Rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Koszarówce w formule „zaprojektuj i wybuduj” oraz rozbudowa budynku administracyjnego na potrzeby socjalne w Z Z O w Koszarówce
Zamawiający Biom Sp. z o.o. (Dolistowo Stare, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Koszarówce w formule „zaprojektuj i wybuduj”…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 337 040 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2511, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie
19 lipca 2022
Termin ofert: 22 sierpnia 2022 16:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
17 października 2022
1 oferta2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
05 lipca 2023
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
31 października 2023
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
27 grudnia 2023
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
27 grudnia 2023
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | BIOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 052196095 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Dolistowo Stare 144 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Dolistowo Stare |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 19-124 |
| 1.4.4.) | Województwo | podlaskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL843 - Suwalski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@biom-recykling.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.biom-recykling.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-5195efc6-060f-11ed-8000-d680d39e541a |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2023/BZP 00573963 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2023-12-27 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00266922/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu ”Biebrzański System Gospodarki Odpadami – etap III – RIPOK” nr POIS.02.02.00-00-0029/18. Projekt będzie współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Koszarówce w formule „zaprojektuj i wybuduj” oraz rozbudowa budynku administracyjnego na potrzeby socjalne w Z Z O w Koszarówce |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45213280-9 - Roboty budowlane w zakresie kompostowni 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2022-10-17 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 270 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | DARTOM Skup, Sawicki Sp. j. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5421027861 |
| 4.3.3.) | Ulica | Ekologiczna 1 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Białystok |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 15-673 |
| 4.3.6.) | Województwo | podlaskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 7355400 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00396379/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2023-11-17 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | konieczność zmiany terminu wykonania zamówienia |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Przedłużenie terminu wykonania zamówienia |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | zmiana terminu wykonania umowy |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | przedłużenie terminu realizacji zamówienia |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | zmiana terminu realizacji zamówienia |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Przedłużenie terminu wykonania zamówienia do 17.11.2023 r. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 7355400 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.