481.2022 Wyłonienie wykonawcy na wymiana instalacji oświetlenia podstawowego świetlówkowego na oświetlenie ledowe w budynku WBBiB Kraków-etap III.
Zamawiający Uniwersytet Jagielloński (Kraków, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „481.2022 Wyłonienie wykonawcy na wymiana instalacji oświetlenia podstawowego…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 266 075 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
22 grudnia 2022
Termin ofert: 19 stycznia 2023 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
19 kwietnia 2023
10 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
05 października 2023
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Dział Zamówień Publicznych UJ |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000001270 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Gołębia 24 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kraków |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 31-007 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL213 - Miasto Kraków |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 12-663-39-03 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | joanna.piecuch@uj.edu.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.uj.edu.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-5c48d797-81fd-11ed-b4ea-f64d350121d2 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2023/BZP 00428382 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2023-10-05 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00513029 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | 481.2022 Wyłonienie wykonawcy na wymiana instalacji oświetlenia podstawowego świetlówkowego na oświetlenie ledowe w budynku WBBiB Kraków-etap III. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie wykonania robót budowlanych dotyczących wymiany podstawowego oświetlenia świetlówkowego na oświetlenie ledowe w budynku Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (dalej: „WBBiB”), zlokalizowanym przy ul. Gronostajowej 7 w Krakowie – etap III. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych 45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych 45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego 45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia 31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe 31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-04-19 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 168 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Marian Kordecki Przedsiębiorstwo Robót Ogólnobudowlanych "PRO7" |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 6791177180 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Strażacka 41 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Kraków |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 30-737 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 437159,69 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00183388/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2023-09-28 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | zlecenie robót zamiennych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zamienne roboty budowalne polegające na rezygnacji z montażu 29 szt. opraw oświetleniowych typu D3 w pomieszczeniach 4.1.22, 4.1.23, 4.1.23, 4.1.32, 4.1.33, 4.1.34 na poziomie 1 w segmencie nr 4 budynku WBBiB przy ul. Gronostajowej 7 w zamian wykonano wymianę oświetlenia oraz jego sterowania w pomieszczeniach 1.1.13 oraz 1.1.14 zlokalizowanych na poziomie 1 w segmencie nr 1 budynku WBBiB przy ul. Gronostajowej 7 Krakowie. Dodatkowo zmianie uległ sposób załączenia opraw oświetleniowych w 3 salach dydaktycznych z podziałem na sekcje. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 5446,69 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 442606,38 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.