Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
328 730 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Usługa kompleksowego utrzymania czystości obejmująca sprzątanie wnętrza obiektu na rzecz Okręgowego Urzędu Górniczego w Gdańsku, zlokalizowanego przy ul. Białej 1 w Gdańsku
    Wartość umowy
    185 090 zł
    6 ofert
  2. Umowa zawarta
    Część 2Usługa kompleksowego utrzymania czystości obejmująca sprzątanie wnętrza obiektu na rzecz Okręgowego Urzędu Górniczego w Warszawie, zlokalizowanego przy ul. Wilczej 46 w Warszawie
    Wartość umowy
    143 640 zł
    5 ofert
Oferty w postępowaniu
11 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przedmiotem zamówienia jest usługa kompleksowego utrzymania czystości na rzecz wyszczególnionych w Specyfikacji Warunków Zamówienia urzędów górniczych

Zamawiający Wyższy Urząd Górniczy (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przedmiotem zamówienia jest usługa kompleksowego utrzymania czystości na rzecz…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 328 730 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Wyższy Urząd GórniczyKatowice, Śląskieopublikowano 3 października 2023
Łączna wartość umów
328 730 zł
Liczba ofert
11 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    26 lipca 2023

    Termin ofert: 4 sierpnia 2023 09:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    03 października 2023

    6 ofert2 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: VERTIGO-OBIEKTY Sp. z o. o. (część 1); AMSA Sp. z o. o. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 328 730,40 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 11 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wyższy Urząd Górniczy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000332245

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Poniatowskiego 31

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-055

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zakupy@wug.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wug.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://portal.smartzp.pl/wug

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


nadzór górniczy

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przedmiotem zamówienia jest usługa kompleksowego utrzymania czystości na rzecz wyszczególnionych w Specyfikacji Warunków Zamówienia urzędów górniczych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e40d01b1-2bb0-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00425881

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-10-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00118444/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Usługa kompleksowego utrzymania czystości w Okregowym Urzędzie Górniczym w Gdańsku oraz w Warszawie, w podziale na części, z opcją

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00327005

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BAG/15/2023/TP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

253234,46 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługa kompleksowego utrzymania czystości obejmująca sprzątanie wnętrza obiektu na rzecz Okręgowego Urzędu Górniczego w Gdańsku, zlokalizowanego przy ul. Białej 1 w Gdańsku.

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90911200-8 - Usługi sprzątania budynków

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

90911300-9 - Usługi czyszczenia okien

4.5.5.)Wartość części

185461,05 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługa kompleksowego utrzymania czystości obejmująca sprzątanie wnętrza obiektu na rzecz Okręgowego Urzędu Górniczego w Warszawie, zlokalizowanego przy ul. Wilczej 46 w Warszawie.

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90911200-8 - Usługi sprzątania budynków

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

90911300-9 - Usługi czyszczenia okien

4.5.5.)Wartość części

126017,34 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

185090,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

243584,28 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

185090,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

VERTIGO-OBIEKTY Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5833438378

7.3.4)Miejscowość

Gdańsk

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-09-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

185090,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

36 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

143640,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

234728,28 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

143640,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

AMSA Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5242875791

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-09-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

143640,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

36 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

Sekcja 14

Informacje dodatkowe

Umowa w ramach części I i II została zawarta na okres maksymalnie 36 miesięcy, licząc od dnia 1 października 2023. r. do dnia 30 września 2026 r., który swym zakres obejmuje zamówienie podstawowe, tj. od dnia 1 października 2023 r. do dnia 30 września 2024 r oraz zamówienie objęte prawem opcji, tj. od dnia 1 października 2024 r. do dnia 30 września 2026 r.,

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90910000-9Usługi sprzątania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
553 800 zł
Próbka: 143 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 093 zł1 473 882 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 241 789 zł
Źródło próbki
CPV 90910000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 093 zł
Mediana
553 800 zł
Górny kwartyl
1 473 882 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wyższy Urząd Górniczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 328 730 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90910000-9 (Usługi sprzątania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: VERTIGO-OBIEKTY Sp. z o. o. (Gdańsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.