ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Poprawa warunków jakości edukacji i sportu w szkołach gminy Kowale Oleckie

Zamawiający Gmina Kowale Oleckie (Kowale Oleckie, Warmińsko-Mazurskie) prowadził postępowanie „Poprawa warunków jakości edukacji i sportu w szkołach gminy Kowale Oleckie”. Termin składania ofert minął 6 września 2023, 10:00. Wadium: 2000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Kowale OleckieKowale Oleckie, Warmińsko-Mazurskieopublikowano 25 sierpnia 2023
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 219 767 zł
Wadium
2000 zł
Termin składania ofert
6 września 2023, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gwarancja40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest poprawa warunków jakości edukacji i sportu w szkołach gminy Kowale Oleckie poprzez dostawę pomocy dydaktycznych, naukowych i komputerów przenośnych (CPV: 39162100-6, 39162000-5, 30213100-6).

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Gwarancja 40%.

  • 3

    ZakresZamówienie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  • 4

    RyzykoWadium: 2 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kowale Oleckie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790671254

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościuszki

1.5.2.)Miejscowość

Kowale Oleckie

1.5.3.)Kod pocztowy

19-420

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL623 - Ełcki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@kowaleoleckie.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://kowaleoleckie.eu/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Poprawa warunków jakości edukacji i sportu w szkołach gminy Kowale Oleckie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5f1652a8-4335-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00368381

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00059238/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Poprawa warunków jakości edukacji i sportu w szkołach gminy Kowale Oleckie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://kowaleoleckie.logintrade.net/

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert w postępowaniu, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy Przetargowej: https://kowaleoleckie.logintrade.net/.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymagania techniczne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy użyciu Platformy Przetargowej Gminy Kowale Oleckie:
Dopuszczalne przeglądarki internetowe:
• Internet Explorer 8, Internet Explorer 9, Internet Explorer 10, Internet Explorer 11,
• Google Chrome 31
• Mozilla Firefox 26
• Opera 18
Pozostałe wymagania techniczne:
• dostęp do sieci Internet
• obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest - ajax
• włączona obsługa JavaScript
• zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s
• zainstalowany Acrobat Reader
• zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java - Java SE Runtime Environment 6 Update 24 lub nowszy
W przypadku wymagania podpisu elektronicznego dopuszczalne są przeglądarki internetowe:
• dla Windows Vista: Internet Explorer 8, Internet Explorer 9
• dla Windows 7: Internet Explorer 9, Internet Explorer 11
• dla Windows 8: Internet Explorer 11
• dla Windows 10: Internet Explorer 11
Wspierane są rozwiązania dostarczane przez firmy:
• Polskie Centrum Certyfikacji Elektronicznej Sigillum Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.
• Centrum Obsługi Podpisu Elektronicznego Szafir Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.
• Powszechne Centrum Certyfikacji Certum firmy Asseco Data Systems S.A.
• Kwalifikowane Centrum certyfikacji Kluczy CenCert firmy Safe Technologies S.A.
Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy zakupowej nie powinien przekraczać 150 MB.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
a) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Kowale Oleckie, 19-420 Kowale Oleckie, ul. Kościuszki 44: tel.: 87 523 82 79: e-mail: gmina@kowaleoleckie.eu;
b) Inspektorem ochrony danych osobowych w Urzędzie Gminy w Kowalach Oleckich jest Pan Zygmunt Karbowski; tel.: 87 523 82 79 ; e-mail: iodokarbowski@gmail.com
c) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postepowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, o którym mowa w rozdziale 3;
d) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy;
e) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
f) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencja niepodania określonych danych wynikają z ustawy;
g) w odniesieniu do Pani/pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO;
h) posiada Pani/Pan:
• na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu dodanych osobowych Pani/Pana dotyczących;
• na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
• na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego;
• prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
i) nie przysługuje Pani/Panu:
• w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
• prawo do przenoszenia danych osobowych, o których mowa w art. 20 RODO;
• na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Skorzystanie przez osobę, której dane osobowe dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia, o którym mowa w art. 16 rozporządzenia 2016/679, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą.
Zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania, o którym mowa w art. 18 ust. 1 rozporządzenia 2016/679, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego postępowania.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

IGKm.271.11.2023.mk

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa wyposażenia i pomocy dydaktycznych do szkoły podstawowej w Kowalach Oleckich, w szczególności:
a) wyposażenie sali gimnastycznej,
b) wyposażenie pracowni logopedycznej,
c) wyposażenie pracowni językowej,
d) wyposażenie w sprzęt specjalistyczny i pomoce dydaktyczne do wspomagania rozwoju uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, uczniów niepełnosprawnych, uczniów szczególnie uzdolnionych oraz uczniów z problemami w przyswajaniu wiedzy.

