Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
279 302 zł
Umowa zawarta
22 stycznia 2024
Okres realizacji
do 31 lipca 2025
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 279 302 zł – 487 928 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Sprzątanie pomieszczeń w siedzibie Krakowskiego Teatru Scena STU w 2024/2025 roku”

Zamawiający Krakowski Teatr Scena Stu w Krakowie (Kraków, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Sprzątanie pomieszczeń w siedzibie Krakowskiego Teatru Scena STU w 2024/2025 roku”, wybierając ofertę wykonawcy FRONTIDA Sp. z o.o. Wartość umowy: 279 302 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Krakowski Teatr Scena Stu w KrakowieKraków, Małopolskieopublikowano 30 stycznia 2024
Wartość umowy
279 302 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~2,8 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 grudnia 2023

    Termin ofert: 9 stycznia 2024 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    30 stycznia 2024

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy FRONTIDA Sp. z o.o. (Kraków), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 279 302,04 zł (umowę zawarto 22 stycznia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 279 302,04 zł do 487 927,80 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 lipca 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

KRAKOWSKI TEATR SCENA STU W KRAKOWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351309352

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleja Zygmunta Krasińskiego 16-18

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

30-101

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.)Numer telefonu

124222263

1.5.8.)Numer faksu

124222263

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@scenastu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.scenastu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-14118fd6-98e2-11ee-9ee7-e2087ac16d09

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Sprzątanie pomieszczeń w siedzibie Krakowskiego Teatru Scena STU w 2024/2025 roku”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-14118fd6-98e2-11ee-9ee7-e2087ac16d09

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00080550

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-01-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00045616/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 „Sprzątanie pomieszczeń w siedzibie Krakowskiego Teatru Scena STU w 2024/2025roku”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00554792

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

2/ZP/2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

190000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem postępowania jest świadczenie usługi sprzątania pomieszczeń w siedzibie Krakowskiego Teatru Scena STU w 2024/2025 roku.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ.
3. Cena ma charakter ryczałtowy. Wykonawca winien podać cenę za jeden miesiąc świadczenia usługi i cenę łączną za 18 miesięcy świadczenia usługi.
4. Usługa rozliczana będą co miesiąc na podstawie wystawionej przez wykonawcę faktury /rachunku.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do ograniczenia powierzchni przeznaczonej do sprzątania w okresie wakacyjnym, tzn. lipcu i sierpniu, w związku z okresowym wyłączeniem części pomieszczeń z użytkowania np. ze względu na remont, przerwę wakacyjną. Wynagrodzenie wykonawcy za miesiąc, w którym nastąpi ograniczenie powierzchni przeznaczonej do sprzątania zostanie pomniejszone maksymalnie o 50%.

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

90919100-3 - Usługi czyszczenia urządzeń biurowych

90911000-6 - Usługi sprzątania/czyszczenia miejsc noclegowych, budynków i okien

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

279302,04 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

487927,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

279302,04 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

FRONTIDA Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

364909760

7.3.3)Ulica

Praska 62/18

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

30-322

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-01-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

279302,04 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-07-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90910000-9Usługi sprzątania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
553 800 zł
Próbka: 143 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 093 zł1 473 882 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 241 789 zł
Źródło próbki
CPV 90910000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 093 zł
Mediana
553 800 zł
Górny kwartyl
1 473 882 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Krakowski Teatr Scena Stu w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 279 302 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90910000-9 (Usługi sprzątania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: FRONTIDA Sp. z o.o. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.