Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dowóz dzieci do placówek oświatowych wraz z opiekunem na terenie Gminy Lubomierz w roku szkolnym 2022/2023 do 23.06.2023r. na podstawie zakupu biletów miesięcznych.

Zamawiający Gmina Lubomierz (Lubomierz, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dowóz dzieci do placówek oświatowych wraz z opiekunem na terenie Gminy Lubomierz w roku…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina LubomierzLubomierz, Dolnośląskie (powiat Lwówecki →)opublikowano 11 lipca 2023
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 382 869 zł
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA LUBOMIERZ

1.2.)Oddział zamawiającego

Referat Techniczny

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821658

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

pl. Wolności 1

1.4.2.)Miejscowość

Lubomierz

1.4.3.)Kod pocztowy

59-623

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.4.7.)Numer telefonu

75 7833160

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ugim@lubomierz.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.lubomierz.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-547f1bf5-00f4-11ed-8000-d680d39e541a

2.2.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00300832

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2023-07-11

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2022/BZP 00247834/01

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Dowóz dzieci do placówek oświatowych wraz z opiekunem na terenie Gminy Lubomierz w roku szkolnym 2022/2023 do 23.06.2023r. na podstawie zakupu biletów miesięcznych.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na realizacji zadania pod nazwą

„Dowóz dzieci do placówek oświatowych wraz z opiekunem na terenie Gminy Lubomierz w roku szkolnym 2022/2023 na podstawie zakupu biletów miesięcznych” 2. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi transportowej, polegającej na przewozie (dowozie i odwozie) dzieci i młodzieży do placówek oświatowych na terenie Gminy Lubomierz w roku szkolnym 2022/2023 do dnia 23.06.2023r. Zamawiający zastrzega sobie możliwość dysponowania autokarami w razie zmiany planów rozkładu jazdy (dowozów). Wszelkie uzgodnienia organizacyjne dotyczące przywozu i odwozu dzieci, młodzieży oraz harmonogram kursów ustalone będą po zatwierdzeniu planu zajęć przez dyrektorów szkół. Przewóz dzieci i ich opiekunów będzie się odbywał we wszystkie dni prowadzenia zajęć dydaktycznych z wyłączeniem wszystkich dni wolnych od nauki w roku szkolnym 2022/2023. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje dowozy i odwozy miesięczne, wg harmonogramu kursów dla niżej wymienionej liczby uczniów 1) w roku 2022/2023: - na trasie długości 4- 6 km – 89 uczniów, - na trasie długości 7-9 km – 47 uczniów, - na trasie długości 10- 12 km –42 uczniów, - na trasie długości 13-15 km – 18 uczniów. Wg następujących tras: a) Dowóz dzieci i młodzieży do placówek oświatowych: Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lubomierz Według tras: 1) Pasiecznik – Janice – Zalesie –Wojciechów – Milęcice - Lubomierz 2) Chmieleń - Lubomierz 3) Pokrzywnik – Maciejowiec – Wojciechów - Lubomierz 4) Oleszna Podgórska - Lubomierz 5) Radoniów – Lubomierz 6) Oleszna Podgórska - Lubomierz b) Dowóz dzieci i młodzieży do placówki oświatowej: Szkoły Podstawowej w Pławnej Według tras: 1) Wojciechów- Golejów – Pławna Dolna – Pławna (szkoła) 2) Lubomierz - Pławna Górna – Pławna (szkoła) 4. Liczba uczniów o której mowa w punkcie 3 jest ilością szacowaną na potrzeby określenia wartości zamówienia. Zamawiający informuje, że podstawą do rozliczenia będzie wartość jednostkowa brutto biletu miesięcznego. Zamawiający informuje, że ilość osób na poszczególnych długościach tras będzie się wahać w zależności od ilości osób korzystających z dojazdów w następujący sposób: - na trasie długości 4- 6 km – 84-95 ilości uczniów (planowanych 89 uczniów), - na trasie długości 7-9 km – 42-52 ilości uczniów (planowanych 47 uczniów), - na trasie długości 10- 12 km – 37-47 ilości uczniów (planowanych 42 uczniów), - na trasie długości 13-15 km – 15-21 ilości uczniów (planowanych 18 uczniów). 5. Szczegóły organizacji tras dowozu dzieci Docelowy rozkład jazdy zostanie ustalony w terminie do 22 sierpnia 2022r. na rok szkolny 2022/2023 do 23.06.2023r. (godziny przyjazdu i odjazdu z poszczególnych przystanków na wyznaczonej trasie). Zamawiający ma możliwość zmiany przebiegu trasy, przystanków, liczby dzieci, zmiany docelowej szkoły lub placówki oświatowej. Ponadto Zamawiający w trakcie roku szkolnego może żądać zmiany rozkładu jazdy, jeśli będzie to podyktowane zmianami w organizacji placówek oświatowych (m.in. skrócenie zajęć lekcyjnych, wprowadzenie dodatkowych zajęć, organizacja zajęć w sobotę w zamian za inny dzień tygodnia). O planowanych zmianach Zamawiający poinformuje Wykonawcę z, co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem. Zmiany rozkładu jazdy nie będą wpływały na całkowitą cenę przewozu przedmiotu zamówienia. 6. Dodatkowe informacje 6.1.Wykonanie przedmiotu zamówienia musi być realizowane poprzez świadczenie usług o odpowiednim standardzie, odpowiednimi środkami transportu zapewniającymi bezpieczeństwo przejazdu uczniów, 6.2. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odpowiedniej liczby pojazdów do realizacji zadania zgodnie z określonymi trasami i czasem dowozu, zapewniając odpowiednią ilość miejsc siedzących przewożonym uczniom i ich opiekunom do placówek oświatowych, 6.3. Wykonawca zapewnienia opiekę nad dowożonymi uczniami (zatrudnienie opiekunów), 6.4. W przypadku awarii Wykonawca zapewnia pojazd zastępczy. Zapewnienie pojazdu zastępczego pozostaje bez wpływu na końcowe wynagrodzenie Wykonawcy za realizację zamówienia. Jednakże pojazd zastępczy musi odpowiadać standardowi pojazdów/autobusów wskazanych w rozdz. VII SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

3.10.)Dodatkowy kod CPV

34980000-0 - Bilety przewozowe

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2022-08-09

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2023-06-23

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

PKS “TOUR” Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6112320859

4.3.3.)Ulica

ul Obrońców Pokoju 1 B

4.3.4.)Miejscowość

Jelenia Góra

4.3.5.)Kod pocztowy

58-500

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

372400,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE

2022/BZP 00333801/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2023-06-23

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

382660,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

umowa dopuszczała zmniejszenie lub zwiększenie ilości biletów

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lubomierz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubomierz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.