ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa paliwa gazowego do Warszawskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej

Zamawiający Warszawski Ośrodek Interwencji Kryzysowej (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Dostawa paliwa gazowego do Warszawskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej”. Termin składania ofert minął 31 stycznia 2024, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Warszawski Ośrodek Interwencji KryzysowejWarszawa, Mazowieckieopublikowano 19 stycznia 2024
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
31 stycznia 2024, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    19 stycznia 2024

    Termin ofert: 31 stycznia 2024 09:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    01 marca 2024

    1 oferta1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa paliwa gazowego do Warszawskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Warszawski Ośrodek Interwencji Kryzysowej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 364045408

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

6 Sierpnia 1/5

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

02-843

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@woik.waw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.woik.waw.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ochrona socjalna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa paliwa gazowego do Warszawskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-34722d19-b60a-11ee-a66a-5e0e9a75a9a0

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00053104

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-01-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00012200/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa paliwa gazowego do Warszawskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://owg.eb2b.com.pl/organizer-preview-auction.html/423920/dostawa-paliwa-gazowego-do-warszawskiego-osrodka-interwencji-kryzysowej

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://owg.eb2b.com.pl/organizer-preview-auction.html/423920/dostawa-paliwa-gazowego-do-warszawskiego-osrodka-interwencji-kryzysowej

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Informacje o środkach komunikacji elektronicznej i sposobie komunikowania się Zamawiającego z Wykonawcą oraz wyjaśnienia treści SWZ zawarto w rozdz. XV SWZ dostępnej na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://owg.eb2b.com.pl/organizer-preview-auction.html/423920/dostawa-paliwa-gazowego-do-warszawskiego-osrodka-interwencji-kryzysowej

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i
Rady(UE)2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawieswobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz.UE L 119 z 04.05.2016, s. 1 oraz Dz. Urz. UE L 127 z 23.05.2018, s. 2) — dalej RODO, Zamawiający informuje, że:
1)AdministratoremPani/Pana danych osobowych jest Warszawski Ośrodek Interwencji Kryzysowej, ul. 6-go Sierpnia 1/5, 02-843Warszawa; 2)Administrator powołał inspektora ochrony danych, z którym można się skontaktować poprzez e-mail: iod@woik.waw.pllub pisząc na adres korespondencyjny WOIK. Szczegółowe informacje przedstawione są w Rozdziale XXIX SWZ ust. 1 i 2.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Ograniczenia stosowania RODO na podstawie art. 19 ust. 2 i 3 ustawy
Pzpprzedstawione są w Rozdziale XXIX SWZ ust. 3.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP-1/WOIK/2024

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa paliwa gazowego do Warszawskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Warszawie.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony jest w załączniku nr 1 do SWZ pn. „Opis Przedmiotu Zamówienia”.
3. Dostawa paliwa gazowego ma się odbywać na podstawie umowy zawierającej postanowienia umowy sprzedaży i umowy o świadczenie usług dystrybucji gazu (umowa kompleksowa) i być wykonywana na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t. j. Dz. U. z 2022 r., poz. 1385 z późn. zm.), Kodeksu cywilnego, przepisami wykonawczymi, wydanymi na ich podstawie oraz zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy stanowiącymi załącznik nr 5 do SWZ.
4. Wykonawca musi posiadać aktualną umowę z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD),tj. Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o., dla obszaru warszawskiego, umożliwiającą kompleksową dostawę paliwa gazowego za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej OSD do punktu poboru gazu, określonego w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ.
5. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia standardów jakości obsługi Zamawiającego zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa energetycznego. Winien zapewnić ciągłość dostaw bez jakichkolwiek przerw w dostawach i posiadać rezerwę gwarantującą ciągłość dostaw.
6. Zamawiający oświadcza, iż prognozowane zużycie gazu ziemnego jest oszacowane na okres 36 miesięcy. Szacunkowe poziomy zużycia gazu oparte są na rzeczywistym historycznym poborze gazu z lat ubiegłych.
7. Prognoza służy wyłącznie do porównania ofert i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu gazu w podanej ilości. Szacunkowa ilość gazu ma zastosowanie tylko i wyłącznie kalkulacyjne. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu niepobrania przez Zamawiającego przewidywanej ilości paliwa gazowego. Rzeczywista ilość zakupionego gazu w trakcie realizacji umowy wynikać będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego, ale będzie nie mniejsza niż 80% i nie większa niż 120% zapotrzebowania określonego w załączniku nr 1 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

09120000-6 - Paliwa gazowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

09123000-7 - Gaz ziemny

65210000-8 - Przesył gazu

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

36 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają niżej określone warunki udziału w postępowaniu, ustalone przez Zamawiającego na podstawie art. 112 ust. 2 ustawy Pzp, dotyczące:
1) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie warunku udziału w postępowaniu.
2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to
z odrębnych przepisów:
Zamawiający uzna warunek udziału w tym zakresie za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada aktualnie obowiązującą koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwami gazowymi, wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zgodnie
z wymogami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne lub dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest wpisany do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych, prowadzonych w państwie członkowskim Unii Europejskiej, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie warunku udziału w postępowaniu.
4) Zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie warunku udziału w postępowaniu.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej sporządzonej nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Aktualna koncesja na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwami gazowymi, wydana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zgodnie z wymogami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne lub dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest wpisany do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych, prowadzonych w państwie członkowskim Unii Europejskiej, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

nie dotyczy

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Formularz cenowy, stanowiący załącznik nr 3 do SWZ

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego. W takim przypadku: 1) Wykonawcy wspólnie występujący są zobowiązani do ustanowienia Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do
reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. 2) Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z Pełnomocnikiem. Informacje dot. spełniania warunków udziału w postępowaniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego
sprecyzowane zostały w rozdz. X, a braku podstaw do wykluczenia w rozdz. XI ust. 2 i rozdz. XII ust. 2 SWZ.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia zostały sprecyzowane w par. 8 Projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2024-01-29 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Oferty należy złożyć za pośrednictwem Platformy pod adresem: https://owg.eb2b.com.pl/organizer-preview-auction.html/423920/dostawa-paliwa-gazowego-do-warszawskiego-osrodka-interwencji-kryzysowej

8.3.)Termin otwarcia ofert

2024-01-29 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2024-02-27

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09120000-6Paliwa gazowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 31.01.2024, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Warszawski Ośrodek Interwencji Kryzysowej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09120000-6 (Paliwa gazowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.