Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
360 602 zł
Umowa zawarta
12 grudnia 2023
Okres realizacji
7 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 360 602 zł – 361 989 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji25%Gwarancja i rękojmia15%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem do budynku Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie

Zamawiający Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie (Szczecin, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem do budynku Morskiego Centrum Nauki…”, wybierając ofertę wykonawcy P.P.U.H. Sarach Jacek Biernat. Wartość umowy: 360 602 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
360 602 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,7 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy P.P.U.H. Sarach Jacek Biernat (Szczecin), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 360 602,00 zł (umowę zawarto 12 grudnia 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 360 602,00 zł do 361 989,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 7 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 368811319

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Nad Duńczycą 1

1.5.2.)Miejscowość

Szczecin

1.5.3.)Kod pocztowy

70-655

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL424 - Miasto Szczecin

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@centrumnauki.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.centrumnauki.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-265c8349-815e-11ee-a60c-9ec5599dddc1

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem do budynku Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-265c8349-815e-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00559310

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-12-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00073828/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem do budynku Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt pn.: Budowa Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00491159

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

312410,57 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem do budynku Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie. 2. Wielkość, zakres, rodzaj dostaw określa Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący Załącznik nr 1A do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30210000-4 - Maszyny do przetwarzania danych (sprzęt)

30211000-1 - Komputery wysokowydajne

48700000-5 - Pakiety oprogramowania użytkowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

360602,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

361989,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

360602,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

P.P.U.H. Sarach Jacek Biernat

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6741088899

7.3.3)Ulica

ul. J.H. Dąbrowskiego 5/U2

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.5)Kod pocztowy

70-100

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-12-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

360602,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30200000-1Urządzenia komputerowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
402 544 zł
Próbka: 130 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
146 932 zł1 055 710 zł
Rozstęp międzykwartylowy
908 778 zł
Źródło próbki
CPV 30200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
146 932 zł
Mediana
402 544 zł
Górny kwartyl
1 055 710 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szczecin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 360 602 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30200000-1 (Urządzenia komputerowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: P.P.U.H. Sarach Jacek Biernat (Szczecin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.