„BUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ ORAZ STACJI PODNOSZENIA CIŚNIENIA W M. MRĄGOWO, POPOWO SALĘCKIE, SZESTNO, WYSZEMBORK ORAZ LASOWIEC W GMINIE MRĄGOWO”realizowanego ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład
Zamawiający Gmina Mrągowo (Mrągowo, Warmińsko-Mazurskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „BUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ ORAZ STACJI PODNOSZENIA CIŚNIENIA W M. MRĄGOWO, POPOWO…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 132 327 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2890, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,3 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
08 lutego 2022
Termin ofert: 1 marca 2022 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
05 kwietnia 2023
4 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
31 lipca 2023
1 wykonawca
Kluczowe informacje o wykonaniu umowy
- 1
ZakresWybrano ofertę firmy ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SP. Z O.O. OS.MAZURSKIE 1 A , 11-700 MRĄGOWO (MRĄGOWO).
- 2
ZakresSzacunkowa wartość zamówienia wynosi 7 376 453,42 zł.
- 3
ZakresPrace obejmują budowę sieci wodociągowej o różnych średnicach (PE 90mm, PE 125mm, PE 225mm), w tym odcinki wykonywane metodą przecisku.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA MRĄGOWO |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 510742764 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Królewiecka 60 A |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Mrągowo |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 11-700 |
| 1.4.4.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL622 - Olsztyński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 89/7412924 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 89/7412924 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | poczta@gminamragowo.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://bip.gminamragowo.net |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-cff89875-88b0-11ec-9bc1-c2db95d08897 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2023/BZP 00333198 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2023-07-31 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00049941/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „BUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ ORAZ STACJI PODNOSZENIA CIŚNIENIA W M. MRĄGOWO, POPOWO SALĘCKIE, SZESTNO, WYSZEMBORK ORAZ LASOWIEC W GMINIE MRĄGOWO”realizowanego ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | ETAP I |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2022-03-30 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 21 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SP. Z O.O. OS.MAZURSKIE 1 A , 11-700 MRĄGOWO |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7421375296 |
| 4.3.3.) | Ulica | OS.MAZURSKIE 1 A , |
| 4.3.4.) | Miejscowość | MRĄGOWO |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 11-700 |
| 4.3.6.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 7376453,42 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00165970/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2023-07-13 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność zmiany spowodowana okolicznościami, których zamawiający działając z należytą ostrożnością nie mógł przewidzieć tj. konieczności zmiany przebiegu sieci, zmiany technologii oraz wprowadzenia robót dodatkowych - wartość wzrostu o 22.024,97 zł tj. mniej niż 15 % wartości zamówienia. Zmiany nie spowodowały zmiany ogólnego charakteru budowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | -brak zgody właściciela działki 52/2 obręb Popowo Salęckie konieczność zejścia z robotami wodociągowymi z działki i wykonanie tego odcinka przeciskiem sterowanym w drogach ; |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 22024,97 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 7398478,39 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.