Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Odprowadzenie wód opadowych ze zlewni zlokalizowanej między ul. Św. Jerzego, a ul. Wspólną napływających do układu rozsącz.-retenc. przy ul. Sławińskiego w Białymstoku w formule „zaprojektuj i buduj”.

Zamawiający Miasto Białystok (Białystok, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Odprowadzenie wód opadowych ze zlewni zlokalizowanej między ul. Św. Jerzego, a ul.…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto BiałystokBiałystok, Podlaskieopublikowano 4 października 2023
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 761 443 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Miasto Białystok

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050658640

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Słonimska 1

1.4.2.)Miejscowość

Białystok

1.4.3.)Kod pocztowy

15-950

1.4.4.)Województwo

podlaskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zdm.zamowienia@um.bialystok.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.bialystok.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-20df01f7-536d-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.2.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00427812

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2023-10-04

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2022/BZP 00418284/01

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Odprowadzenie wód opadowych ze zlewni zlokalizowanej między ul. Św. Jerzego, a ul. Wspólną napływających do układu rozsącz.-retenc. przy ul. Sławińskiego w Białymstoku w formule „zaprojektuj i buduj”.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Zaprojektowanie i wykonanie odprowadzenia wód opadowych ze zlewni zlokalizowanej między ul. Św. Jerzego a ul. Wspólną napływających do układu rozsączająco-retencyjnego przy ul. Sławińskiego w Białymstoku.

3.9.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

3.10.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2023-01-24

4.2.)Okres realizacji zamówienia

8 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych i Robót Ziemnych WODREX Leszek Jaworski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5421001206

4.3.3.)Ulica

Św. Kingi 30

4.3.4.)Miejscowość

Białystok

4.3.5.)Kod pocztowy

15-673

4.3.6.)Województwo

podlaskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

854112,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00095499/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2023-09-08

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zgodnie z warunkami przyłączeniowymi nr 22-B1/WP/02057 z dnia 18.10.2022 uzyskanymi od PGE Dystrybucja S. A. Oddział Białystok złącze kablowe do zasilania pompowni deszczowej miało być usytuowane na nieruchomości o nr ew. gr 805/13, Obr. 09 — Nowe Miasto (zaprojektowanie i budowa przez PGE Dystrybucja S. A.) w bezpośrednim sąsiedztwie ww. pompowni. Przy tak zlokalizowanym złączu kablowym długość zapomiarowej instalacji wynosiłaby poniżej 1 m. Termin przyłączenia do sieci oświetleniowej w ww. warunkach określony został do 18 kwietnia 2024 r., natomiast termin realizacji przedmiotowej umowy przypada do 24 września 2023 r., co uniemożliwiłoby zasilenie ww. urządzenia bezpośrednio po jego wybudowaniu.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zgodnie z protokołem konieczności z dnia 27.06.2023 r. rozszerzono zakres realizacji robót zamówienia podstawowego o niezbędne roboty dodatkowe w zakresie wykonania zapomiarowej doziemnej instalacji elektrycznej o ok 112 m w celu zasilenia pompowni deszczowej.

5.4.6.)Wartość zmiany

19434,22

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

873546,22 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 249 489 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 886 472 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 249 489 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Powiązane lokalnie

Aktywne w tym samym rynku lokalnym

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Białystok prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białystok.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.