Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dowóz uczniów do szkół podstawowych w Dąbrowie, Grabówce, Świeciechowie Dużym, Opoce Dużej i Annopolu.

Zamawiający Gmina Annopol (Annopol, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dowóz uczniów do szkół podstawowych w Dąbrowie, Grabówce, Świeciechowie Dużym, Opoce…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina AnnopolAnnopol, Lubelskie (powiat Kraśnicki →)opublikowano 30 czerwca 2023
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 274 788 zł
Konkurencyjność
~2,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA ANNOPOL

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409620

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Rynek 1

1.4.2.)Miejscowość

Annopol

1.4.3.)Kod pocztowy

23-235

1.4.4.)Województwo

lubelskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.4.7.)Numer telefonu

+48 15 861 30 63

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@annopol.eurzad.eu

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.annopol.info

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-64de3eb7-0f20-11ed-8000-d680d39e541a

2.2.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00282929

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2023-06-30

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2022/BZP 00321833/01

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Dowóz uczniów do szkół podstawowych w Dąbrowie, Grabówce, Świeciechowie Dużym, Opoce Dużej i Annopolu.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dowożenie i odwożenie uczniów do szkół podstawowych w Dąbrowie, Grabówce, Opoce Dużej, Świeciechowie Dużym i Annopolu, w roku szkolnym 2022/2023.
3.3.1. Dowożonych będzie ok. 200 uczniów.
3.3.2. Wykonawca będzie realizował dowóz autobusami (minimum dwa), liczącym minimum 39 miejsc siedzących każdy. Pojazdy przeznaczone do realizacji zamówienia nie mogą być starsze niż 20 lat.
3.3.3. Pojazdy, którymi Wykonawca będzie wykonywał zamówienie muszą być sprawne przez cały okres wykonywania zamówienia i gwarantować maksimum bezpieczeństwa przewożonych uczniów zgodnie z obowiązującymi przepisami technicznymi i normami dotyczącymi transportu zbiorowego osób, posiadać sprawny system ogrzewania (w okresie jesienno-zimowym temperatura w autobusie nie może być niższa niż 16 stopni C), powinny być ubezpieczone w zakresie OC, NW przez cały okres wykonywania zamówienia. Pojazdy muszą posiadać miejsca siedzące dla wszystkich przewożonych uczniów. Autobusy posiadać muszą zgodne z obowiązującymi przepisami oznakowanie dla przewozu dzieci i młodzieży oraz sprawną automatykę wszystkich drzwi pojazdu uruchamianą ze stanowiska kierowcy. Zamawiający ma prawo do kontroli pojazdów oraz wszystkich spraw związanych z usługą.
3.3.4. Dowóz uczniów będzie realizowany w okresie od dnia 1 września 2022 roku do końca zajęć szkolnych, z wyłączeniem dni wolnych od zajęć.
3.3.5. Usługa dowożenia będzie realizowana na podstawie harmonogramu sporządzonego przez Referat ds. Obsługi Oświaty.
3.3.6. Szacunkowa ilość kilometrów:
− miesięcznie: 4200 km,
− łącznie w roku szkolnym 2022/2023: 37 800 km.
3.3.7. Określona przez Zamawiającego ilość kilometrów jest wielkością szacunkową. W okresie trwania umowy prognozowana ilość kilometrów może ulec nieznacznej zmianie, która może wynikać m.in. z nagłej zmiany warunków atmosferycznych uniemożliwiających realizację dowozów oraz przerwami wynikającymi z organizacji roku szkolnego i innych okoliczności nie należących od Zamawiającego.
3.3.8. Wykonawca powinien dysponować pojazdami zastępczymi, które można wykorzystać w przypadku awarii. Zastępczy środek transportu powinien być zapewniony niezwłocznie, zgodnie ze złożoną ofertą. Wykonawca zobowiązany jest powiadomić Zamawiającego i dyrektorów szkół o każdej awarii pojazdu.

3.9.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2022-08-24

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2022-09-01 do 2023-06-23

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe PTS Sławomir Surowiec

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 8631492488

4.3.4.)Miejscowość

Zawada

4.3.5.)Kod pocztowy

27-530

4.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

176767,92 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE

2022/BZP 00321833/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2023-06-23

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

1. Zmiana umowy dokonana zostaje zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp ze wzgl. na realizację dodatkowych usług, których nie uwzględniono w zamówieniu podstawowym.
2. Zmianę dokonano ze względu na konieczność zapewnienia dowozu uczniów na trasie obsługiwanej przez autobus należący do Gminy Annopol, który uległ awarii.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

3. Dodatkowa usługa wykonywana będzie dodatkowym (trzecim) autobusem spełniającym wymagania Umowy Nr ZP.272.1.6.2022 z dnia 24.08.2022 r.
4. Szacowana ilość kilometrów w ramach dodatkowej usługi wynosi 170 km dziennie, w okresie od dnia 27.02.2023 r. do dnia 31.03.2023 r., z wyjątkiem dni wolnych od zajęć szkolnych.

5.4.6.)Wartość zmiany

19874,70

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

1. Zmiana umowy dokonana zostaje zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp ze wzgl. na realizację dodatkowych usług, których nie uwzględniono w zamówieniu podstawowym.
2. Zmianę dokonano ze względu na konieczność zapewnienia dowozu uczniów na trasie obsługiwanej przez autobus należący do Gminy Annopol, który uległ awarii.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

3. Dodatkowa usługa wykonywana będzie dodatkowym (trzecim) autobusem spełniającym wymagania Umowy Nr ZP.272.1.6.2022 z dnia 24.08.2022 r.
4. Szacowana ilość kilometrów w ramach dodatkowej usługi wynosi 170 km dziennie, w okresie od dnia 01.04.2023 r. do dnia 30.04.2023 r., z wyjątkiem dni wolnych od zajęć szkolnych (łącznie 16 dni).

5.4.6.)Wartość zmiany

12719,81

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

233751,96 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
274 788 zł
Próbka: 88 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 645 zł481 704 zł
Rozstęp międzykwartylowy
266 059 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 645 zł
Mediana
274 788 zł
Górny kwartyl
481 704 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Annopol prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Annopol.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.