Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
11 507 155 zł
Umowa zawarta
5 maja 2023
Okres realizacji
20 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 11 507 155 zł – 24 308 410 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużony okres udzielonej gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Bliżyn, Gostków i Gilów

Zamawiający Gmina Bliżyn (Bliżyn, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Bliżyn, Gostków i Gilów”, wybierając ofertę wykonawcy F.U.H.P."TRAK-KOP" Mirosław Cieplak. Wartość umowy: 11 507 155 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina BliżynBliżyn, Świętokrzyskie (powiat Skarżyski →)opublikowano 17 maja 2023
Wartość umowy
11 507 155 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy F.U.H.P."TRAK-KOP" Mirosław Cieplak (Kostomłoty Pierwsze), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 11 507 154,62 zł (umowę zawarto 5 maja 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 11 507 154,62 zł do 24 308 410,20 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 20 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BLIŻYN

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Bliżyn

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291009981

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Kościuszki 79A

1.5.2.)Miejscowość

Bliżyn

1.5.3.)Kod pocztowy

26-120

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat|@blizyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

ugblizyn.bip.doc.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-89e7f1fe-c17f-11ed-b311-9aae6ad31be8

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Bliżyn, Gostków i Gilów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-89e7f1fe-c17f-11ed-b311-9aae6ad31be8

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00221121

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-05-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00044293/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Bliżyn, Gostków i Gilów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00131989

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IK.271.1.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

12627966,83 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest inwestycja pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Bliżyn, Gostków i Gilów”. W ramach inwestycji przewidziano do wykonania kanalizację sanitarną z przyłączami w miejscowości Bliżyn, Gostków i Gilów gm. Bliżyn.
Przedmiot zamówienia należy wykonać na podstawie zgłoszenia do Starosty Skarżyskiego z dnia 08.02.2023r. w zakresie realizacji inwestycji pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Bliżyn, Gostków i Gilów” oraz na podstawie Decyzji Wojewody Świętokrzyskiego Nr 15/CD/2022 z dnia 20.04.2022r. w zakresie przejścia kanalizacją w terenie zamkniętym PKP i zgłoszenia do Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 20.01.2023r. w sprawie dwóch przejść poprzecznych kanalizacją sanitarną pod drogą krajową nr 42 w miejscowości Bliżyn i Gilów.
1) W zakresie przedmiotu zamówienia należy wybudować kanalizację sanitarną w układzie grawitacyjno – tłocznym wraz z sieciową pompownią ścieków P4 w miejscowości Bliżyn i P8 w miejscowości Gilów oraz przyłącza do budynków w miejscowości Bliżyn, Gostków i Gilów. Zakres rzeczowy inwestycji w szczególności obejmuje:
a) budowę kanałów sanitarnych, w tym:
- kanały sanitarne grawitacyjne z rur PP SN8 Ø200 o długości l = 10.898,0m;
- kanały sanitarne grawitacyjne z rur PP SN8 Ø160 o długości l = 3.770,5m;
- rurociąg tłoczny PE 100 SDR 17 PN10 Ø90 o łącznej długości l = 272,0m;
b) budowę sieciowych pompowni ścieków P4 i P8 wraz zagospodarowaniem terenu pompowni;
c) budowę przyłączy kanalizacyjnych - 216 szt. z rur PP SN8 Ø160 o długości l = 1.127,0m
Uwaga:
Realizacja poszczególnych przyłączy kanalizacyjnych nastąpi po akceptacji ich wykonania przez Zamawiającego wyrażonej w formie pisemnej. Ilość i długość przyłączy kanalizacyjnych do wykonania może ulec zmianie.
Wymagania:
Wykonawca umieści w miejscu uzgodnionym z Zamawiającym dwie tablice informacyjne o źródłach współfinansowania zadania, wykonane zgodnie z wytycznymi dot. materiałów promocyjnych Rządowego Funduszu Polski Ład dla woj. świętokrzyskiego: https://www.bgk.pl/polski-lad/edycja-druga/#c21610

