ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Przedmiotem zamówienia jest usługa kompleksowego utrzymania czystości na rzecz wyszczególnionych w Specyfikacji Warunków Zamówienia urzędów górniczych

Zamawiający Wyższy Urząd Górniczy (Katowice, Śląskie) prowadził postępowanie „Przedmiotem zamówienia jest usługa kompleksowego utrzymania czystości na rzecz…”. Termin składania ofert minął 4 sierpnia 2023, 09:30. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Wyższy Urząd GórniczyKatowice, Śląskieopublikowano 26 lipca 2023
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 554 360 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
4 sierpnia 2023, 09:30
Zakończone
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    26 lipca 2023

    Termin ofert: 4 sierpnia 2023 09:30
  2. Wynik: wybrano wykonawców

    03 października 2023

    6 ofert2 wykonawców
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest usługa kompleksowego utrzymania czystości na rzecz wyszczególnionych w Specyfikacji Warunków Zamówienia urzędów górniczych.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wyższy Urząd Górniczy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000332245

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Poniatowskiego 31

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-055

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zakupy@wug.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wug.gov.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

nadzór górniczy

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przedmiotem zamówienia jest usługa kompleksowego utrzymania czystości na rzecz wyszczególnionych w Specyfikacji Warunków Zamówienia urzędów górniczych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e40d01b1-2bb0-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00327005

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-07-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00118444/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Usługa kompleksowego utrzymania czystości w Okregowym Urzędzie Górniczym w Gdańsku oraz w Warszawie, w podziale na części, z opcją

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://portal.smartzp.pl/wug

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Postępowanie jest prowadzone w języku polskim.
W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między zamawiającym a wykonawcami, w szczególności składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zapewnionych przez system zapewniający obsługę procesu udzielania zamówień publicznych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, zwany dalej Systemem.
System jest dostępny pod adresem: https://portal.smartpzp.pl/wug

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Szczegółowe informacje zostały przedstawione w pkt XII i XIII Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Poniżej zostały przedstawione najważniejsze informacje:
z pkt XII:
(...) 4. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta w Systemie, ani logowania do Systemu.
5. Za pośrednictwem posiadanego w Systemie konta Użytkownika Zewnętrznego,
tj. użytkownika wykonawcy odbywa się komunikacja wykonawcy z zamawiającym
w postępowaniu, w szczególności: przekazywanie dokumentów, oświadczeń, informacji, pytań, wniosków w ramach postępowania.
6. Za pośrednictwem posiadanego w Systemie konta Jednostki zamawiającej oraz kont Użytkowników Wewnętrznych Jednostki zamawiającej odbywa się komunikacja zamawiającego z wykonawcą w postępowaniu, w szczególności: przekazywanie wezwań i zawiadomień, informacji, odpowiedzi na pytania w ramach postępowania.
(...)
konieczne jest posiadanie przez co najmniej jednego uprawnionego (do reprezentowania) Użytkownika Zewnętrznego wykonawcy kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub podpisu zaufanego lub podpisu osobistego służącego do autentykacji i podpisu.
13. Korzystanie z Systemu możliwe jest pod warunkiem spełnienia przez sprzęt, z którego korzystają użytkownicy wykonawcy, następujących minimalnych wymagań technicznych i specyfiki połączenia - posiadanie komputera o parametrach umożliwiających zainstalowanie następującego oprogramowania:
1) w zakresie podstawowych funkcjonalności – przegląd, pobieranie i załączanie dokumentów:
a) przeglądarka internetowa Mozilla Firefox ver. 65 i późniejsze, Google Chrome ver. 66 i późniejsze lub Opera w ver. 58 i późniejsze, Microsoft Edge ver 18
i późniejsze, Internet Explorer 11,
b) lista zalecanych przeglądarek internetowych: Google Chrome, Mozilla Firefox,Opera; zalecane jest używanie najnowszych wersji przeglądarek,
c) system operacyjny Windows 10 i późniejsze;
2) w zakresie składania podpisu kwalifikowanego:
a) zainstalowane środowisko Java w wersji min. 1.8 (jre),
b) w przypadku przeglądarek Opera, Chrome i Firefox należy doinstalować dodatek do przeglądarki Szafir SDK Web,
c) oprogramowania SzafirHost w systemie operacyjnym.
Instrukcja instalowania oprogramowania wskazanego w punktach a, b i c powyżej znajduje się w Systemie w zakładce E-learning.
14. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych i informacji przekazywanych przy ich użyciu zostały opisane w Regulaminie korzystania z usług Systemu (Regulamin Portalu e-Usług) dostępnym z poziomu modułu E-learning dla wszystkich użytkowników Systemu oraz podczas rejestracji konta wykonawcy dla wykonawców.
(...)
19. Maksymalny rozmiar pojedynczych plików przesyłanych za pośrednictwem Systemu wynosi 100 MB. Za pośrednictwem Systemu można przesłać wiele pojedynczych plików lub plik skompresowany do archiwum (ZIP) zawierający wiele pojedynczych plików.
20. Dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB
w formatach .png, .jpg, .jpeg, .gif, .doc, .docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .odt, .ods, .odp, .odf, .pdf, .zip, .rar, .7zip, .txt, .ath, .xml, .dwg, .xades, .tar, .7z, .eml, .msg.
21. Za datę przekazania i odbioru danych, w szczególności oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę zapisania pliku na serwerze Systemu. Aktualna data i godzina, zsynchronizowane z Głównym Urzędem Miar, wyświetlane są w prawym górnym rogu Systemu.
- z XIII SWZ:
(...) 5. Oferta powinna być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji wykonawcy określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej wykonawcy albo przez upełnomocnionego przedstawiciela wykonawcy.
(...)
Poprzez ofertę zamawiający rozumie formularz ofertowy stanowiący załącznik nr 9-b do SWZ.

