Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
17 359 000 zł
Umowa zawarta
26 maja 2023
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 17 359 000 zł – 19 961 196 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa i rozbudowa stadionu miejskiego przy ul. Sportowej w Bartoszycach

Zamawiający Gmina Miejska Bartoszyce (Bartoszyce, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa i rozbudowa stadionu miejskiego przy ul. Sportowej w Bartoszycach”, wybierając ofertę wykonawcy ADA LIGHT Sp. z o.o. Wartość umowy: 17 359 000 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
17 359 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ADA LIGHT Sp. z o.o. (Budy Kozickie), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 17 359 000,00 zł (umowę zawarto 26 maja 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 17 359 000,00 zł do 19 961 196,06 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MIEJSKA BARTOSZYCE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510743485

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Boh. Monte Cassino 1

1.5.2.)Miejscowość

Bartoszyce

1.5.3.)Kod pocztowy

11-200

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.7.)Numer telefonu

897629804

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@um.bartoszyce.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.bartoszyce.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3d1842d9-b9c1-11ed-9236-36fed59ea7dd

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa i rozbudowa stadionu miejskiego przy ul. Sportowej w Bartoszycach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3d1842d9-b9c1-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00235284

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-05-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00050058/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Przebudowa i rozbudowa stadionu miejskiego przy ulicy Sportowej w Bartoszycach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00124575

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPP.271.2.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa stadionu miejskiego przy ul. Sportowej w Bartoszycach. 2. Zamówienie obejmuje

1) sporządzenie projektu budowlanego i uzyskanie dla niego wynikających z przepisów: opinii, zgód, uzgodnień i pozwoleń; 2) sporządzenie projektów wykonawczych i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót dla wszystkich występujących branż; 3) wykonanie robót budowlanych na podstawie powyższych projektów i specyfikacji technicznych. 3. Realizacja projektu odbywać się będzie w formule „zaprojektuj i zbuduj” i obejmuje m.in.: 1) budowę nowego budynku zaplecza stadionu w miejscu po wyburzonym istniejącym budynku wraz instalacjami i przebudową przyłączy zewnętrznych. W budynku zlokalizowane będą między innymi szatnie, łazienki, toalety, pomieszczenie techniczne, pomieszczenie dla sędziów i organizatorów zawodów, pomieszczenia do fizykoterapii i odnowy biologicznej, pomieszczenia do odpoczynku zawodników między konkurencjami, gabinety lekarskie, gabinet do kontroli antydopingowej; 2) budowę systemu monitoringu terenu i obiektu; 3) budowę nagłośnienia terenu; 4) przebudowę bieżni wokół głównej płyty stadionu wraz z pozostałymi elementami areny lekkoatletycznej. Wykonana zostanie nowa podbudowa oraz nawierzchnia bieżni okrężnej oraz prostej. Obiekt wyposażony zostanie w urządzenia lekkoatletyczne gwarantujące zapewnienie bezpieczeństwa dla zawodników, sędziów i publiczności. Zapewniony zostanie sprzęt dla zawodników i sędziów jak również zabezpieczone zostanie zaplecze do rozgrzewki. 5) przebudowę trybun; 6) rozbudowę i przebudowę oświetlenia terenu; 7) rozbudowę i przebudowę sieci kanalizacji deszczowej; 8) budowę parkingów; 9) przebudowę ciągów komunikacyjnych pieszych; 10) budowę ogrodzenia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45212224-2 - Roboty budowlane związane ze stadionami

45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111250-5 - Badanie gruntu

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45232452-5 - Roboty odwadniające

45232460-4 - Roboty sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45262210-6 - Fundamentowanie

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45236200-2 - Wyrównywanie nawierzchni obiektów sportowych

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

17359000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

19961196,06 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

17359000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ADA LIGHT Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9710627204

7.3.4)Miejscowość

Budy Kozickie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-05-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

17359000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45212200-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
722 634 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
338 452 zł2 279 658 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 941 206 zł
Źródło próbki
CPV 45212200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
338 452 zł
Mediana
722 634 zł
Górny kwartyl
2 279 658 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Bartoszyce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bartoszyce.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 17 359 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45212200-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ADA LIGHT Sp. z o.o. (Budy Kozickie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.