Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
7 376 453 zł
Umowa zawarta
30 marca 2023
Okres realizacji
21 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 7 376 453 zł – 13 789 658 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„BUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ ORAZ STACJI PODNOSZENIA CIŚNIENIA W M. MRĄGOWO, POPOWO SALĘCKIE, SZESTNO, WYSZEMBORK ORAZ LASOWIEC W GMINIE MRĄGOWO”realizowanego ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład

Zamawiający Gmina Mrągowo (Mrągowo, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „BUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ ORAZ STACJI PODNOSZENIA CIŚNIENIA W M. MRĄGOWO, POPOWO…”, wybierając ofertę wykonawcy ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SP. Z O.O. OS.MAZURSKIE 1 A , 11-700 MRĄGOWO. Wartość umowy: 7 376 453 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina MrągowoMrągowo, Warmińsko-Mazurskie (powiat Mrągowski →)opublikowano 5 kwietnia 2023
Wartość umowy
7 376 453 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SP. Z O.O. OS.MAZURSKIE 1 A , 11-700 MRĄGOWO (MRĄGOWO), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 7 376 453,42 zł (umowę zawarto 30 marca 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 7 376 453,42 zł do 13 789 658,34 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 21 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MRĄGOWO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510742764

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Królewiecka 60 A

1.5.2.)Miejscowość

Mrągowo

1.5.3.)Kod pocztowy

11-700

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.7.)Numer telefonu

89/7412924

1.5.8.)Numer faksu

89/7412924

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

poczta@gminamragowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.gminamragowo.net

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/mragowo

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„BUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ ORAZ STACJI PODNOSZENIA CIŚNIENIA W M. MRĄGOWO, POPOWO SALĘCKIE, SZESTNO, WYSZEMBORK ORAZ LASOWIEC W GMINIE MRĄGOWO”realizowanego ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cff89875-88b0-11ec-9bc1-c2db95d08897

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00165970

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-04-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00024083/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 BUDOWA WODOCIĄGU POPOWO SALĘCKIE -SZESTNO-WYSZEMBORK

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00049941/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Znak:IPP.271.04.2022 RZP: I.03.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

5997116,60 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

ETAP I
–BUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ MRĄGOWO-POPOWO SALĘCKIE-SZESTNO
(od działki nr 238/2 obręb 2 m. Mrągowo do dz. nr 184/7 obręb Szestno, gmina Mrągowo)

-sieć wodociągowa PE 90mm L=20m
-sieć wodociągowa PE125mm L=1108m
w tym: przeciski SDR 11RC 125mm L=42m
w rurach przeciskowych SDR 11 RC 225mm L=40m
w wykopach SDR 17RC 125mm L=1026m
-sieć wodociągowa PE 225mm L=7499m
w tym: SDR 17 RC 225 w wykopach L=6642m
w rurach przeciskowych SDR 11 RC 355 L=200m
przeciski jednorurowe SDR 11 RC 225 L=657m
-przyłącza wodociągowe PE 40mm L=80m/6szt.
-stacja podnoszenia ciśnienia-zbiornikowa (na dz. nr 184/7 obręb Szestno) - kpl.1

Zakończony odbiorem częściowym budowy, celem zgłoszenia do użytkowania do Powiatowego Nadzoru Budowlanego.


ETAP II
–BUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ SZESTNO-WYSZEMBORK
(od dz. nr 121/29 obręb Szestno do dz. nr 65/2 obręb Wyszembork, gm. Mrągowo)

-sieć wodociągowa PE 180mm L=4994m
w tym: PE 100 SDR 11 RC 180mm w wykopie L= 2706 m
PE 100 SDR 17 RC 180mm w wykopie L=1588m
Przeciski jednorurowe PE 100SDR 11 RC 180 L=402m
W rurze przeciskowej RD 315mm L=298m
-sieć wodociągowa PE 100 SDR 17RC 160 L=17m
-stacja podnoszenia ciśnienia-kontenerowa (dz. nr 121/29 obręb Szestno)- kpl. 1

-BUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ LASOWIEC
(dz. nr 353/11, 353/153, 353/237 obręb Polska Wieś)
-sieć wodociągowa PE 110mm L=775 m
w tym: PE 100 SDR 17 RC 110mm w wykopie L=593m
przeciski jednorurowe PEHD SDR 11 PE 110 L=182m
-sieć wodociągowa PE 160 mm L=66 m
-sieć wodociągowa PE 110 mm L=4 m
-stacja podnoszenia ciśnienia (na dz. nr 44/11 obręb 010 Miasto Mrągowo) -1kpl
UWAGA! Zamówienie nie obejmuje budowy przyłączy w m. Lasowiec.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

7376453,42 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

13789658,34 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

7376453,42 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SP. Z O.O. OS.MAZURSKIE 1 A , 11-700 MRĄGOWO

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7421375296

7.3.3)Ulica

OS.MAZURSKIE 1 A ,

7.3.4)Miejscowość

MRĄGOWO

7.3.5)Kod pocztowy

11-700

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-03-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

7376453,42 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

21 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 132 327 zł
Próbka: 76 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
364 807 zł3 215 297 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 850 490 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
364 807 zł
Mediana
1 132 327 zł
Górny kwartyl
3 215 297 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Mrągowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mrągowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 7 376 453 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SP. Z O.O. OS.MAZURSKIE 1 A , 11-700 MRĄGOWO (MRĄGOWO). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.