3.7.)Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne

https://portal.smartzp.pl/wug

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zamawiający realizuje obowiązek informacyjny poprzez
umieszczenie w SWZ klauzuli informacyjnej stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Zamawiający realizuje obowiązek informacyjny poprzez
umieszczenie w SWZ klauzuli informacyjnej stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

BAG/15/2023/TP

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługa kompleksowego utrzymania czystości obejmująca sprzątanie wnętrza obiektu na rzecz Okręgowego Urzędu Górniczego w Gdańsku, zlokalizowanego przy ul. Białej 1 w Gdańsku.

4.2.6.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

90911200-8 - Usługi sprzątania budynków

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

90911300-9 - Usługi czyszczenia okien

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
a) zamówienie podstawowe (część gwarantowana), w ramach którego wykonawca będzie świadczył na rzecz zamawiającego usługę kompleksowego utrzymania czystości przez okres 12 miesięcy,
b) zamówienie objęte prawem opcji, w ramach którego wykonawca będzie świadczył na rzecz zamawiającego usługę kompleksowego utrzymania czystości przez okres kolejnych 24 miesięcy, następujących bezpośrednio po części gwarantowanej.
Warunkiem uruchomienia prawa opcji będzie złożenie przez zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w zakresie określonym przez zamawiającego w terminie 60 dni przed końcem aktualnego obowiązywania umowy.
Oświadczenie to może być składane przez zamawiającego wielokrotnie, na okres obejmujący co najmniej 12 miesięcy, z zachowaniem końcowego terminu realizacji zamówienia.
Zamawiający nie ma obowiązku skorzystania z prawa opcji. W przypadku nieskorzystania przez zamawiającego z prawa opcji, wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu.
Zamówienie objęte prawem opcji realizowane ma być na tych samych warunkach, co zamówienie realizowane w ramach zamówienia podstawowego. Tym samym, postanowienia dokumentacji postępowania mają zastosowanie do części gwarantowanej, jak i opcjonalnej.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

36 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Kryterium „cena” rozpatrywane będzie według zaoferowanej przez wykonawcę łącznej ceny brutto.
Punkty dla pozostałych ofert będą liczone wg wzoru:
C= (C1/C2) x 100% x 100
gdzie:
C – ilość punktów uzyskanych przez badaną ofertę,
C1 – cena brutto oferty z najniższą ceną spośród ofert nieodrzuconych/ niepodlegających odrzuceniu,
C2 – cena brutto oferty badanej.

