Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Wymiana kotłów centralnego ogrzewania na kotły 5 klasy, spełniające wymogi EkoProjektu, w budynkach Nadleśnictwa Runowo

Zamawiający Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Runowo (Runowo Krajeńskie, Kujawsko-Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wymiana kotłów centralnego ogrzewania na kotły 5 klasy, spełniające wymogi EkoProjektu, w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Runowo

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 090550733

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Runowo Krajeńskie 55

1.4.2.)Miejscowość

Runowo Krajeńskie

1.4.3.)Kod pocztowy

89-421

1.4.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL618 - Świecki

1.4.7.)Numer telefonu

52 389 76 08

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi.runowo@torun.lasy.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.runowo.torun.lasy.gov.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7954c693-3a69-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.2.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00058243

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2024-01-23

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00353095

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Wymiana kotłów centralnego ogrzewania na kotły 5 klasy, spełniające wymogi EkoProjektu, w budynkach Nadleśnictwa Runowo

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2023-10-04

4.2.)Okres realizacji zamówienia

60 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

MARKO Technika Grzewcza Danuta Dankiewicz

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

092451739

4.3.3.)Ulica

Tartaczna

4.3.4.)Miejscowość

Sępólno Krajeńskie

4.3.5.)Kod pocztowy

89-400

4.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

109518,51 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00428394/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2023-12-29

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

3

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Konieczność wykonania robót zamiennych oraz dodatkowych w celu wykonania przedmiotu Umowy w sposób prawidłowy.
Niniejsze roboty nie zostały przewidziane w dokumentacji projektowej przekazanej przez Zamawiającego. Konieczność wykonania robót, o których mowa powyżej wyszła na jaw w toku realizacji Umowy przez Wykonawcę, a ich przewidzenie w ramach prowadzonego przez Zamawiającego postępowania nie było możliwe na etapie projektowania postępowania.Wprowadzane dodatkowe i zamienne roboty, nie modyfikują ogólnego charakteru Umowy, a wzrost ceny spowodowany ich wprowadzeniem nie przekracza 50% wartości pierwotnej Umowy.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Rozszerzony został zakres rzeczowy zadania o roboty dodatkowe i zamienne wymienione w Protokole konieczności nr 1 z dnia 25.10.2023 r., obejmujące m.in.:
- wykonanie korytka przed schodami odprowadzającego wody opadowe,
- wykonanie odwodnienia (z kratki na dole schodów) odprowadzonego do studzienki chłonnej oddalonej od ściany,
- wykonanie odprowadzenia wody z zsypu do nowo wykonanej studzienki chłonnej,
- zamontowanie w istniejącym przewodzie kominowym wkładu kominowego z blachy kwasoodpornej,
- przywrócenie elewacji budynku, która odspoiła się w wyniku rozbiórki schodów (styropian i płytki klinkierowe).

5.4.6.)Wartość zmiany

49336,35

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W toku realizacji Umowy wynikła uzasadniona potrzeba wykonania robót dodatkowych i zamiennych. Wartość niniejszych robót jest mniejsza niż progi unijne oraz jest niższa 15% wartości pierwotnej umowy, a wprowadzone zmiany nie powodują zmiany ogólnego charakteru umowy.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Rozszerzony został zakres rzeczowy zadania o roboty dodatkowe i zamienne wyszczególnione w Protokole konieczności nr 1 z dnia 25.10.2023 r., obejmujące m.in:
- powiększenie istniejącego otworu znajdującego się w piwnicy, w ścianie oddzielającej pomieszczenie kotłowni od pomieszczenia (składu) na opał,
- przebudowę (przesunięcie) istniejącej instalacji elektrycznej,
- zastąpienie okienka w pomieszczeniu kotłowni zsypem na drewno,
- wykonanie drzwi zewnętrznych z zamknięciem od wewnątrz,
- wykonanie nowej studzienki chłonnej przy projektowanym zlewie i wyposażenie jej w pompę odwadniającą.

5.4.6.)Wartość zmiany

16228,53

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

3

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP dopuszczalna jest zmiana umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia niezależnie od wartości tej zmiany, o ile została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia, w postaci jasnych, precyzyjnych i jednoznacznych postanowień umownych. Zamawiający w §15 ust. 1 lit. i) Umowy przewidział możliwość dokonania zmiany terminu wykonania Umowy w przypadku zmiany zakresu przedmiotu Umowy np. w sytuacji konieczności wykonania robót zamiennych lub dodatkowych.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmieniony (wydłużony) został termin wykonania przedmiotu umowy do dnia 29.12.2023 r.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

185973,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Runowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Runowo Krajeńskie.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.