Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 047 692 zł
Umowa zawarta
20 grudnia 2023
Okres realizacji
od 29 grudnia 2023 do 30 listopada 2027
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 1 047 692 zł – 1 063 048 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Udzielenie kredytu długoterminowego z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu budżetu miasta w 2023 roku do kwoty 7 000 000,00 zł.

Zamawiający Gmina Miejska Wysokie Mazowieckie (Wysokie Mazowieckie, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Udzielenie kredytu długoterminowego z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu…”, wybierając ofertę wykonawcy Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Regionalne Centrum Korporacyjne w Białymstoku. Wartość umowy: 1 047 692 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
1 047 692 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    28 listopada 2023

    Termin ofert: 11 grudnia 2023 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    29 grudnia 2023

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Regionalne Centrum Korporacyjne w Białymstoku (Białystok).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 047 691,79 zł (umowę zawarto 20 grudnia 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 1 047 691,79 zł do 1 063 048,14 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 29 grudnia 2023 r. do 30 listopada 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Wysokie Mazowieckie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 450670143

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ludowa 15

1.5.2.)Miejscowość

Wysokie Mazowieckie

1.5.3.)Kod pocztowy

18-200

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.7.)Numer telefonu

862752592

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@wysokiemazowieckie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wysokiemazowieckie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ec01b188-8dcd-11ee-9fb5-3edbb70f45bd

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Udzielenie kredytu długoterminowego z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu budżetu miasta w 2023 roku do kwoty 7 000 000,00 zł.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ec01b188-8dcd-11ee-9fb5-3edbb70f45bd

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00579406

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-12-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Fn.271.1.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie Gminie Miejskiej Wysokie Mazowieckie kredytu długoterminowego z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu budżetu miasta w 2023 roku do kwoty 7 000 000,00 zł (słownie siedem milionów złotych).
2. Okres kredytowania: od dnia podpisania umowy do dnia spłaty ostatniej raty, tj. do 30 listopada 2027 roku,
3. Okres karencji w spłacie kredytu: do dnia 29 listopada 2024 roku,
4. Okres karencji w spłacie odsetek: do dnia 29 listopada 2024 roku,
5. Transza kredytu do wysokości 7 000 000,00 zł zostanie przekazana na rachunek Zamawiającego (rachunek podstawowy) prowadzony przez PKO BP SA II REGIONALNE CENTRUM KORPORACYJNE W BIAŁYMSTOKU o numerze:
27 1020 1332 0000 1102 0037 5535, w terminie najpóźniej do 29 grudnia 2023 roku, na wniosek Zamawiającego,
6. Spłata kredytu odbywać się będzie w ratach następująco:
1) I rata w terminie do 29 listopada 2024 r. – kwota 1 500 000,00 zł
2) II rata kredytu do 28 listopada 2025 r. – kwota 2 000 000,00 zł
3) III rata kredytu do 30 listopada 2026 r. – kwota 2 000 000,00 zł
4) IV rata kredytu do 30 listopada 2027 r. – kwota 1 500 000,00 zł
7. Terminy spłaty odsetek: od aktualnego zadłużenia rocznie w terminach spłaty kredytu, tj. do 29 listopada 2024 r., do 28 listopada 2025 r., do 30 listopada 2026 r., do 30 listopada 2027 r.,
8. Oprocentowanie kredytu: zmienna stopa procentowa,
9. Wykonawca nie pobierze prowizji: od przyznanego kredytu, od wcześniejszych spłat kredytu oraz innych stosowanych przez Wykonawcę prowizji związanych z obsługą kredytu i innych opłat,
10. Wykonawca nie będzie pobierał żadnej prowizji przygotowawczej,
11. Zamawiający zastrzega sobie możliwość nie pobrania kwoty kredytu w pełnej wysokości. O rezygnacji z niewykorzystanej kwoty kredytu zamawiający zawiadomi Wykonawcę na piśmie,
12. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty kredytu, o czym zawiadomi Wykonawcę na piśmie,
13. Wysokość odsetek ustalona będzie każdorazowo w zawiadomieniu przesyłanym przez Wykonawcę,
14. Sposób ustalenia wysokości stopy procentowej: stopa procentowa dla danego miesiąca ustalona w oparciu o stopę WIBOR 3M z ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc spłaty kredytu plus marża banku. Jeżeli stopa WIBOR 3M nie została ogłoszona lub ustalona na ten dzień, obowiązuje stopa WIBOR 3M z dnia poprzedzającego, w którym było ostatnie notowanie danej stopy. Marża banku przedstawiona w ofercie nie może zostać podwyższona w trakcie trwania umowy kredytowej, będzie wielkością stałą wyrażoną w procentach i będzie obowiązywała przez cały okres kredytowania,
15. Sposób zabezpieczenia kredytu: weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową przy kontrasygnacie Skarbnika,
16. Wykonawca nie może żądać dodatkowego zabezpieczenia obok weksla,
17. Dla przygotowania oferty Wykonawca zobowiązany jest przyjąć WIBOR 3M z dnia 31.10.2023 r. i termin uruchomienia 22.12.2023 r.,
18. Zamawiający oświadcza, że nie posiada zaległości wobec urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
19. Zamawiający nie posiada zaciągniętego kredytu, ani zadłużenia o charakterze ekonomicznym zbliżonym do kredytu, pożyczki lub poręczenia,
20. Wykonawca do oferty załączy projekt umowy kredytowej,
21. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych,
22. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych,
23. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, które zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani,

4.5.3.)Główny kod CPV

66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1047691,79 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1063048,14 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1047691,79 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Regionalne Centrum Korporacyjne w Białymstoku

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5250007738

7.3.3)Ulica

Al. 1000 lecia Państwa polskiego 6

7.3.4)Miejscowość

Białystok

7.3.5)Kod pocztowy

15-111

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-12-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1047691,79 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2023-12-29 do 2027-11-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66113000-5Usługi udzielania kredytu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 435 350 zł
Próbka: 35 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
980 799 zł3 687 702 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 706 903 zł
Źródło próbki
CPV 66113000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
980 799 zł
Mediana
2 435 350 zł
Górny kwartyl
3 687 702 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Wysokie Mazowieckie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wysokie Mazowieckie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 047 692 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66113000-5 (Usługi udzielania kredytu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Regionalne Centrum Korporacyjne w Białymstoku (Białystok). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.