4.2.6.)Główny kod CPV

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

39162000-5 - Pomoce naukowe

30213100-6 - Komputery przenośne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty w ramach każdej z części Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny ofert:
cena: 60 %,
okres gwarancji: 40 %.
Kryterium cena (C)
Do oceny poszczególnych ofert w zakresie kryterium cena zostanie zastosowana metoda polegająca na porównaniu ceny badanej oferty z najtańszą spośród cen przedstawionych przez tych Wykonawców, których oferty zostały dopuszczone do oceny i spełniają warunki określone w SWZ. Jako cenę oferty przyjmuje się wartość brutto podaną w formularzu ofertowym.
Punkty będą liczone według wzoru:
C=Cn/Cb x 60 (waga kryterium)
gdzie:
C – liczba punktów w ramach kryterium ceny (obliczana do dwóch miejsc po przecinku),
Cn – najniższa cena oferowana brutto spośród ocenianych ofert,
Cb – cena brutto oferty ocenianej.
Maksymalna liczba punktów w tym kryterium wynosi 60.
Kryterium okres gwarancji (G)
Sposób obliczania punktów dla kryterium „Okres udzielonej gwarancji”.
Maksymalna liczba punktów możliwa do przydzielenia w toku oceny w obrębie danego
kryterium wynosi 40 pkt.
Wyliczenie wartości punktowej dla kryterium okres gwarancji obliczone zostanie według
poniższej zasady:
 Okres gwarancji minimum 12 miesiące – Dostawca otrzyma 0 pkt.
 za wydłużenie okresu gwarancji o 6 miesięcy – Dostawca otrzyma 20 pkt
 za wydłużenie okresu gwarancji o 12 miesięcy – Dostawca otrzyma 40 pkt
 Wymagany minimalny okres gwarancji wynosi 12 miesiące.
 W przypadku gdy Dostawca, zaoferuje okres gwarancji krótszy niż 12 miesiące
oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp jako
oferta, której treść nie odpowiada treści SWZ.
 Brak wskazania w ofercie w formularzu ofertowym okresu gwarancji będzie
równoznaczne z zaoferowaniem przez Dostawcę okresu gwarancji na 12
miesiące i oferta otrzyma w tym kryterium 0 punktów.
 Jeżeli Dostawca zaproponuje okres gwarancji dłuższy niż 24 miesiące, oferta
otrzyma w tym kryterium 40 punktów.
Ocena w tym kryterium jest dokonywana w oparciu o oświadczenie Wykonawcy złożone w Formularzu ofertowym (Załącznik Nr 1 do SWZ)
Łączna liczba punktów dla badanej oferty będzie liczona wg następującego wzoru:
O = C + G
gdzie:
O – łączna suma punktów badanej oferty.
Wykonawca, który uzyska najwyższą łączną liczbę punktów i będzie spełniał wszystkie warunki określone w SWZ oraz ustawie pzp zostanie wybrany do realizacji zamówienia.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa wyposażenia i pomocy dydaktycznych do szkoły podstawowej w Sokółkach, w szczególności:
a) wyposażenie sali gimnastycznej,
b) wyposażenie pracowni językowej,
c) wyposażenie w sprzęt specjalistyczny i pomoce dydaktyczne do wspomagania rozwoju uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, uczniów niepełnosprawnych, uczniów szczególnie uzdolnionych oraz uczniów z problemami w przyswajaniu wiedzy.

