Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
171 890 zł
Umowa zawarta
24 listopada 2023
Okres realizacji
39 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 171 890 zł – 220 000 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie monitoringu przejść dla zwierząt dla przedsięwzięcia pn. „Budowa drogi ekspresowej S-7 Kraków – Rabka Zdrój na odcinku Lubień - Rabka Zdrój, km 713+580 - 729+410”

Zamawiający Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie (Kraków, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie monitoringu przejść dla zwierząt dla przedsięwzięcia pn. Budowa drogi…”, wybierając ofertę wykonawcy MR CONSULTING SP. Z O.O. ŚRODOWISKOWA SP.K. Wartość umowy: 171 890 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
171 890 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 października 2023

    Termin ofert: 27 października 2023 11:15
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 listopada 2023

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MR CONSULTING SP. Z O.O. ŚRODOWISKOWA SP.K. (Toruń), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 171 890,04 zł (umowę zawarto 24 listopada 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 171 890,04 zł do 220 000,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 39 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 01751157500075

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mogilska 25

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-542

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat_krakow@gddkia.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gddkia.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https:// gddkia.eb2b.com.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Zarządzanie drogami publicznymi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie monitoringu przejść dla zwierząt dla przedsięwzięcia pn. „Budowa drogi ekspresowej S-7 Kraków – Rabka Zdrój na odcinku Lubień - Rabka Zdrój, km 713+580 - 729+410”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-18098506-6cc8-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00514514

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-11-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00130623/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.20 Monitoring użytkowania przejść dla zwierząt dla przedsięwzięcia pn. " Budowa drogi ekspresowej S-7 Kraków - Rabka Zdrój, na odcinku Lubień - Rabka Zdrój, km 713+580 - 729+410"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00448878

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

O.KR.D-3.2421.29.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

228041,68 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Wykonanie monitoringu przejść dla zwierząt dla przedsięwzięcia pn. „Budowa drogi ekspresowej S-7 Kraków – Rabka Zdrój, na odcinku Lubień Rabka Zdrój, km 713+580 – km 729+410 oraz budowa nowego odcinka drogi nr 47 klasy GP, na odcinku Rabka Zdrój – Chabówka, km 0+000 – km 0+877”.

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie monitoringu użytkowania przejść dla zwierząt pod kątem wpływu inwestycji na swobodną migrację gatunków zwierząt dużych, średnich i małych, w tym płazów. Monitoringiem zostanie objęte 7 przejść dla dużych i średnich zwierząt oraz 4 przejścia dla małych zwierząt i płazów w ciągu drogi ekspresowej S-7 między miejscowościami Lubień – Rabka Zdrój oraz odcinka drogi nr 47 klasy GP, na odcinku Rabka Zdrój - Chabówka. Zakres niniejszego zamówienia obejmuje wykonanie monitoringu przejść dla zwierząt w latach 2024, 2025, 2026.

4.5.3.)Główny kod CPV

71313450-4 - Monitoring ekologiczny projektu budowlanego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71313400-9 - Ocena wpływu projektu budowlanego na środowisko naturalne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

171890,04 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

220000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

171890,04 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MR CONSULTING SP. Z O.O. ŚRODOWISKOWA SP.K.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 9562324020

7.3.3)Ulica

u. Szosa Chełmińska 177-181

7.3.4)Miejscowość

Toruń

7.3.5)Kod pocztowy

87-100

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-11-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

171890,04 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

39 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin realizacji zamówienia wynosi 39 miesięcy począwszy od dnia 01.01.2024 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71313450-4Monitoring ekologiczny projektu bud…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
290 000 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
205 247 zł485 771 zł
Rozstęp międzykwartylowy
280 524 zł
Źródło próbki
CPV 71313· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
205 247 zł
Mediana
290 000 zł
Górny kwartyl
485 771 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 171 890 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71313450-4 (Monitoring ekologiczny projektu budowlanego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MR CONSULTING SP. Z O.O. ŚRODOWISKOWA SP.K. (Toruń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.