2) W ramach zadania wykonane zostaną przejścia w drodze krajowej nr 42, w drogach powiatowych, w drogach gminnych oraz przejście przez teren zamknięty kolejowy PKP.
Wykonawca winien uwzględnić w cenie jednostkowej wszystkie koszty niezbędne do wykonania całego zakresu robót, również opłaty za zajęcie pasa drogowego i umieszczenie urządzeń do czasu odbioru zadania przez Zamawiającego.
Kanały sanitarne w pasie drogowym drogi krajowej nr 42 należy wykonać z zachowaniem warunków określonych przez administratora drogi zgodnie z wydaną w tej sprawie decyzją Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.
Kanały sanitarne w pasie drogowym dróg powiatowych należy wykonać z zachowaniem warunków określonych przez administratora dróg zgodnie z wydaną w tej sprawie decyzją Zarządu Dróg Powiatowych w Skarżysku -Kamienna.
Kanały sanitarne w pasie drogowym dróg gminnych należy wykonać z zachowaniem warunków określonych przez administratora dróg zgodnie z wydaną w tej sprawie decyzją.
Kanał sanitarny w terenie zamkniętym PKP należy wykonać z zachowaniem warunków określonych przez administratora terenu PKP, zgodnie z wydaną opinią Kolejowego Zespołu Uzgadniania Dokumentacji.
3) Do realizacji przedmiotu umowy należy wykorzystać pojazdy o odpowiedniej nośności tak, aby istniejąca infrastruktura drogowa nie uległa uszkodzeniu. W przypadku zniszczenia infrastruktury drogowej, po której poruszać się będą pojazdy budowy należy przywrócić ją do stanu poprzedniego. Obowiązkiem Wykonawcy jest zapewnienie na terenie budowy oraz na drogach dojazdowych należytego porządku, czystości. Wykonawca jest zobowiązany do systematycznego i bieżącego usuwania powstałych zanieczyszczeń np. błota, ziemi, gruzu itp.
4) Wykonawca jest zobowiązany wykonać przedmiot umowy z materiałów własnych.
5) Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia terenu prowadzonych robót.
6) Wykonywanie robót, odbiory techniczne oraz organizację (BHP, ppoż,) na terenie prowadzonych robót należy prowadzić w oparciu o aktualne normy i przepisy.
7) Wykonawca wykona prace towarzyszące i roboty tymczasowe oraz inne usługi, które należy uwzględnić w cenie oferty, w tym m.in.;
a) Wykonanie programu BiOZ;
b) Wprowadzenie czasowej organizacji ruch celem prowadzenia robót wraz z właściwym czytelnym zabezpieczeniem placu budowy;
c) Zorganizowanie zaplecza budowy i jego zabezpieczenie przed dostępem osób trzecich;
d) Obsługę geodezyjną budowy tj.: wykonanie pomiarów na każdym etapie prac oraz zapewnienie obecności geodety na budowie na żądanie Zamawiającego i Inspektora Nadzoru;
e) Wznowienie geodezyjnych znaków granicznych w przypadku ich naruszenia w trakcie prowadzenia robót;
f) Odtworzenie na swój koszt terenów objętych przedmiotem zamówienia oraz wszelkiej infrastruktury podziemnej;
g) Zapewnienie poboru wody i energii elektrycznej do celów budowy;
h) Opracowanie geodezyjnej dokumentacji powykonawczej;
i) Przeprowadzenie inspekcji telewizyjnej zrealizowanej sieci kanalizacji sanitarnej;
j) Opłaty za zajęcie pasa drogowego;
k) Inne dodatkowe koszty poza wyżej wymienionymi, które są związane z wykonaniem zamówienia, a nie zostały wyszczególnione.
8) Wykonawca ponosi odpowiedzialność wobec Zamawiającego oraz osób trzecich za szkody powstałe w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi.
9) Wykonawca zobowiązany jest do uczestniczenia w radach budowy oraz innych spotkaniach związanych z realizacją inwestycji.
3. Przedmiot zamówienia opisano szczegółowo w:
a) dokumentacji projektowej, która stanowi załącznik do SWZ, zawierającej:
• projekt budowlany,
• projekt techniczny,
• specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót
b) przedmiar robót, który stanowi załącznik do SWZ.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Rozdziale III SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45232152-2 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232200-4 - Roboty pomocnicze w zakresie linii energetycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

11507154,62 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

24308410,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

11507154,62 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

F.U.H.P."TRAK-KOP" Mirosław Cieplak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9591465964

7.3.3)Ulica

ul. Podmiejska 105

7.3.4)Miejscowość

Kostomłoty Pierwsze

7.3.5)Kod pocztowy

26-085

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-05-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

11507154,62 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

20 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45232400-6Roboty budowlane w zakresie kanałów…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
320 000 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
223 629 zł1 849 057 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 625 428 zł
Źródło próbki
CPV 45232· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
223 629 zł
Mediana
320 000 zł
Górny kwartyl
1 849 057 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bliżyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bliżyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 11 507 155 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45232400-6 (Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: F.U.H.P."TRAK-KOP" Mirosław Cieplak (Kostomłoty Pierwsze). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.