„Budowa boiska wielofunkcyjnego w m. Ołobok”
Zamawiający Gmina Skąpe (Skąpe, Lubuskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa boiska wielofunkcyjnego w m. Ołobok”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2132, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,2 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
15 czerwca 2023
Termin ofert: 30 czerwca 2023 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
03 sierpnia 2023
6 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
14 grudnia 2023
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Skąpe |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 970770505 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Skąpe 65 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Skąpe |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 66-213 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubuskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL432 - Zielonogórski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@skape.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.skape.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-15a26d4f-0521-11ee-9355-06954b8c6cb9 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2023/BZP 00551044 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2023-12-14 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00260686 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Budowa boiska wielofunkcyjnego w m. Ołobok” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na „Budowie boiska wielofunkcyjnego w m. Ołobok”, które współfinansowana jest ze środków zewnętrznych Województwa Lubuskiego w ramach Programu Inwestycyjnego pn. „Lubuska Baza Sportowa” na rok 2023. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 39293300-5 - Sztuczna trawa 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45262300-4 - Betonowanie 45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-07-21 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 3 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | ANABUD Zbigniew Bogucki |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 970120552 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Łagówek |
| 4.3.6.) | Województwo | lubuskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 228731,53 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00337969/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2023-11-29 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Niedostępność sztucznej trawy spowodowany zawirowaniami cen na światowym rynku gazu (główny składnik produkcji trawy) oraz przedłużającej się oczekiwanie na dostawę tej trawy od zagranicznego producenta. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | § 2 ust. 2 otrzymuje brzmienie: „2.Termin zakończenia realizacji przedmiotu umowy ustala się- do 112 dni od dnia podpisania umowy to jest do dnia 10.11.2023r.”. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | trudne warunki pogodowe (ciągłe opady i zbyt dużą wilgotność powietrza) powodujące stałe rozmakanie nawierzchni boiska, co powoduje brak technicznej i zgodnej ze sztuką budowlaną możliwości ułożenia na niej nawierzchni ze sztucznej trawy |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Dotychczasowy § 2 UMOWY NR BUD.272.6.2023 otrzymuje treść: |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 228731,53 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.