ZP/65/2022 Roboty budowlane polegające na zagospodarowaniu terenów zieleni realizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach projektu pn. „Rozwój terenów zielonych Instytutu Centrum (...)
Zamawiający Instytut "centrum Zdrowia Matki Polki" (Łódź, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „ZP/65/2022 Roboty budowlane polegające na zagospodarowaniu terenów zieleni realizowane w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4461, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
11 sierpnia 2022
Termin ofert: 1 września 2022 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
04 listopada 2022
4 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
22 lutego 2024
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | INSTYTUT "CENTRUM ZDROWIA MATKI POLKI" |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Samodzielna Sekcja Zamówień Publicznych |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 471610127 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Rzgowska 281/289 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Łódź |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 93-338 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL711 - Miasto Łódź |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | agnieszka.sonta@iczmp.edu.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.iczmp.edu.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inny zamawiający
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-4c2567df-196e-11ed-b950-8227d40187e8 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2024/BZP 00214652 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2024-02-22 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00303018/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | „Rozwój terenów zielonych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi pod kątem wykorzystania jako miejsce do aktywności fizycznej pacjentów Instytutu oraz okolicznej społeczności” |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | ZP/65/2022 Roboty budowlane polegające na zagospodarowaniu terenów zieleni realizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach projektu pn. „Rozwój terenów zielonych Instytutu Centrum (...) |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Inwestycja polegająca na wykonaniu robót budowlanych - zagospodarowaniu terenów zieleni, obejmująca w szczególności: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2022-10-28 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 11 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Palmett sp. z o. o. sp. k. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5213719284 |
| 4.3.3.) | Ulica | F. Groera 10B |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Warszawa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 03-341 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 6388864,18 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00424736/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2023-12-15 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Na podstawie § 24 ust. 7 umowy poprawiono oczywistą omyłkę pisarską w § 2 ust. 1 pkt 2 umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | § 2 ust. 1 pkt 2 umowy: |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W dn. 10.07.2023 r. został podpisany między Instytutem "CZMP" a NFOŚiGW aneks do umowy o dofinansowanie uwzględniający zaproponowane przez Instytut "CZMP" zmiany tj.: rozszerzenie zakresu projektu o dodatkowy obszar 14 328 m2 terenów zielonych należących do ICZMP, na których zostaną wykonane roboty o charakterze tożsamym do prac ujętych w umowie z wykonawcą robót. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | 1. § 1 ust. 5. Przedmiot umowy należy wykonać zgodnie z postanowieniami niniejszej umowy, treścią SWZ, a także zgodnie z PFU oraz ofertą wykonawcy na zwiększony zakres z dnia 14.07.2023 r. (etap 3) stanowiącymi załączniki do aneksu. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 956813,86 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W ofercie stanowiącej podstawę zawarcia aneksu została błędnie obliczona kwota netto (przy zastosowaniu 8% nie zaś prawidło 23%) dla części obejmującej usługi związane z projektowaniem, dokumentacją powykonawczą i nadzorem autorskim dla zwiększonego zakresu umowy, określonego w aneksie nr 2 jako Etap 3. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | § 9 ust. 1: Za prawidłową realizację przedmiotu umowy, określonego w § 1 niniejszej umowy, strony ustalają wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości: |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 7345678,04 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.