Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Budowa lub przebudowa dróg w miejscowościach: Międzylesie, Boguniewo, Józefinowo, Jaracz, Garbatka i Pruśce

Zamawiający Gmina Rogoźno (Rogoźno, Wielkopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Budowa lub przebudowa dróg w miejscowościach: Międzylesie, Boguniewo, Józefinowo, Jaracz,…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina RogoźnoRogoźno, Wielkopolskie (powiat Obornicki →)opublikowano 17 stycznia 2024
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 761 443 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Rogoźno

1.2.)Oddział zamawiającego

Urząd Miejski w Rogoźnie

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791425

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Nowa 2

1.4.2.)Miejscowość

Rogoźno

1.4.3.)Kod pocztowy

64-610

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.4.7.)Numer telefonu

785009402

1.4.8.)Numer faksu

(67)2618075

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

um@rogozno.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rogozno.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d03b55a3-bf7d-11ed-8261-62cbbe4d0ca4

2.3.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00043091

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2024-01-17

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00131196

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa lub przebudowa dróg w miejscowościach: Międzylesie, Boguniewo, Józefinowo, Jaracz, Garbatka i Pruśce

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Budowa lub przebudowa dróg w miejscowościach: Międzylesie, Boguniewo, Józefinowo, Jaracz, Garbatka i Pruśce. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) budowę drogi gminnej w miejscowości Międzylesie, gmina Rogoźno. Długość projektowanej drogi wnosi 910 m. Roboty budowlane prowadzone będą na działkach o numerze ewidencyjnym 119 i 250. Zamówienie obejmuje również wykonanie solarnego oświetlenia drogowego przy drodze gminnej, na dz. nr 250 oraz zabezpieczenie gazociągu wysokiego ciśnienia DN500 relacji Poznań – Rogoźno. 2) budowę drogi gminnej w miejscowości Boguniewo, gmina Rogoźno. Długość projektowanej drogi wnosi 402,72 m. Roboty budowlane prowadzone będą na działkach o numerze ewidencyjnym 139/1 i 109. 3) budowę drogi gminnej w miejscowości Józefinowo, gmina Rogoźno. Długość projektowanej drogi wnosi 172,55 m. Roboty budowlane prowadzone będą na działkach o numerze ewidencyjnym 452/12, 449, 452/12. Istniejąca droga gminna posiada status drogi gminnej publicznej na odcinku 0+000 ÷ 0+053,93 oraz status drogi gminnej wewnętrznej na odcinku 0+053,93 ÷ 0+175,22. W ramach budowy drogi zostanie wykonany kanał technologiczny, które stanowi infrastrukturę techniczną związaną z funkcjonowaniem drogi. Zamówienie obejmuje również wykonanie solarnego oświetlenia drogowego na drodze gminnej dz. nr 454. 4) budowę drogi gminnej w miejscowości Jaracz – Etap 1, gmina Rogoźno. Długość projektowanej drogi w zakresie etapu 1 wynosi ca 122 m. Roboty budowlane prowadzone będą na działkach o numerze ewidencyjnym 33, 53/17 i 65/7. Działka nr 33 i 53/17 stanowi pas drogowy drogi gminnej wewnętrznej, natomiast działka nr 65/7 stanowi pas drogowy drogi powiatowej nr 2037P. 5) budowę drogi gminnej (ulica Boczna) w miejscowości Garbatka, gmina Rogoźno. Zakres inwestycji obejmuje budowę nawierzchni drogowych na odcinku 660 m – zakres inwestycji obejmuje ETAP II od km 0+970 do km 1+630. Zakres robót budowlanych obejmuje budowę drogi w zakresie: wykonania nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, wykonanie zjazdów z betonu asfaltowego i betonowej kostki brukowej, wykonanie poboczy z kruszywa. Ponadto w ramach inwestycji zostaną oczyszczone i odtworzone istniejące rowy drogowe. 6) przebudowę drogi gminnej Pasieka – Pruśce (droga wewnętrzna) zlokalizowanej na działce nr ewid. 121 oraz drogi gminnej (droga wewnętrzna) zlokalizowanej na działce nr ewid. 156. Podstawowy zakres inwestycji obejmuje przebudowę istniejącej nawierzchni jezdni oraz przebudowę zjazdów i wykonanie poboczy z kruszywa. Zakres przebudowy drogi obejmuje: - ETAP II ODCINEK A – od długości 50 m (od km 0+300,00 do km 0+350,00) – droga gminna Pasieka – Pruśce (droga wewnętrzna), - ETAP II ODCINEK B – od długości 200 m (od km 0+010,00 do km 0+210,00) – droga gminna (droga wewnętrzna). Szczegółowy zakres i rodzaj robót przewidzianych do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia dla poszczególnych drógi, z podaniem ich lokalizacji określają: - Opis przedmiotu zamówienia – zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ, - Załączniki: Kosztorysy ofertowe i przedmiary robót dla poszczególnych dróg, - Załączniki: Projekty wykonawcze i STWiOR-y dla poszczególnych dróg.

3.8.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2023-05-23

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2023-11-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Szymon Włodarczyk Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 7661898591

4.3.3.)Ulica

Cieśle, ul. Potulicka 10/5

4.3.4.)Miejscowość

Rogoźno

4.3.5.)Kod pocztowy

64-610

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

4723769,62 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2023/BZP 00263781/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2024-01-15

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Warunki metrologiczne - obfite opady deszczu, silny wiatr oraz wysterowujące całodobowo bardzo niskie temperatury ujemne, w tym skrajne złe warunki atmosferyczne

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Z informacji posiadanych przez Zamawiającego faktycznie wynika, iż przez cały okres grudnia 2023r. utrzymywały się bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne - poczatkowo silny wiatr oraz opady deszczu, a następnie ujemne temperatury, które utrzymały się, aż do dnia upływu dotychczasowgo terminu realizacji zamówienia, tj. do dnia 10 stycznia 2024r. W styczniu 2024r. temperatury ujemne osiągały poziom rzędu nawet -15 stopi celcjusza. Zamawiający uznał, iż prowadzenie robot budowlanych w takich warunkach pogodowych było znaczne utrudnione, a wręcz niemożliwe, wobec czego Zamawiający podjął decyzję o uwzględnieniu Wnioskodawcy i przedłużeniu terminu realizacji zamówienia o dalsze 5 dni.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 154 700 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 791 683 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 154 700 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rogoźno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rogoźno.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.