4.2.6.)Główny kod CPV

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

39162000-5 - Pomoce naukowe

30213100-6 - Komputery przenośne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty w ramach każdej z części Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny ofert:
cena: 60 %,
okres gwarancji: 40 %.
Kryterium cena (C)
Do oceny poszczególnych ofert w zakresie kryterium cena zostanie zastosowana metoda polegająca na porównaniu ceny badanej oferty z najtańszą spośród cen przedstawionych przez tych Wykonawców, których oferty zostały dopuszczone do oceny i spełniają warunki określone w SWZ. Jako cenę oferty przyjmuje się wartość brutto podaną w formularzu ofertowym.
Punkty będą liczone według wzoru:
C=Cn/Cb x 60 (waga kryterium)
gdzie:
C – liczba punktów w ramach kryterium ceny (obliczana do dwóch miejsc po przecinku),
Cn – najniższa cena oferowana brutto spośród ocenianych ofert,
Cb – cena brutto oferty ocenianej.
Maksymalna liczba punktów w tym kryterium wynosi 60.
Kryterium okres gwarancji (G)
Sposób obliczania punktów dla kryterium „Okres udzielonej gwarancji”.
Maksymalna liczba punktów możliwa do przydzielenia w toku oceny w obrębie danego
kryterium wynosi 40 pkt.
Wyliczenie wartości punktowej dla kryterium okres gwarancji obliczone zostanie według
poniższej zasady:
 Okres gwarancji minimum 12 miesiące – Dostawca otrzyma 0 pkt.
 za wydłużenie okresu gwarancji o 6 miesięcy – Dostawca otrzyma 20 pkt
 za wydłużenie okresu gwarancji o 12 miesięcy – Dostawca otrzyma 40 pkt
 Wymagany minimalny okres gwarancji wynosi 12 miesiące.
 W przypadku gdy Dostawca, zaoferuje okres gwarancji krótszy niż 12 miesiące
oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp jako
oferta, której treść nie odpowiada treści SWZ.
 Brak wskazania w ofercie w formularzu ofertowym okresu gwarancji będzie
równoznaczne z zaoferowaniem przez Dostawcę okresu gwarancji na 12
miesiące i oferta otrzyma w tym kryterium 0 punktów.
 Jeżeli Dostawca zaproponuje okres gwarancji dłuższy niż 24 miesiące, oferta
otrzyma w tym kryterium 40 punktów.
Ocena w tym kryterium jest dokonywana w oparciu o oświadczenie Wykonawcy złożone w Formularzu ofertowym (Załącznik Nr 1 do SWZ)
Łączna liczba punktów dla badanej oferty będzie liczona wg następującego wzoru:
O = C + G
gdzie:
O – łączna suma punktów badanej oferty.
Wykonawca, który uzyska najwyższą łączną liczbę punktów i będzie spełniał wszystkie warunki określone w SWZ oraz ustawie pzp zostanie wybrany do realizacji zamówienia.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Wykonawca, którego oferta zostanie z uznana za najkorzystniejszą, zostanie wezwany przez Zamawiającego do dostarczenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, następujących podmiotowych środków dowodowych:
- oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 2 000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych 00/100);
Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2.
Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) gwarancjach bankowych;
c) gwarancjach ubezpieczeniowych;
d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2020 r. poz. 299).
Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto w Banku. Spółdzielczego w Olecku nr rachunku: 68 9339 0006 0030 0300 0257 0014 z dopiskiem "Wadium-nr postępowania(...................).
UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi spełniać co najmniej poniższe wymagania:
a) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w p.z.p., bez potwierdzania tych okoliczności;
b) z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium;
c) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie;
d) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert);
e) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania;
f) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest Zamawiający;
g) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 p.z.p.), Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum);
h) musi zostać złożone w postaci elektronicznej przez wystawcę poręczenia lub gwarancji.
Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 p.z.p. zostanie odrzucona.
Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa p.z.p.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie o braku podstaw wykluczenia z postępowania składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, zaś oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu składają wykonawcy potwierdzający spełnianie tych warunków. Oświadczenie to potwierdza spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
Dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
W przypadku, o którym mowa w art. 117 ust. 2 i 3 ustawy Pzp, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 p.z.p. oraz wskazanym w projektowanych postanowieniach umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2023-09-06 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://kowaleoleckie.logintrade.net/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2023-09-06 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2023-10-05

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Zamawiający wymaga od Wykonawców przeprowadzenia przed złożeniem oferty wizji lokalnej, o której mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp. Obowiązkowa wizja lokalna dotyczy części 1 i 2 niniejszego postepowania.
UWAGA !!! Niedokonanie wizji, jeśli zamawiający jej wymagał, skutkuje odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18).
Potwierdzenie przeprowadzenia wizji lokalnej w formie protokołu podpisanego przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego złożone wraz z ofertą wymagane jest dla potwierdzenia spełnienia warunku przeprowadzenia wizji lokalnej.
Zamawiający informuje, że termin wizji lokalnej należy ustalić z P. Małgorzatą Jankowską -Inspektorem UG w Kowalach Oleckich (tel.: (87)737 75 49). W czasie wizji lokalnej zostaną udostępnione sale dydaktyczne, w których będą prowadzone prace objęte niniejszym zamówieniem celem sprawdzenia warunków placu budowy oraz warunków związanych z wykonaniem prac będących przedmiotem niniejszego postępowania oraz celem uzyskania jakichkolwiek dodatkowych informacji koniecznych i przydatnych do wyceny oferty.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39162100-6Pomoce dydaktyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
219 767 zł
Próbka: 37 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
82 835 zł354 999 zł
Rozstęp międzykwartylowy
272 164 zł
Źródło próbki
CPV 39162100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
82 835 zł
Mediana
219 767 zł
Górny kwartyl
354 999 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 06.09.2023, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Kowale Oleckie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kowale Oleckie.
Tak. Wadium określono na 2000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39162100-6 (Pomoce dydaktyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.