Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dożywianie dzieci w placówkach oświatowych na terenie Gminy Radomsko w okresie II-VI 2023 - trzecie postępowanie

Zamawiający Gmina Radomsko (Radomsko, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dożywianie dzieci w placówkach oświatowych na terenie Gminy Radomsko w okresie II-VI 2023…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina RadomskoRadomsko, Łódzkie (powiat Radomszczański →)opublikowano 20 czerwca 2023
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 376 000 zł
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Radomsko

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648209

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Piłsudskiego 34

1.4.2.)Miejscowość

Radomsko

1.4.3.)Kod pocztowy

97-500

1.4.4.)Województwo

łódzkie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.4.7.)Numer telefonu

44 683-27-07

1.4.8.)Numer faksu

44 685-13-60

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gmina-radomsko.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.gmina-radomsko.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-92396ac8-8101-11ed-b4ea-f64d350121d2

2.2.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00267033

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2023-06-20

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2022/BZP 00508251

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Dożywianie dzieci w placówkach oświatowych na terenie Gminy Radomsko w okresie II-VI 2023 - trzecie postępowanie

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres usług obejmuje w szczególności m.in.:
1) Przygotowanie i dostawa gorących posiłków dla dzieci w placówkach oświatowych na terenie Gminy Radomsko w skład którego wchodzą:
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzałkowie – 43 posiłków*,
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Kietlinie – 40 posiłków*,
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Szczepocicach Rządowych – 17 posiłków*,
*ilość posiłków szacunkowa i może ona ulec zwiększeniu bądź zmniejszeniu.
2) Szacunkowa liczba:
a) Szacunkowa liczba dożywianych dzieci we wszystkich szkołach wynosić będzie około 100 osób. Liczba dzieci może być weryfikowana z jednodniowym wyprzedzeniem.
b) Szacunkowa liczba dni dożywiania wynosi około 86.
c) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwiększenia bądź zmniejszenia liczby dożywianych osób w zależności od potrzeb.
d) Zamawiający zastrzega możliwość zawieszenia usług w formie dożywiania w razie decyzji organu prowadzącego szkołę o wprowadzeniu nauki w formie zdalnej bądź decyzji o zamknięciu szkoły.
3) Przygotowanie oraz dostawa posiłków obiadowych od poniedziałku do piątku w okresie nauki w szkole w naczyniach jednorazowego użytku wraz ze sztućcami jednorazowego użytku na terenie wskazanych szkół w określonych dniach i godzinach. Sztućce i naczynia wykorzystywane do spożycia posiłków i wykorzystywane podczas transportu powinny być wykonane z materiałów przeznaczonych do kontaktów z żywnością i posiadającą atest PZH. Godziny wydawania posiłków odbywać się będą w przedziale czasowym od 10°°-13°°, w godzinach ustalonych z dyrektorami szkół. Harmonogram dostarczania posiłków Wykonawca ustali z Dyrektorami ww. szkół.
4) Przedmiotem zamówienia jest dostarczane posiłki w okresie II-VI 2023 dla dzieci uczących się w placówkach oświatowych na terenie Gminy Radomsko. Przykładowy wniosek mający za zadanie ułatwić Wykonawcom oszacowanie kosztów ich przygotowania:
Kaloryczność każdego posiłku nie powinna być mniejsza niż 600 kcal.

3.9.)Główny kod CPV

55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych

3.10.)Dodatkowy kod CPV

55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2023-01-24

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2023-06-16

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Firma EDEN Andrzej Koper

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

100877705

4.3.3.)Ulica

Krakowska 11

4.3.4.)Miejscowość

Radomsko

4.3.5.)Kod pocztowy

97-500

4.3.6.)Województwo

łódzkie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

125388,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00053883/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2023-06-16

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Początkowo akces dożywiania zgłosiły 3 szkoły. W trakcie zgłosiły się kolejne dwie ale ostatecznie tylko jedna z nich przystąpiła. Łącznie akcją objęto dzieci i młodzież z 4 szkół

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

zwiększeniu uległa ilość osób korzystających z dożywiania. Uwzględnione zostały dwie dodatkowe placówki, z których tylko jedna ostatecznie przystąpiła do dożywiania.

5.4.6.)Wartość zmiany

12830,40

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

102351,60 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Opracowano raport z realizacji zamówienia

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55523100-3Usługi w zakresie posiłków szkolnyc…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
376 000 zł
Próbka: 43 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł1 008 596 zł
Rozstęp międzykwartylowy
793 596 zł
Źródło próbki
CPV 55523100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
376 000 zł
Górny kwartyl
1 008 596 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Radomsko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radomsko.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55523100-3 (Usługi w zakresie posiłków szkolnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.