Roboty budowlane związane z utrzymaniem cieków na terenie Zarządu Zlewni w Krośnie - Cz. 2
Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (Warszawa, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Roboty budowlane związane z utrzymaniem cieków na terenie Zarządu Zlewni w Krośnie - Cz. 2”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 812 825 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=12676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
9 wpisów- Wynik: częściowo rozstrzygnięty
12 lipca 2023
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
13 lipca 2023
2 oferty3 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
26 lipca 2023
4 oferty2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
01 sierpnia 2023
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
13 września 2023
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
13 września 2023
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
26 września 2023
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
26 września 2023
- Wykonanie umowy
02 października 2023
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 368302575 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Żelazna 59a |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Warszawa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 00-848 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL911 - Miasto Warszawa |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | rzeszow@wody.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.wody.gov.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inny zamawiający
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-dc695fff-f887-11ed-9355-06954b8c6cb9 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2023/BZP 00413914 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2023-09-26 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00233361 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Roboty budowlane związane z utrzymaniem cieków na terenie Zarządu Zlewni w Krośnie - Cz. 2 |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia "Zabezpieczenie prawej skarpy zbiornika Grodzisko Górne w km 10+717 - 10+902 w ramach realizacji zaleceń OTKZ w m. Grodzisko Górne gm. Grodzisko Dolne" jest m. in.: ręczne formowanie nasypów z ziemi, wykonanie opasek z faszyny, wzmocnienie podłoża gruntów geosiatkami i geowłókninami, wykonanie opaski z faszyny leśnej; |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-07-12 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 40 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Leżajsku |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8161069840 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Leżajsk |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 37-300 |
| 4.3.6.) | Województwo | podkarpackie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 142616,04 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00311636/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2023-09-08 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Wykonawca na etapie realizacji zadania w celu wykonania opaski faszynowej, jak również umocnienia skarpy winien był obniżyć poziom wody o około 40 cm, poprzez demontaż drewnianych szandorów na jazie. Temperatura jaka utrzymywała się od 20 lipca do 14 sierpnia, powyżej 25 st C mogła spowodować przy obniżeniu piętrzenia wystąpienie przyduchy ryb bytujących w zbiorniku. W związku z powyższym po dokonanej wizji w terenie w dniu 24.07.2023 r. ustalono, iż poziom wody nie może zostać obniżony do czasu ustąpienia niekorzystnych warunków dla bytowania ryb. Spowodowało to wydłużenie terminu realizacji zadania. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | "§ 2 |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 142616,04 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.