Oferta z najniższą łączną ceną brutto uzyska 100 pkt.

Wyliczenie punktów w zakresie powyższego kryterium zostanie dokonane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku zgodnie z matematycznymi zasadami zaokrąglania.

Ocenie będzie podlegać zaoferowana przez wykonawcę łączna cena brutto za realizację zamówienia w ramach zamówienia podstawowego oraz zamówienia objętego prawem opcji.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługa kompleksowego utrzymania czystości obejmująca sprzątanie wnętrza obiektu na rzecz Okręgowego Urzędu Górniczego w Warszawie, zlokalizowanego przy ul. Wilczej 46 w Warszawie.

4.2.6.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

90911200-8 - Usługi sprzątania budynków

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

90911300-9 - Usługi czyszczenia okien

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
a) zamówienie podstawowe (część gwarantowana), w ramach którego wykonawca będzie świadczył na rzecz zamawiającego usługę kompleksowego utrzymania czystości przez okres 12 miesięcy,
b) zamówienie objęte prawem opcji, w ramach którego wykonawca będzie świadczył na rzecz zamawiającego usługę kompleksowego utrzymania czystości przez okres kolejnych 24 miesięcy, następujących bezpośrednio po części gwarantowanej.
Warunkiem uruchomienia prawa opcji będzie złożenie przez zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w zakresie określonym przez zamawiającego w terminie 60 dni przed końcem aktualnego obowiązywania umowy.
Oświadczenie to może być składane przez zamawiającego wielokrotnie, na okres obejmujący co najmniej 12 miesięcy, z zachowaniem końcowego terminu realizacji zamówienia.
Zamawiający nie ma obowiązku skorzystania z prawa opcji. W przypadku nieskorzystania przez zamawiającego z prawa opcji, wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu.
Zamówienie objęte prawem opcji realizowane ma być na tych samych warunkach, co zamówienie realizowane w ramach zamówienia podstawowego. Tym samym, postanowienia dokumentacji postępowania mają zastosowanie do części gwarantowanej, jak i opcjonalnej.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

36 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Kryterium „cena” rozpatrywane będzie według zaoferowanej przez wykonawcę łącznej ceny brutto.
Punkty dla pozostałych ofert będą liczone wg wzoru:
C= (C1/C2) x 100% x 100
gdzie:
C – ilość punktów uzyskanych przez badaną ofertę,
C1 – cena brutto oferty z najniższą ceną spośród ofert nieodrzuconych/ niepodlegających odrzuceniu,
C2 – cena brutto oferty badanej.

Oferta z najniższą łączną ceną brutto uzyska 100 pkt.

Wyliczenie punktów w zakresie powyższego kryterium zostanie dokonane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku zgodnie z matematycznymi zasadami zaokrąglania.

Ocenie będzie podlegać zaoferowana przez wykonawcę łączna cena brutto za realizację zamówienia w ramach zamówienia podstawowego oraz zamówienia objętego prawem opcji.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 3

