ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Odbiór, transport i zagospodarowanie komunalnych osadów ściekowych z Oczyszczalni Ścieków Praszka w 2024 roku

Zamawiający Oczyszczalnia Ścieków Praszka Sp. z o.o. (Przedmość, Opolskie) prowadził postępowanie „Odbiór, transport i zagospodarowanie komunalnych osadów ściekowych z Oczyszczalni Ścieków…”. Termin składania ofert minął 23 października 2023, 12:00. Wadium: 5000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Oczyszczalnia Ścieków Praszka Sp. z o.o.Przedmość, Opolskie (powiat Oleski →)opublikowano 13 października 2023
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 729 494 zł
Wadium
5000 zł
Termin składania ofert
23 października 2023, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Odbiór, transport i zagospodarowanie komunalnych osadów ściekowych z Oczyszczalni Ścieków Praszka w 2024 roku.

  • 3

    RyzykoWadium: 5 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Oczyszczalnia Ścieków Praszka Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 532172829

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Główna 7

1.5.2.)Miejscowość

Przedmość

1.5.3.)Kod pocztowy

46-320

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kontakt@oczyszczalniapraszka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.oczyszczalniapraszka.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

Sektor wodny, oczyszczanie ścieków

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbiór, transport i zagospodarowanie komunalnych osadów ściekowych z Oczyszczalni Ścieków Praszka w 2024 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c4751a95-6990-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00444051

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-10-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c4751a95-6990-11ee-9aa3-96d3b4440790

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Rozdział X Specyfikacji warunków zamówienia

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Rozdział XXI Specyfikacji warunków zamówienia

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Rozdział XXI Specyfikacji warunków zamówienia

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

4/ZP/2023

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie w instalacji poprzez odzysk lub unieszkodliwienie ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych z Oczyszczalni Ścieków Praszka Sp. z o.o. w Przedmościu z zachowaniem wymogów określonych w przepisach:
1) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach,
2) ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór komunalnych osadów ściekowych, które powstają sukcesywnie podczas pracy oczyszczalni. Przewidywana ilość ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych do odebrania, transportu i zagospodarowania w czasie obowiązywania umowy wynosi około 1920 Mg. Miesięczna ilość wynosi około 160 Mg. Są to ilości szacunkowe, służące pomocniczo do przygotowania oferty.

4.2.6.)Główny kod CPV

90513000-6 - Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

90513600-2 - Usługi usuwania osadów

90513700-3 - Usługi transportu osadów

90513800-4 - Usługi obróbki osadów

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2024-01-01 do 2024-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca posiada:
1) aktualne zezwolenie na transport odpadów o kodzie 19 08 05,
2) aktualne decyzje na prowadzenie działalności w zakresie przetwarzania odpadów o kodzie 19 08 05,
3) aktualną decyzję Ministra Rolnictwa zezwalającą na wprowadzenie produktu do obrotu w przypadku, kiedy odpad zostaje przetworzony w taki sposób, iż powstaje z niego produkt w myśl ustawy z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu (tekst jednolity Dz.U.2021.76 z późniejszymi zmianami).
Sytuacja finansowa lub ekonomiczna:
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeśli wykonawca wykaże, że posiada opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę nie mniejszą niż 250.000,00 zł.
Zdolność techniczna lub zawodowa:
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że wykonał w ciągu ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 1 usługę odbioru i zagospodarowania komunalnych osadów ściekowych o łącznej wartości nie mniejszej niż 400.000,00 zł brutto.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

W przypadku polegania na zdolnościach innych podmiotów - oświadczenie tego podmiotu o udostępnieniu zasobów

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

1.
Zamawiający żąda od wykonawców wniesienia wadium w wysokości 5.000,00 zł.
2.
Wykonawcy zobowiązani są wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
3.
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
4.
Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na poniżej wskazany rachunek bankowy zamawiającego:
Krakowski Bank Spółdzielczy z siedzibą w Krakowie O/Praszka
nr rachunku: 96 8591 0007 0390 0930 5900 0001
5.
W przypadku wnoszenia wadium w formie poręczenia lub gwarancji, składając ofertę w postaci elektronicznej oryginał dokumentu wadium (poręczenia lub gwarancji) opatrzonego podpisem elektronicznym osób upoważnionych do jego wystawienia, wykonawca dołącza do oferty.
6.
Wadium musi zabezpieczać ofertę w całym okresie związania ofertą.
7.
Dowód wniesienia wadium należy dołączyć do oferty.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, składa
każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w
postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które
usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w
postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy
dołączyć do oferty.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy
wykonają usługi do realizacji których te zdolności są wymagane.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia przedstawią przed zawarciem umowy o zamówienie kopię
umowy regulującej współpracę wykonawców.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Dopuszcza się zmiany w Umowie jedynie niemające istotnego charakteru.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2023-10-23 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2023-10-23 12:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2023-11-21

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90513000-6Usługi obróbki i usuwania odpadów,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
729 494 zł
Próbka: 27 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
392 670 zł4 017 567 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 624 897 zł
Źródło próbki
CPV 90513· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
392 670 zł
Mediana
729 494 zł
Górny kwartyl
4 017 567 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 23.10.2023, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Oczyszczalnia Ścieków Praszka Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Przedmość.
Tak. Wadium określono na 5000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90513000-6 (Usługi obróbki i usuwania odpadów. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.