ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zakup samochodu osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych typu „autobus” z terenu Gminy Rymań

Zamawiający Gmina Rymań (Rymań, Zachodniopomorskie) prowadził postępowanie „Zakup samochodu osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych typu…”. Termin składania ofert minął 15 maja 2023, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina RymańRymań, Zachodniopomorskie (powiat Kołobrzeski →)opublikowano 2 maja 2023
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 530 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
15 maja 2023, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena90%Termin skrócenia dostawy10%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 90%, Termin skrócenia dostawy 10%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Zakup samochodu osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych typu „autobus” z terenu Gminy Rymań.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA RYMAŃ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920720

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Szkolna 7

1.5.2.)Miejscowość

Rymań

1.5.3.)Kod pocztowy

78-125

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@ryman.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ryman.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup samochodu osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych typu „autobus” z terenu Gminy Rymań

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3be364e5-e910-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00200523

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-05-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00014424/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Zakup samochodu osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych typu"autobus" z terenu Gminy Rymań.

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3be364e5-e910-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

 stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;
 komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje;
 zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa obsługująca TLS 1.2, najlepiej w najnowszej wersji w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0 lub Google Chrome wersji 71.0.3 lub Firefox od wersji 65.0.1 lub Safari od wersji 12.0.2,
 włączona obsługa JavaScript;
 zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

zawarto w SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

zawarto w SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.271.5.2023.MT

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest zakup nowego autobusu z ilością miejsc do 20 osób z kierowcą przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.
Realizacja zamówienia ma na celu wyrównanie szans dzieci niepełnosprawnych w korzystaniu z ich praw i obowiązków poprzez zwiększenie dostępności i zmniejszenie barier transportowych.
Gmina Rymań zyska nowe auto przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych do placówek służących rehabilitacji, na warsztaty terapii zajęciowej, jak również do szkół i przedszkoli.
Zakupiony autobus będzie wyposażony w windę wewnętrzną do transportu wózków inwalidzkich. Jedno stanowisko na wózek inwalidzki będzie możliwe po zdemontowaniu trzech tylnych miejsc pasażerskich. Miejsce to będzie wyposażone w pasy 4-punktowe do mocowania wózków i pasy 2-punktowe dla pasażera na wózku inwalidzkim.

1.1. Wymagania użytkowe autobusu :
1) samochód fabrycznie nowy typu autobus do przewozu 20 osób tj. 1+ 19, a po zdemontowaniu 3 ostatnich foteli 1+ 16+ 1 na wózku inwalidzkim,
2) przystosowanie do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym jednej osoby na wózku inwalidzkim,
3) wyposażony w dodatkowe atestowane pasy bezpieczeństwa umożliwiające bezpieczne przypięcie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich zgodne z normą ISO 10542-2,
4) fotele pasażerów wyposażone w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa,
5) dodatkowe poręcze lub uchwyty umożliwiające bezpieczne wsiadanie i wysiadanie osób z pojazdu,
6) pojazd wyposażony w atestowaną windę załadowczą o udźwigu minimum 300 kg, posiadającą aktualne badania i przegląd Urzędu Dozoru Technicznego,
7) drzwi boczne otwierane elektrycznie z jednej strony pojazdu wraz z wysuwanym podestem lub obniżaną podłogą,
8) wyposażony w klimatyzację ( manualną lub automatyczną ),
9) powinien posiadać oznaczenie progów kolorami kontrastowymi,
10) wyposażony w homologowany ogranicznik prędkości ograniczający maksymalną prędkość do 100 km/h,
11) dodatkowo oznakowany z obu stron, co najmniej: znakiem stosowanym powszechnie przez osoby niepełnosprawne oraz numerem telefonu, adresem e-mail, pod którymi przyjmowane będą zgłoszenia oraz o podmiocie i źródle finansowania zakupu – naklejki dostarczy Zamawiający.

4.2.6.)Główny kod CPV

34121000-1 - Autobusy i autokary

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

90

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin skrócenia dostawy

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Zdolności technicznej i zawodowej :
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy którzy zapewnią obsługę serwisową w okresie gwarancji pojazdu i na tą okoliczność posiadają własny autoryzowany serwis lub posiadają zawarte umowy z autoryzowanym serwisem, co potwierdzą poprzez złożenie oświadczenia wg załącznika Nr 2 do SWZ i wykazu punktów serwisowych.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

W celu potwierdzenia spełniania wymagań oferowanego autobusu, Zamawiający żąda złożenia do oferty następujących przedmiotowych środków dowodowych :
1) Karta katalogowa oferowanego autobusu.
2) Kolorowe zdjęcia oferowanego autobusu pokazujące pojazd z zamontowaną windą ( przykładowe ).
3) Karta katalogowa oferowanej windy.
4) Wykaz punktów serwisowych pojazdu i windy.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

1) Karta katalogowa oferowanego autobusu.
2) Kolorowe zdjęcia oferowanego autobusu pokazujące pojazd z zamontowaną windą ( przykładowe ).
3) Karta katalogowa oferowanej windy.
4) Wykaz punktów serwisowych pojazdu i windy.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1) wspólnie muszą wykazać, że wspólnie spełniają warunki udziału w postępowaniu,
2) w stosunku do żadnego z nich nie zachodzi jakakolwiek podstawa do wykluczenia
z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 i art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego ( Dz. U. z 2022 r. poz. 835 ),
3) ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania,
4) muszą ustanowić pełnomocnika wykonawców występujących wspólnie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Pełnomocnictwo musi mieć formę pisemną lub kopię potwierdzona przez notariusza,
5) przed zawarciem umowy o niniejsze zamówienie publiczne, jeżeli oferta konsorcjum zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający wezwie do przedstawienia umowy regulującej współpracę tych wykonawców,
6) wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mają obowiązek dołączyć do oferty oświadczenie, z którego będzie wynikać, jakie usługi lub roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy,
7) przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzania zawarto w załączniku Nr 4 do SWZ pn. Projekt umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2023-05-11 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę wraz z załącznikami należy złożyć do dnia 11.05.2023 r. do godziny 11:00 za pośrednictwem Platformy na adres : https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2023-05-11 11:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2023-06-19

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34121000-1Autobusy i autokary
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
530 000 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
367 619 zł962 500 zł
Rozstęp międzykwartylowy
594 881 zł
Źródło próbki
CPV 34121000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
367 619 zł
Mediana
530 000 zł
Górny kwartyl
962 500 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 15.05.2023, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Rymań prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rymań.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34121000-1 (Autobusy i autokary). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.