„Remont urządzeń odwadniających drogi na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice”
Zamawiający Gmina Czechowice-dziedzice (Czechowice-Dziedzice, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont urządzeń odwadniających drogi na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 613 029 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
29 czerwca 2023
Termin ofert: 14 lipca 2023 12:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
10 sierpnia 2023
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
05 stycznia 2024
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA CZECHOWICE-DZIEDZICE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 276258121 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Plac Jana Pawła II 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Czechowice-Dziedzice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 43-502 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL225 - Bielski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 322147114 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zp@um.czechowice-dziedzice.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.czechowice-dziedzice.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-75a57505-1592-11ee-a60c-9ec5599dddc1 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2024/BZP 00012252 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2024-01-05 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00281650 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Remont urządzeń odwadniających drogi na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiot zamówienia pod nazwą: „ Remont urządzeń odwadniających drogi na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice” obejmuje wykonanie miedzy innymi: rozbiórki różnych nawierzchni jezdni i chodników lub ich przełożenie, rozbiórkę obrzeży i krawężników lub ich przełożenie, częściowe rozbiórki podbudowy, rozebranie korytek ściekowych betonowych i odwodnień liniowych, rozebranie kratek ściekowych i przykanalików, rozebranie umocnień rowów płytami ażurowymi i płytkami betonowymi, prace ziemne, uszczelnianie studni rewizyjnych i rurociągów, regulację wysokościową pokryw studni kanalizacyjnych i kratek ściekowych, uzupełnienie uszkodzonych włazów na studniach rewizyjnych w kratkach ściekowych, zabudowa nowych: korytek ściekowych, odwodnień liniowych, kratek ściekowych, przykanalików, studni rewizyjnych betonowych i z tworzywa sztucznego, wykonanie przewiertów sterowanych, umocnienie dna i skarp rowu płytami betonowymi, płytami ażurowymi, geokratą, elementami prefabrykowanymi (korytka kolejowe), lub ich przełożenia, prace odtworzeniowe, wywóz odpadów powstałych w czasie wykonywania prac wraz z przekazaniem ich do utylizacji. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-08-07 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 6 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Firma Usługowa Dominik Kawalerek |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6521574190 |
| 4.3.3.) | Ulica | Wierzbowa 10 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Czechowice-Dziedzice |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 43-502 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 298990,88 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00350166/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2023-12-21 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 447987,80 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe |
Informacje dodatkowe
1. Za wykonanie całego zakresu rzeczowego przedmiotu umowy bez wad Wykonawca otrzyma wynagrodzenie, zgodne ze złożoną ofertą cenową w wysokości brutto: 298 990,88 zł
słownie: dwieście dziewięćdziesiąt osiem tysięcy dziewięćset dziewięćdziesiąt złotych 88/100.
2. Dopuszcza się zmiany wielkości poszczególnych elementów rozliczeniowych (w razie potrzeby) z zachowaniem cen jednostkowych przedstawionych w ofercie. Faktyczna ilość realizowanych remontów urządzeń odwadniających drogi może odbiegać od planowanych ilości. Uprawnieniem Zamawiającego jest możliwość zmniejszenia lub zwiększenia zakresu do 50% wielkości wynikającej z przedmiaru robót zgodnie z prawem opcji.
3. Ostateczne wynagrodzenie Wykonawcy określane będzie wg cen jednostkowych podanych w Kosztorysie Ofertowym Wykonawcy (załącznik nr 1 do umowy) oraz faktycznie wykonanej i odebranej ilości robót, na podstawie obmiaru robót i kosztorysu powykonawczego potwierdzonego przez osobę nadzorującą reprezentującą Zamawiającego.
Podczas realizacji zamówienia zamawiający nie kontrolował przewidzianych w zawartej umowie wymagań:
- w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.