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał należycie lub jest w trakcie wykonywania należycie:
a)Część I: co najmniej 2 zamówień obejmujących usługę utrzymania czystości w zakresie sprzątania wnętrza obiektów, przy jednoczesnym zastrzeżeniu, że każde z zamówień świadczone było/jest:
- dla jednego odbiorcy przez okres co najmniej jednego roku,
- w obrębie jednej lokalizacji,
- w obiektach użyteczności publicznej w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U.
z 2022 r. poz. 1225), z wyłączeniem obiektów takich jak: hale targowe, produkcyjne i magazynowe, dworce, obiekty widowiskowo-sportowe o powierzchni sprzątania wewnątrz obiektu min. 300 m².
b) Część II: co najmniej 2 zamówień obejmujących usługę utrzymania czystości
w zakresie sprzątania wnętrza obiektów, przy jednoczesnym zastrzeżeniu, że każde
z zamówień świadczone było/jest:
- dla jednego odbiorcy przez okres co najmniej jednego roku,
- w obrębie jednej lokalizacji,
- w obiektach użyteczności publicznej w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2022 r. poz. 1225), z wyłączeniem obiektów takich jak: hale targowe, produkcyjne i magazynowe, dworce, obiekty widowiskowo-sportowe, o powierzchni sprzątania wewnątrz obiektu min. 200 m².
c) W przypadku zamówienia trwającego (w trakcie wykonywania), zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli do upływu terminu składania ofert wykonawca świadczył usługę przez okres co najmniej jednego roku.
d) W przypadku składania ofert na dwie części wykonawca zobowiązany jest wykazać spełnienie ww. warunku dla każdej z części z osobna, tj. wykonawca nie może wykazywać się wykonaniem tego samego zamówienia w stosunku do więcej niż jednej części.
f) Zamawiający zastrzega, że w sytuacji składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz analogicznie w sytuacji, gdy wykonawca będzie polegał na zasobach innego podmiotu, na zasadach określonych w art. 118 ustawy, warunek o którym mowa powyżej, musi zostać spełniony w całości przez wykonawcę (jednego z wykonawców wspólnie składającego ofertę) lub podmiot, na którego zdolności w tym zakresie powołuje się wykonawca – brak możliwości tzw. sumowania zasobów w zakresie doświadczenia.
g) W przypadku, gdy wykonawca powołuje się na doświadczenie nabyte w ramach zamówienia zrealizowanego przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum), zamawiający nie dopuszcza, by wykonawca wykazywał doświadczenie grupy wykonawców, której był członkiem, jeżeli faktycznie i konkretnie nie wykonywał przedmiotu zamówienia.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie;
- art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp,
- art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, odnośnie orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,
- art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy Pzp,
- art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy, dotyczącej ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę aresztu,
- art. 109 ust. 1 pkt 3 ustawy, dotyczącej skazania za przestępstwo lub ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę aresztu,
sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem,
b) oświadczenia wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - sporządzone wg wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ,
c) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy złożonym na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania określonych w:
- art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp,
- art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
- art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp odnośnie do zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
- art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp,
- art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy Pzp, dotyczących ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę ograniczenia wolności lub karę grzywny,
- art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. c ustawy Pzp,
- art. 109 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, dotyczących ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę ograniczenia wolności lub karę grzywny,
- art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022,
sporządzone wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy. W przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy – sporządzony wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do SWZ

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

- /jeżeli dotyczy/ pełnomocnictwo lub inny dokument, z którego wynika prawo do podpisania oferty oraz innych dokumentów składanych wraz z ofertą, o ile uprawnienie do reprezentacji nie wynika z dokumentów, które zamawiający może uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, a wykonawca wskazał to wraz ze złożeniem oferty.
Powyższe odnosi się również do podmiotu udostepniającego zasoby.
- /jeżeli dotyczy/ oświadczenie podmiotu o oddaniu wykonawcy swoich zasobów w zakresie potencjału technicznego lub zawodowego, o którym mowa w pkt X.3 SWZ,
- /jeżeli dotyczy/ dokumenty stwierdzające ustanowienie przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienie, pełnomocnika do reprezentowaniu ich do udziału w przedmiotowym postępowaniu, o którym mowa w pkt XI.1 SWZ,
- /jeżeli dotyczy/ oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy, w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w pkt XI.2 SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo powinno być załączone do oferty.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika zakres usługi świadczonej przez poszczególnych wykonawców, sporządzone wg wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ.
3. Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak wykonawcy składający ofertę wspólną.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Szczegółowe warunki, na których zawarte zostaną umowy w sprawie zamówienia publicznego określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 10 a-b (w zależności od części zamówienia).
2. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy Pzp oraz w zakresie wskazanym w projektowanych postanowieniach umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2023-08-04 09:30

8.2.)Miejsce składania ofert

https://portal.smartzp.pl/wug

8.3.)Termin otwarcia ofert

2023-08-04 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90910000-9Usługi sprzątania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
554 360 zł
Próbka: 144 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
226 398 zł1 461 462 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 235 063 zł
Źródło próbki
CPV 90910000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
226 398 zł
Mediana
554 360 zł
Górny kwartyl
1 461 462 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 04.08.2023, 09:30. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Wyższy Urząd Górniczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90910000-9 (Usługi sprzątania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.