skorzystanie z prawa opcji będzie polegało na tym, że Zamawiający gwarantuje zamówienie produktu w ilości 22.500 kg (22,5 tony) – zamówienie podstawowe. Realizacja pozostałej części zamówienia (do 122.500 kg (122,50 tony)) uzależniona będzie od potrzeb Zamawiającego i zostanie poprzedzona przesłaniem do Wykonawcy pisemnej informacji o ilości produktu zamawianego w opcji w zakresie od 0 do 122.500 kg (122,50 tony).

4.2.6.)Główny kod CPV

24958000-4 - Produkty chemiczne dla przemysłu naftowego i gazowniczego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

Zamawiający, zgodnie z zapisem art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji do niniejszego zamówienia.
Skorzystanie z prawa opcji będzie polegało na tym, że Zamawiający gwarantuje zamówienie produktu w ilości 22.500 kg (22,5 tony) – zamówienie podstawowe. Realizacja pozostałej części zamówienia (do 122.500 kg (122,50 tony)) uzależniona będzie od potrzeb Zamawiającego i zostanie poprzedzona przesłaniem do Wykonawcy pisemnej informacji o ilości produktu zamawianego w opcji w zakresie od 0 do 122.500 kg (122,50 tony).

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Zgodnie z art. 274 ust. 1 Ustawy Pzp, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych:
1) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej– składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Dokumenty, o których mowa, powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem.
2) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Ustawy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu Ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Opis oferowanego produktu w postaci:
a) karty charakterystyki,
b) specyfikacji technicznej oferowanego surowca,
potwierdzające spełnianie wszystkich wymagań Zamawiającego zawartych w SWZ (szczegółowa dokumentacja techniczna i karta charakterystyki oferowanego surowca) w języku polskim lub języku angielskim;
c) oświadczenie, że dostarczany produkt nie jest objęty sankcjami i nie pochodzi lub nie został wywieziony z Rosji lub Białorusi lub Obwodów Ługańskiego lub Donieckiego (terytoriów Ukrainy).

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Opis oferowanego produktu w postaci:
a) karty charakterystyki,
b) specyfikacji technicznej oferowanego surowca,
potwierdzające spełnianie wszystkich wymagań Zamawiającego zawartych w SWZ (szczegółowa dokumentacja techniczna i karta charakterystyki oferowanego surowca) w języku polskim lub języku angielskim;
c) oświadczenie, że dostarczany produkt nie jest objęty sankcjami i nie pochodzi lub nie został wywieziony z Rosji lub Białorusi lub Obwodów Ługańskiego lub Donieckiego (terytoriów Ukrainy).

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowią załącznik nr 4 do SWZ.
2. Zamawiający dopuszcza możliwość zmian postanowień zawartej umowy w zakresie terminu realizacji w przypadku: wystąpienia innego zdarzenia zewnętrznego, mającego wpływ na realizację umowy, którego strony nie mogły przewidzieć i które jest niezależne od działania stron, a którego skutkom nie można było zapobiec, przy zachowaniu należytej staranności (siła wyższa).
W przypadku wystąpienia okoliczności opisanych powyżej, Zamawiający dopuszcza wydłużenie terminu realizacji nie dłużej niż o czas trwania ww. stanu/ograniczenia bądź zdarzenia. Na Wykonawcy ciąży obowiązek rzetelnego udokumentowania wystąpienia zdarzenia i przedstawienia dowodów Zamawiającemu.
3. Zmiany mogą zostać wprowadzone do Umowy na pisemny wniosek Wykonawcy zawierający uzasadnienie ich wprowadzenia, w szczególności w przypadku zmiany wysokości wynagrodzenia wykazujący wpływ zmian przepisów na koszty wykonania Umowy. Do wniosku Wykonawca dołączy dokumenty potwierdzające konieczność wprowadzenia zmian do Umowy.
4. Zmiany Umowy zostaną dokonane drogą wprowadzenia aneksu do Umowy, po pozytywnej weryfikacji wniosku oraz dokumentów złożonych przez Wykonawcę Zamawiającemu.
5. Zamawiający dopuszcza możliwość zmian postanowień zawartej umowy w zakresie wielkości dostaw i ich wartości w przypadku skorzystania z prawa opcji określonego w SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2024-03-06 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://inig.ezamawiajacy.pl/pn/inig/demand/149434/notice/public/details

8.3.)Termin otwarcia ofert

2024-03-06 10:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2024-04-06

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 06.03.2024, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Instytut Nafty i Gazu- Pań stwowy Instytut Badawczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 24958000-4 (Produkty chemiczne dla przemysłu naftowego i gazowniczego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.